Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zklamání pro fanoušky Samsungu: netrpělivě očekávaný model možná nakonec vůbec nebude

Jiří Palyza 29.04.2022

Podle nejnovějších informačních úniků se příznivci Samsungu mohou dočkat zklamání. Plánovaný model S22 FE by pro letošek mohl být zrušen. Co se za tímto rozhodnutím skrývá.

Podle nejnovějších informací z Koreje výrobce Samsung velmi pravděpodobně zrušil letošní očekávané uvedení modelu S22 FE. Firma prozatím nepodnikla žádné kroky v oblasti vývoje telefonu a nyní to vypadá, že bude jeho modelová řada zrušena, podobně jako Galaxy Note.

Současnou verzi Galaxy S21 FE Samsung vydal letos v lednu poté, co bylo uvedení modelu několikrát odloženo. Původní plány byly tento typ uvést na trh v říjnu 2021. Samsung Galaxy S22 FE měl následovat podle zvyklostí, ale nejnovější zvěsti naznačují něco úplně jiného.

Podle informací z Jižní Koreje Samsung zřejmě ze svých plánů Galaxy S22 FE zcela vyškrtl, alespoň pro letošní rok. Nevypadá to ani na odložené vydání, jako tomu bylo v případě S21 FE. Ve skutečnosti by mělo jít o ukončení modelové řady, podobně jako v případě top modelu Galaxy Note 21.

Samsung Galaxy S22 FE: výrobce zřejmě jeho uvedení vůbec neplánuje

note

Nejnovější informační úniky naznačují, že smartphone Galaxy S22 FE bude letos z modelové řady vyřazen. Spekuluje se i o celkovém ukončení tohoto typu, jako v případě Galaxy Note. | Zdroj: Thai Nguyen/Unsplash

Ani firmware se pro Galaxy S22 FE zatím nevyvíjí, což je také velmi neobvyklé. Samsung údajně nenavázal žádné související kontakty s výrobci čipových sad, které by měly být osazeny do smartphonů. Vše tedy naznačuje, že Galaxy S22 letos pravděpodobně vůbec nebude na trh uveden, a je otázka, zda nakonec nedojde k celkovému ukončení této řady.

Fan Edition by beztak neměla mít mnoho rozdílů v hardwaru ve srovnání s běžným modelem. Co se týče ceny, velmi pravděpodobně by u S22 FE byla vyšší, než u běžného Galaxy S22, a tak by po tomto typu sáhl asi málokdo. Zrušení uvedení S22 FE by tak pro výrobce vlastně dávalo smysl.

Zdroj: Naver


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud