Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Chytrý trik v ovládání hlasitosti: skrytá funkce Androidu vám vytvoří titulky rozhovorů i videa

Josef Mika 23.03.2024
Zdroj: Midjoureny (vygenerováno pomocí AI)

Pokud vlastníte smartphone s Androidem, měli byste znát chytrý trik skrytý v ovládáním hlasitosti. Díky němu můžete mít u videa titulky nebo si nechat přepisovat rozhovor do textové podoby. Vysvětlíme, jak to funguje.

Upozornění pro uživatele systému Android: skryté nastavení mobilního telefonu může mnoha uživatelům usnadnit každodenní život. Řeč je o funkci automatických titulků, kterou lze aktivovat jednoduchým postupem. Tato funkce je užitečná zejména v případě, že sledujete videa bez dostupných titulků nebo chcete jasně rozumět tomu, co se říká v hlučném prostředí.

Titulky YouTube
Pro lepší porozumění je možné si anglická videa jednoduše otitulkovat.
Zdroj: YouTube/Android

Pro aktivaci funkce není nutné se složitě prodírat nabídkami. Stačí stisknout jedno z tlačítek hlasitosti. V nabídce hlasitosti, která se poté zobrazí, najdete další možnosti pod ikonkou textové obrazovky.  Objeví se vám obrazovka „Živý přepis“, kde si nastavíte všechny související funkce.

Android: automatické titulky mohou ovlivnit výdrž baterie

Přepis řeči Android
Funkce automatického přepisu řeči je v Androidu lehce dostupná.
Zdroj: Android

Funkce automatického titulkování v systému Android je pokročilý nástroj, který využívá umělou inteligenci k převodu mluvených slov na text v reálném čase. Umožňuje vám přepisovat hovory a během volání odpovědi místo mluvení i psát. Odpovědi se druhému účastníkovi přečtou nahlas pomocí hlasových služeb Googlu.

V současné době jsou titulky nabízeny především v angličtině, ale podporováno je v beta verzi už dalších šest jazyků: vybrat si vedle angličtiny tak můžete francouzštinu, hindštinu, italštinu, japonštinu, němčinu nebo španělštinu. Při rozpoznávání těchto jazyků se však stále ještě občas objevují chyby a nepřesnosti. Nicméně využití této funkce vám může významně pomoct především v mezinárodním prostředí. 

Přepis řeči Android
Automatické titulky v systému Android jsou v současné době spolehlivě dostupné hlavně v angličtině. V beta verzi ale jsou už další jazyky.
Zdroj: Android

Vývojáři Googlu upozorňují, že používání automatických titulků může zvýšit spotřebu baterie, protože zpracování zvukového obsahu a vytváření titulků probíhá přímo v zařízení. Na druhou stranu funkce (po stažení příslušného jazykového balíčku) nevyžaduje připojení k internetu a nespotřebovává vám tedy žádná data z mobilního tarifu.

Zdroj: Android, Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud