Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Fortnite Battle Royale

Fortnite Battle Royale

Populární hra Fortnite byla nejprve vypuštěna pro hraní zdarma a nyní dokonce rozšířena o hraní na mobilech. Nechcete to zkusit a bojovat o přežítí? Free verze - Chip 05/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Je jedno, jestli zvolíte spolupráci nebo taktiku samotáře. Vítězí pouze jediný ze sta, který zůstane na živu.

Fortnite Battle Royale je free-to-play videohra, která je založena na původní placené hře Fortnite. Jde o multiplayerovou hru, kde můžete s ostatními hráči uzavírat dohody o spolupráci a strategii, jak dosáhnout nejlepšího výsledku. Ale hrát můžete i samostatně. Battle Royale odmítá předpřipravené příběhové scénáře, povinnou vojenskou výbavu a striktně rozdělený svět na spojenecké a nepřátelské území. Míra předvídatelnosti je mizivá a to je na hře nejatraktivnější. Na začátku hry je 100 hráčů bez výbavy spuštěno z létajících autobusů na náhodně generovanou mapu, která obsahuje zbraně, brnění a další předměty pro podporu v boji. Kdo dřív přijde, ten bere. A nepřítel může být kdekoliv. Průběhem času se bezpečná zóna na mapě zmenšuje a hráči mimo tuto zónu dostávají body poškození. To hráče nutí ke spolupráci a střetnutím, díky čemuž hra dostává velkou dynamiku a atraktivnost. No a nezapomeňte, že týmová solidarita je permanentně v křížku s pudem sebezáchovy jednotlivců. To, co tuto hru odlišuje od ostatních tohoto žánru je systém stavění. Většina objektů v prostředí se dá zničit krumpáčem pro zisk surovin (dřevo, cihla a železo), které mohou být použity pro stavbu opevnění s limitovanou odolností, jako např. zdi, schody a rampy. Tyto objekty mohou být použity pro rychlejší pohyb krajinou nebo ochranu před střelbou.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená free verze s updaty. 

obr-01-nahled obr-02-nahled obr-03-nahled

Nejnovějším počinem je rozšíření hry i na mobilní platformu iOS. Výrobce slíbil a dodržel, že nepůjde o nějaké omezené nebo zjednodušené hraní a vypustil verzi, kde se na stejné mapě potkávají rovnocenní hráči z různých platforem (PC, Mac, PlayStation 4, Xbox One, iOS). Pro iPhony je minimální konfigurace iOS 11 a iPhone SE, 6S, 7, 8 a X případně iPad Mini 4, Air 2, 2017 a Pro. Do hry se můžete připojit stejným účtem jako na počítači nebo si nový účet založit přímo v iPhonu. Rozběhnutí hry na Androidu se intenzivně připravuje. 

Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨