Menu
Časopis Chip

Office NX Home

Office NX Home

Office NX Home | Krabice: koláž CHIPu

Office NX Home je plnohodnotný kancelářský balík, který nežádá příliš místa na disku, výkonu hardwaru ani bankovek, ale funkcemi se důstojně vyrovná MS Office. Půlroční verze - Chip 09/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Není třeba instalovat přefouklé a předražené sady kancelářského softwaru, když to samé zvládne elegantní nástroj, který lze spustit i z flashky.

ancelář Office NX Home je důstojnou alternativou k MS Office a LibreOffice. Součástí jsou aplikace nahrazující Word, Excel a PowerPoint. Office NX nabízí vše, co byste očekávali od profesionální kancelářské sady včetně plné kompatibility s DOCX, XLSX a PPTX. Program není nijak náročný na systémové prostředky a existuje i ve verzích pro macOS, Linux a Android. Výrobci do sady integrovali povedeného poštovního klienta Thunderbird, který obsahuje i povedený kalendář a úkoly. Navíc obsahuje i možnost přímého posílání zpráv na různé chatovací služby. Office NX nemá český interface, ale obsahuje kontrolu psaného textu pomocí slovníku. Rovněž přednastavené dělení slov funguje výborně. V redakci jsme postrádali rychlou nabídku formátování pro vkládání textu z vnějších zdrojů. Sadu Office lze instalovat na jednotku USB flash, takže ji lze používat bez nutnosti instalace na libovolném počítači. Leckomu by mohla chybět podpora synchronizace dokumentů prostřednictvím cloudové služby. To lze vyřešit ukládáním dokumentů třeba pres DropBox nebo Google Drive nebo One Drive.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Půlroční funkčně neomezená plná verze programu 700 Kč s dostupnými updaty. Roční licence pro domácnosti vyjde na 990 Kč, pro firmy na 1 790 Kč. Zvolit lze i měsíční předplatné za 99 korun nebo verzi 2018, která nemá časové omezení za 1 799 korun. Licence je určena pro max. 5 nekomerčních počítačů a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Ovládání Office NX je už od prvního spuštění velmi intuitivní díky přehlednému uživatelskému rozhraní, přístup ke všem funkcím je přesně tam, kde se dá čekat. To je důležitou vlastností především textového editoru TextMaker, který nativně používá formát DOCX, takže není problém jej zaměnit s konkurenčním Wordem. Pro použití na tabletech a počítačích s dotykovým displejem zahrnuje Office NX také takzvaný Touch mode, která umožní snadnější ovládání. Všechny ikony a popisky nabývají na velikosti a čitelnosti pro přesný stisk bez použití stylusu. Uživatelské rozhraní jednotlivých programů balíku je konfigurovatelné na pár kliknutí a je možné vybrat mezi stylem podobnému starším MS Office s lištami a menu nebo novějšímu s přepínacími panely. Při nočním používání je také k dispozici tmavá verze rozhraní snižující námahu očí.

Office NX nemá český interface, ale obsahuje kontrolu psaného textu pomocí přídavného slovníku. Tento slovník lze instalovat v kompatibilním formátu .sox. Připraven je v české a slovenské verzi. Import slovníku do programu probíhá prostřednictvím menu »Options | Language | Hunspell dictionaries…« zvolením možnosti »Add Hunspell dictionary…«. Po přidání slovníku se program přepne do příslušné kontroly jazyka. Další důležitou vlastností psaní textu v textovém editoru je dělení slov. To je zahrnuté v předdefinovaném nastavení TextMakeru a funguje velmi dobře.

Seznam všech plných verzí v Chipu 09/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení