Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Více aplikací pro virtuální realitu

Pavel Trousil 12.08.2016

HTC představilo program podpory vývoje periferií pro HTC Vive a brzy spustí obchod s VR obsahem Viveport zaměřený na příslušenství a software pro HTC Vive.

Firma HTC oznámila, že bude spolupracovat s vývojáři třetích stran za účelem rozšíření a obohacení nabídky příslušenství pro svůj set virtuální reality HTC Vive.  Součástí spolupráce budou semináře nad rámec školení poskytovaných společnostmi Valve a Synapse. V rámci nich budou moci vývojáři získat zdroje i software potřebný pro vývoj periférií a příslušenství, jejichž pohyb lze sledovat pomocí základnových stanic systému HTC Vive. Zároveň HTC nabídne technickou podporu při integraci nových periferií a pomoc s jejich uvedením na trh. Tento program by měl podpořit vznik nových hardwarových řešení.

HTC současně představila nový přístav pro virtuální obsah a zážitky, obchod Viveport. Ten představuje rozšíření personalizovaného virtuálního zázemí Vive Home. Toto rozšíření nabídne zákazníkům přístup k aplikacím z oblasti vzdělávání, designu, umění, hudby a mnoha dalších. Pro zákazníky se přístup k Viveportu otevře v průběhu podzimu a to prostřednictvím headsetu HTC Vive, mobilní aplikace nebo PC. Vývojáři, kteří by se chtěli připojit k Viveport komunitě, se mohou již nyní hlásit na adrese http://developer.vive.com.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud