Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tip pro Android a iOS: jak zvýšit bezpečnost mobilů pomocí Microsoft Defenderu

redakce 06.12.2022

Antivirový program Microsoft Defender (Dříve Windows Defender) je nedílnou součástí operačních systémů Windows 10 a 11. Pokud jej používáte a jste na něj zvyklí, můžete s ním chránit i své mobilní systémy.

Po úvodních zaváháních jej v posledních letech nezávislé testovací laboratoře pro jeho schopnosti odhalit virovou nákazu nebo nebezpečné internetové stránky hodnotí poměrně dobře, prakticky na úrovni antivirů od ostatních zavedených společností z oblasti kyberbezpečnosti.

Nově je Microsoft Defender k dispozici také pro smartphony s Androidem a iPhony. Má to ale jeden háček – zatímco ve verzi pro Windows je tento antivirový program automatickou a bezplatnou součástí operačního systému, verze pro Android a iOS je určena jen majitelům firemních nebo soukromých předplatných služby Microsoft 365.

Pokud mezi takové uživatele patříte, můžete si Microsoft Defender stáhnout z Obchodu Play nebo App Storu, instalovat si jej a pak se přihlásit vaším účtem Microsoft. Pokud jde o předplatné pro rodiny, můžete Microsoft Defender instalovat i do zařízení dalších členů rodiny a jako správce budete mít k dispozici i přehled o jejich zabezpečení.

ms-defendermobile

Zabezpečení od Microsoftu: Microsoft Defender je k dispozici nejen ve Windows, ale také pro mobilní zařízení. Ovšem jen za předplatné. | Zdroj: Microsoft Defender

Používání Microsoft Defenderu v Androidu vyžaduje přidělení celé řady oprávnění, ale aplikace vás potřebnými nastaveními provede.

Microsoft Defender pak bude kontrolovat instalované aplikace na výskyt malwaru a prověřovat otevírané odkazy, zdali nevedou na nebezpečné webové stránky. Microsoft slibuje postupné přidávání dalších funkcí, například ochranu proti odcizení (tedy spíše neoprávněnému používání) telefonu nebo VPN.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud