Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vylepšený Ambilight a novinky Phlipsu z veletrhu IFA

Pavel Trousil 13.10.2015

Společnost TP Vision v Praze představila model Philips AmbiLux vybavený Ambilightem s 9 miniprojektory pro rozšíření obrazu na zeď se zřetelnými detaily a vysokým kontrastem. K vidění byl také model Philips 8601 s odnímatelným zvukovým systémem. 

TP Vision, společnost vyrábějící televize Philips, představila své nejnovější modely pro rok 2015. K nejzajímavějším patří televizor Philips AmbiLux s novou projekční technologií Ambilight s 9 miniprojektory, který přináší v kombinaci s 4K Ultra HD rozlišením zajímavý divácký zážitek. Jedná se zatím o nejvýznamnější vylepšení systému Philips Ambilight.

philips-ambilux-rear

Klasický systém Ambilight využívá řady LED diod umístěné na zadní straně přístroje, které umožňují barevně osvětlit zeď za televizorem. Barva odpovídá obsahu na obrazovce a díky tenkým rámečkům opticky rozšiřuje obraz do stran. Nová projekční technologie Ambilightu využívá 9 mikroprojektorů, které jsou umístěny na zadní straně televizoru AmbiLux. Inteligentní technologie překrývání obrazu zajišťuje plynulý přechod promítaného obrazu včetně pohybu a barev do okolí za televizorem.

Vylepšení technologie Ambilight se týká nejen filmů a televize, ale také hudby. Nový hudební režim umožňuje barevně osvítit okolí televize podle dynamiky skladby přehrávané televizorem a nezáleží na tom, zda jde o písničky a melodie ze streamovacích služeb, z úložiště USB nebo z hudebního kanálu. Diváci si mohou vybrat z řady předdefinovaných barevných schémat nebo využít režim vhodný pro večírky, který barevné tóny náhodně střídá.

 

TV Philips 8601 s odnímatelným zvukovým systémem

Společnost TP Vision na veletrhu IFA představila také nový televizor série 8601, který v sobě spojuje kvalitu  4K obrazu a zvuku, čtyřstranný systém Ambilight a chytré možnosti výkonného operačního systému Android TV. Modely z řady Philips 8601 o úhlopříčce 139 cm (55 palců) a 164 cm (65 palců) budou v Evropě k dostání během čtvrtého čtvrtletí letošního roku.

philips-8601-close-up-to-speaker-attached

Elegantně tenké televizory modelové řady 8601 vynikají i zvukem. Konstrukčnímu týmu Philips TV se podařilo vytvořit zvukový systém čítající 16 mikro-reproduktorů (8 na každé straně) a 2 subwoofery s neodymovými magnety. Tento systém je schopen dodat výkon až 50 W. Mikro-reproduktory jsou umístěné ve dvou 17 mm širokých celistvých blocích (v každém po osmi) z leštěného tmavého chromu plynule přecházejících na levé i pravé straně do rámu televizoru. Každý z bloků lze ale oddělit, umístit na volitelné stojany a použít pro prostorové rozmístění zvuku. Výsledkem je sada s vlastním bezdrátovým zvukovým systémem.

philips-lifestyle-tv-8601-lr-fr-view-no-people-speakers-floor-rgb-nahled

 

Philips 7600  – plynulý pohyb v rozlišení Ultra HD

Televizor Philips 7600 je určený pro náročné uživatele, kteří mají rádi akční filmy, sportovní přenosy i hraní her. Televizory této řady se mohou pochlubit nejen výkonem více jader, ale také technologií zobrazení pohybu Perfect Natural Motion. Tato technologie snižuje chvění obrazu a nabízí zobrazení pohyblivých scén bez artefaktů. Mezi další technologie patří Micro Dimming Pro vylepšující kontrast a technologie Ultra Resolution, která přepočítává obraz na vyšší rozlišení.

 seria-7600-nahled

Chytré televizory

Všechny výše zmíněné modely využívají operační systém Android TV a vedle platformy Philips Smart TV mají přístup ke všem televizním aplikacím, službám a obsahu v obchodě Google Play Store. Nové modely se díky dálkovému ovladači s QWERTY klávesnicí, ovládací ploškou swipe a podporou hlasových pokynů snadno ovládají.

fy15-lifestyle-tv-7600-details-122207-cmyk-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme