Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

TikTok může být nebezpečný: stačí otevřít zprávu a vezmou vám účet

Jakub Fišer 05.06.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Sociální sítě všeho druhu bývají častým teritoriem podvodníků. Známé jsou případy z Instagramu či z inzertního portálu Facebook Marketplace. Nicméně nově se objevují velmi nebezpeční podvodníci také na TikToku, kde lákají důvěřivce. Jakmile váš čapnou, dokáží vám velmi snadno odcizit účet, i se všemi soukromími údaji.

Kapitoly článku

Podvodníci na TikToku

Před podvodem ohrožujícím uživatele sítě TikTok varovaly magazíny Semafor a Forbes. Varování následuje po incidentu, kdy se hackeři nabourali do oficiální účtu televizní stanice CNN. Následoval několikadenní výpadek tiktokového profilu CNN.

Tiskové oddělení TikToku se k tomtu excesu odmítlo blíže vyjádřit, aby nedalo podvodníkům tip pro další útok. „Náš bezpečnostní tým si je vědom potenciálního zneužití, které je zaměřeno na řadu významných účtů. Přijali jsme opatření, abychom tento útok zastavili a zabránili mu v budoucnu. V případě potřeby pracujeme přímo s majiteli postižených účtů na obnovení přístupu,“ uvedl zástupce TikToku pro TechCrunch.

Mohlo by vás zajímat

Experti doporučují: dvoufaktorové ověření

Nicméně aktuální útoky na TikToku se pokusila blíže shrnout kyberbezpečnostní společnost Check Point. Ta rovněž reaguje na incidenty, při kterých došlo k dočasnému odcizení velkých tiktokových profilů. Nejde prý jen o televizi CNN, ale také regionální profil Sony či herečku Paris Hiltonovou.

„Podle posledních informací se malware šíří právě prostřednictvím soukromých zpráv v aplikaci TikTok a nevyžaduje stažení, kliknutí ani jinou interakci kromě pouhého otevření samotné zprávy. Nastavením dvoufaktorového ověřování přidáte k přihlašování další bezpečnostní krok, pomocí kterého byste měli zabránit krádeži účtu při aktuální vlně útoků,“ doporučuje Petr Kadrmas z Check Point Software Technologies.

Zdroj: Semafor, Forbes, TechCrunch, Check Point (tisková zpráva)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud