Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Velké překvapení u Samsungu: nejnovější funkce výrobce dopřeje i majitelům starších modelů

Jiří Palyza 09.02.2024
Zdroj: Michal Bareš / Chip

Pokud nemáte zrovna nejnovější model smartphonu Galaxy S24 jihokorejského výrobce, jistě v tom nejste sami. Možná tak trochu závistivě pokukujete po zbrusu nových funkcích s podporou umělé inteligence, které Samsung spolu s novou řadou představil. Máme pro vás dobrou zprávu: brzy budou dostupné i na starších zařízeních.

Zástupci společnosti Samsung nedávno potvrdili, že některé nové funkce umělé inteligence, které si doposud mohou dopřávat pouze uživatelé řady smartphonů Galaxy S24, budou k dispozici i pro starší modely výrobce.

Informaci zveřejnil přispěvatel na Reddit, který si říká FragmentedChicken, a dále na platformě X i šířil známý tipař a znalec branže Mishaal Rahman. Ten poukázal na skutečnost, že společnost Samsung UK potvrdila nejméně čtyři nové nástroje umělé inteligence pro zařízení, nevyjímaje řadu Galaxy S23.

K nástrojům patří: Zakroužkuj a vyhledej (Circle to Search), živé překládání, poznámkový asistent (Note Assist) a asistent pro focení (Photo Assist).

"Circle to search" (zakroužkuj a vyhledej) uživatelům umožňuje zakroužkovat, upravit nebo vybrat libovolný prvek na obrazovce smartphonu, a poté spustit jeho vyhledávání ve službě Google.

"Live translate" (živé překládání) dokáže během telefonního hovoru simultánně tlumočit cizí jazyky. Praktický pomocník ale vyžaduje stažení jazykového balíčku, který pro češtinu zatím není k dispozici. Prozatím si tak budete muset vystačit s angličtinou.

"Note assist" pomáhá s vytvářením souhrnu z obsahu, který připravuje umělá inteligence, a také s automatickým formátováním.

"Photo assist" rozšiřuje galerii obrázků o nové funkce a nabízí možnosti pro různé grafické úpravy.

U starších modelů Samsungu některé funkce umělé inteligence chybí

Funkce vyhledávání s podporou AI na smartphonu Galaxy S24
Majitelé starších modelů smartphonů od Samsungu si nebudou moci všechny novinky s podporou AI dopřát. Praktická funkce Zakroužkuj a vyhledej by to ale být mohla.
Zdroj: Chip Praha/YouTube

Samsung už dříve oznámil, že funkce umělé inteligence řady Galaxy S24 budou k dispozici také pro dřívější modely Galaxy S23, Galaxy S23 FE, Galaxy Z Fold 5 a Flip 5, a také pro řadu Galaxy Tab S9.

V informacích od pobočky Samsung UK ale některé z funkcí novinky S24 přeci jen chybí: jsou to například "Generative Wallpapers", "Interpreter", "Chat Assist", "Transcript Assist" a další.

Zatím se neví, zda výrobce plánuje i tyto funkce postupně nabídnout i pro své starší modely, či zda zůstanou výsadou jen nejnovějších typů smartphonů.

Zdroj: X/@MishaalRahman, Android Authority


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud