Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Výstavní smartphone a další novinky

redakce 17.09.2013

LG Electronics začne od října prodávat na českém trhu svůj nový prémiový model chytrého telefonu G2. Kromě toho společnost uvádí i další novinky: druhou generaci oblíbeného modelu L9 a také svůj první tablet G Pad 8.3.

 

Model LG G2 se liší od ostatních smartphonů na první pohled: namísto obvyklého umístění tlačítek po stranách přístroje zvolil řešení s tlačítky na zadní straně. Výrobce tvrdí, že tato koncepce vzešla ze studia chování uživatelů, které ukázalo, že čím je telefon větší, tím hůře uživatel dosáhne na boční tlačítka. Podržením zadních tlačítek hlasitosti u G2 mohou uživatelé zároveň aktivovat další funkce - zápis poznámek a fotoaparát. A když chcete telefon, který leží „na zádech“, zapnout, stačí jednoduše dvakrát poklepat na displej.

Telefon má kvalitní displej IPS s Full HD rozlišením o velikosti 5,2 palců.  LG se navíc podařilo zmenšit rám na boku, což umožnilo nacpat takto velký displej do menšího těla (rozměry 138,5 x 70,9 x 8,9 mm). Pro efektivnější využití energie je LG G2 osazen grafickou pamětí (GRAM), která snižuje spotřebu energie displeje u nepohyblivého obrazu až o 26 %. Ve spojení s vysokou kapacitou baterie 3 000 mAh to znamená delší výdrž. Fotoaparát modelu G2 má rozlišení 13 megapixelů a technologii stabilizace obrazu. G2 běží na procesoru Qualcomm Snapdragon 800 a operačním systému Android Jelly Bean 4.2.2. V ČR se bude dodávat s 16GB pamětí. Jeho doporučená cena je 12 990 Kč a k vidění bude ještě před zahájením prodeje v prodejně Alza v Praze Holešovicích a kamenných prodejnách internetového obchodu Kasa.cz.

LG G2 - nový prémiový model LG
LG G2 - nový prémiový model LG

Další novinkou z oblasti smartphonů je druhá generace modelu LG Optimus L9. Optimus L9 II oproti svému předchůdci lépe využívá rychlosti 3G sítí (technologie Dual Carrier). Nová generace nabízí 4,7palcový HD True IPS displej s rozlišením 720 x 1280 bodů a výkonný dvoujádrový 1,4GHz procesor. K dispozici bude 8GB vnitřní paměť s možností rozšíření až na 32 GB pomocí slotu na microSD karty. Zadní fotoaparát má rozlišení 8 MPx, přední 1,3 MPx. Telefon poběží na Androidu 4.1, rozměry jsou 128,4 x 66,5 x 9,4 mm. Prodejní cena bude 7 000 Kč.

LG Optimus L9 II - druhá generace úspěšného modelu
LG Optimus L9 II - druhá generace úspěšného modelu

Asi nejpřekvapivější novinkou od LG je tablet G Pad 8.3 – první osmipalcový tablet s Full HD displejem (1920 x 1200 bodů). Hmotnost tabletu je 338 g, je napájen baterií 4600 mAh a pracuje na čtyřjádrovém procesoru Qualcomm Snapdragon 600. Tablet je vybavený užitečnými aplikacemi: QPair, díky níž se každý hovor a každá zpráva přijatá na chytrém telefonu objeví i na tabletu. Uživatelé pak prostřednictvím tabletu mohou jednoduše zasílat odpovědi. QPair také umožňuje snadno připojit G Pad k chytrým telefonům a tabletům od jiných výrobců (doporučuje se operační systém Jelly Bean). Poznámky napsané v aplikaci QMemo na modelu G Pad lze pohodlně ukládat na chytrých telefonech a zasílat je ostatním z kteréhokoli zařízení. Tablet G Pad 8.3 bude na českém trhu k dostání také od října za 8000 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud