Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Ušetřete mobilní data při poslechu internetového rádia

Pavel Trousil 23.06.2019

Pokud posloucháte internetové rádio, můžete použitím vhodného programu pro smartphony ušetřit mobilní data.

Některé mobilní telefony, jako například vyšší řady Samsung Galaxy, nejsou vybaveny FM rádiem. Můžete si ale samozřejmě stáhnout příslušnou aplikaci a poslouchat streamované vysílání. V době LTE připojení a pokrytí mobilním signálem není problém s rychlostí přenosu dat, ale především s cenou, kterou za mobilní data platíte. Když tedy budete chtít poslouchat internetové rádio na cestách častěji, nemusel by vám váš datový tarif dostačovat. Mobilní data ale můžete při poslechu ušetřit.

screenshot-20190529-165855-pcradio-nahled

Například aplikace Radio Online – PCRADIO, která je dostupná pro Android i pro iOS, umožňuje přístup k serveru, přes který lze přijímat stremovaný zvuk mnoha rozhlasových stanic, které jsou k dispozici na internetu, a to i těch českých. Dokáže ale datový tok komprimovat, takže vám ušetří přenášená data. Šířka písma se při komprimaci značně sníží a ztráta zvukové kvality není tak výrazná.

 screenshot-20190529-165920-pcradio-nahled

Pro srovnání – zvukový soubor ve formátu MP3 má většinou šířku pásma 128 Kb/s. Pokud byste tedy poslouchali rádio v této kvalitě hodinu, znamená to 50 MB přenesených dat. Program PCRADIO automaticky snižuje šířku pásma ve volně dostupné verzi na 32 Kb/s. To představuje méně než 20 MB za hodinu. Bezplatná verze zobrazuje reklamní bannery a nabízí pouze jednu možnost nastavení šířky pásma. Pokud si aplikaci zakoupíte ve verzi Premium, reklamy se v ní zobrazovat nebudou a šířku pásna si můžete ještě více snížit. Cena je 27 Kč za měsíc.

screenshot-20190529-165956-pcradio-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud