Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: TP-Link Tapo L920-5 – RGB LED pásek

redakce 01.09.2022

Různých LED žárovek a pásků najdete na čínských e-shopech stovky, ne-li tisíce, ale možná dáte přednost značkovému produktu, i když bude stát o pár korun víc. Kromě produktů značky Philips HUE můžete zvolit i LED žárovky a LED pásky TP-Link, jako je testovaný Tapo L920-5.

Kapitoly článku

Tento pětimetrový RGB LED pásek slibuje 16 milionů barev a možnost ovládání osvětlení v 50 samostatných zónách. Díky tomu může Tapo L920-5 nabídnout nejen nepřerušované světlo zvolené barvy a úrovně jasu, ale také neomezené množství barevných efektů.

Jak mohou například vypadat, vám ukáže ovládací aplikace Tapo, ve které je už několik efektů přednastaveno a další si zde můžete navolit sami a uložit do paměti. Nechybí ani hudební režim, který synchronizuje osvětlení do rytmu hudby, nebo hlasové vládání přes služby Amazon Alexa a Google Assistant.

LED pásek má samozřejmě chytré funkce jako časovač, týdenní plánovač, funkci pro rozsvícení a zhasnutí se západem, resp. východem slunce nebo šikovnou možnost náhodného rozsvěcování v době, když zrovna nejste doma.

K tomu samozřejmě můžeme přičíst i scénáře spojené s dalšími produkty řady Tapo, ať už jde o další světelné zdroje nebo třeba chytré zásuvky či kamery. Samotný pásek, který můžete zkrátit dle potřeby, je zalitý v čirém polyuretanu a tedy dostatečně odolný před zlomením a vlhkostí, ale certifikaci IPX pro použití venku nemá – především kvůli připojenému napájení a krabičce s hlavním vypínačem. Pokud ale tato elektronika zůstane v suchu, venkovnímu použití pásku nic nebrání.

Technická data:

Připojení Wi-Fi 802.11b/g/n, 2,4 GHz
Barva světla RGB, 16 milionů barev, 50 samostatných zón
Ovládání smartphone, časovač, astrohodiny, hlavní vypínač
Mobilní aplikace Android, iOS
Spotřeba stand-by/rozsvíceno 0,5 W / max. 22 W
Rozměry a hmotnost 5 000 × 10 × 3 mm, 57 g
Cena cca 1000 Kč
CHIP Výborný (1,1)

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud