Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

WhatsApp zavádí „Meta AI": umělá inteligence za nás bude vést rozhovory

Josef Mika 14.04.2024
Zdroj: Midjoureny (vygenerováno pomocí AI)

Meta AI – nový chatbot pro WhatsApp, má přinést revoluci ve způsobu komunikace. Prozradíme vám, jak bude funkce vypadat a kdo si ji může vyzkoušet už nyní.

Mateřská firma stojící za populární službou WhatsApp začala v Indii a několika dalších regionech testovat nový chatbot s umělou inteligencí nazvaný Meta AI. Ten je poháněn pokročilým jazykovým modelem a měl by být schopen reagovat v reálném čase na požadavky a nabízet různé služby.

Mezi základní funkce botu patří odpovídání na otázky, vedení přirozených konverzací a plnění jednoduchých úkolů, jako je sjednávání schůzek nebo nastavování připomínek. Uživatelé WhatsAppu v testovacích regionech proto mohou očekávat v rámci svých chatů vylepšenou interakci.

Meta AI jako průkopník nových uživatelských zážitků

Komentář na X
WhatsApp: umělá inteligence má přinést revoluci v chatování. Insideři to už komentují na síti X.
Zdroj: X/Twitter @nikhilkumarks

Koncept Meta AI spočívá ve zlepšení interakce mezi uživateli a softwarem prostřednictvím inteligentních reakcí a funkcí. Kromě využití ve WhatsApp se plánuje, že chatbot založený na AI bude integrován i do dalších služeb mateřské společnosti Meta, jako je Facebook Messenger a Instagram.

Mohlo by vás zajímat

V rámci dalšího vývoje a optimalizace svých technologií umělé inteligence Meta rovněž oznámila brzké vydání nového modelu umělé inteligence s otevřeným zdrojovým kódem nazvané Llama 3. Tento jazykový model bude představovat další fázi vývoje a bude zpřístupněn veřejnosti během příštího měsíce.

Zdroj: Schmidtisblog.de, X/Twitter @nikhilkumarks


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud