Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

YouTube Premium – proč to dává smysl a jaké jsou výhody?

redakce 05.09.2022

Ať se vám to líbí, nebo ne, je realitou, že kvalitní služby na internetu něco stojí. V zásadě máte dvě možnosti. Buď se smíříte s reklamami, nebo zaplatíte.

Kapitoly článku

Největší videoportál na světě má propracovaný reklamní systém, ale asi málokdo má reklamy rád. Je to v podstatě nutné zlo. Za měsíční poplatek se lze reklam zbavit a dostanete i něco navíc. YouTube se svojí službou Premium nám dává, narozdíl třeba od Netflixu, možnost konzumovat obsah i bez placení. Jenže kdo si zaplatí, získá docela solidní výhody.

Cena YouTube Premium

V České republice dáte za YouTube Premium pro jednotlivce 179 korun měsíčně. Výhodnější je rodinný tarif, který vyjde na 269 korun za měsíc a může posloužit až šesti uživatelům. No a pro studenty je tu nabídka za 109 korun za měsíc. 

Co umí YouTube Premium?

Hlavním benefitem je absence reklam při konzumaci obsahu. Neuvidíte už žádného Honzu z Inizia ani jiné otravné spoty. Prostě jenom a pouze to video, které chcete sledovat. Nevěřili byste, jak moc fajn to je a jaká otrava je návrat k neplacené verzi YouTube.

Stahujte videa!

Druhým výrazným benefitem je možnost videa stahovat. Ne tak úplně do počítače, ale do paměti aplikace/prohlížeče. Není tedy možné se soubory nějak pracovat, je ale možné si takto v zařízení uložená videa přehrávat i bez přístupu k internetu. Skvělé řešení třeba do letadla nebo na dovolenou, kde jsou drahá data – ráno při snídani přes hotelovou wifinu nataháte do smartphonu videa, která pak můžete pohodlně sledovat z pláže. 

Pusťte si video na pozadí

Při sledování spíše diskusních pořadů přes YouTube appku v mobilním zařízení, se hodí možnost přehrávání na pozadí. Na Androidu to lze relativně snadno obejít, na iPhonech je to složitější. Ten kdo má YouTube Premium, nic obcházet nemusí, funguje mu to automaticky.

YouTube Music

Nejen videem živ je člověk. Proto existují i nejrůznější služby orientované na hudbu. Jednou z nich je i YouTube Music, která vyjde na 149 korun měsíčně (229 korun v případě rodinného tarifu). Asi uznáte, že to už se skutečně vyplatí si těch pár desetikorun připlatit a vzít rovnou YouTube Premium, protože v tom je už služba Music zahrnuta.  Za cenu pod dvě stě korun můžete celý měsíc konzumovat libovolný objem videí a hudby bez reklam. To není vůbec špatná nabídka!

Zdroj: YouTube


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud