Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: vyzkoušejte si Chat s umělou inteligencí na Bingu

Pavel Trousil 27.05.2023

Microsoft je jedním z prvních poskytovatelů internetových vyhledávačů, který do vyhledávání integroval podporu umělé inteligence. Jmenuje se Bing Chat a můžete si s ním povídat, klást mu sofistikované dotazy, ale také si nechat udělat různé tabulky, nebo kvízy. Neváhejte a zkoušejte.

Nový Bing Chat až do odvolání funguje pouze s internetovým prohlížečem Microsoft Edge, který je součástí MS Windows, ale je k dispozici i pro další operační systémy. Druhou podmínkou jeho využití bývala předchozí registrace na čekací listině. Společnost Microsoft nyní od tohoto požadavku upustila, takže si ho můžete vyzkoušet hned.

chat14-nahled

Pro chatování v MS Edge můžete použít webovu stránku www.bing.com, nebo speciální boční panel "b". | Zdroj: screenshot MS Edge.

Chcete-li používat službu Bing Chat, otevřete prohlížeč Edge a přejděte na webovou stránku Bing na adrese www.bing.com. Přepněte na kartu "Chat", nebo klikněte na ikonu „b“ vpravo nahoře a vyzkoušejte tento nový způsob vyhledávání. Na rozdíl od ChatGPT má společnost Microsoft pro své vyhledávání pomocí umělé inteligence přístup k aktuální databázi. Je tedy možné vyhledávat i události, které se právě staly.

Dotazy mohou mít délku až 2000 znaků. Díky tomu je systém velmi flexibilní. Můžete jej například požádat o vytvoření tabulky o rozdílech mezi dvěma různými modely chytrých telefonů:"vytvoř mi tabulku s rozdíly mezi iPhonem 8 a iPhonem 13". Nebo ho můžete požádat o různé návrhy: „Potřebuji uspořádat večírek pro šest lidí, kteří nejedí ořechy a mořské plody“. Můžeš navrhnout menu se třemi chody v rozumné ceně?“. Ale zeptat se můžete i na: „Jaké pokrmy mohu připravit pro batole, které jí pouze oranžové jídlo?

Pomocí vyhledávacích dotazů můžete také odkazovat na předchozí záznamy. Dokonce je možné vytvořit jednoduchou ASCII grafiku (tzv. ASCII art) nebo dokonce kvíz na základě zadané webové stránky nebo textu: "Vytvoř kvíz s 5 otázkami a s možností více odpovědí na základě textu:". Možnosti jsou obrovské a teprve se objevují. Nesmíme však zapomínat, že odpovědi umělé inteligence dost často obsahují hrubé chyby.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud