Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

EA oficiálně představil FIFA 23: na jaké novinky se fanoušci fotbalu mohou začít těšit

Jiří Palyza 01.08.2022

Electronic Arts Sports představil první trailer na hru FIFA 23. Kdy bude hra vydána a jaké novinky pro příznivce e-sportu přinese?

Podle očekávání představil EA další díl fotbalové série, FIFA 23, která letos slaví už 30. výročí. Jedná se o poslední díl pod značkou FIFA. Důvod je jednoduchý. Mezinárodní fotbalová federace výrazně zvýšila licenční poplatky za používání názvu. Od roku 2023 se hra bude jmenovat EA Sports FC.

Ale zpět k aktuálně oznámené FIFA 23: hra vyjde 30. září na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S a Google Stadia. Pokud si vyberete verzi Ultimate, můžete začít hrát už 27. září 2022. Vývojáři slibují funkci cross-play mezi zařízeními stejné generace, což mimo jiné znamená, že mezi sebou mohou hrát uživatelé PS4 a Xbox One, a podobně PC, PS5, Xbox Series X/S a Stadia. K dispozici jsou nejen přátelské zápasy, ale také utkání 1 vs. 1, FUT a online sezóny.

Některé funkce ale na starých systémech nepoběží. Na konzolích starší generace například nebude podporován HyperMotion 2. Tato technologie má nabídnout ještě realističtější animace a navodit pocit, že skutečně sledujete fotbalový zápas. Hra FIFA 23 je vybavena funkcí rozšířené reality pro opakování přenosů.

FIFA 23: HyperMotion 2 ovlivní zejména ženský fotbal

fifa23

Technologie Hyper Motion 2 by se měla projevit především v utkáních ženského fotbalu. | Zdroj: EA Sports

Podle informací od samotných autorů z EA bude technologie HyperMotion 2 obzvlášť viditelná v ženských zápasech. Ženská liga je nyní součástí hry na klubové úrovni. Na výběr tak máte ještě více licencí, mezi kterými můžete volit. Vývojáři slibují celkem přes 19 000 hráčů a hráček, více než 700 týmů, 100 stadionů a přes 30 ligových variant.

V možnostech hry má být mnoho herních režimů. Samozřejmě nesmí chybět FIFA Ultimate Team, který se nyní jmenuje FUT Moments. V té souvislosti se mluví o přepracovaném systému, který vám umožní lépe sestavit a přizpůsobit vlastní tým. Kromě toho se můžete zúčastnit mistrovství světa mužů 2022 v Kataru a mistrovství světa žen 2023 v Austrálii a na Novém Zélandu. V trénovacím středisku máte příležitost se zdokonalovat nebo rozvíjet své dovednosti. Samozřejmě nechybí ani kluby Pro, Volta Football a režim kariéry.

Zdroj: GamersGlobalEA SPORTS

Zdroj: YouTube/EA SPORTS FIFA, "FIFA 23 Reveal Trailer | The World's Game


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud