Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Horečka kolem adaptací videoher pokračuje: filmového zpracování se dočká další herní klasika

Josef Mika 30.03.2024
Zdroj: Midjoureny (vygenerováno pomocí AI)

Od úspěchu filmů nebo seriálů The Super Mario Bros. nebo The Last of Us je jasné, že filmové adaptace videoher mají velký (obchodní i divácký) potenciál. To je nejspíše také hlavní důvod, proč hvězda filmu Barbie Margot Robbie aktuálně pracuje na filmové adaptaci možná nejznámější počítačové hry.

Ředitelé společnosti LuckyChap – Margot Robbie, Josey McNamara a Tom Ackerley – se spojili se studiem Vertigo Entertainment, aby společně natočili celovečerní film na motivy úspěšné herní série The Sims. Jedním z producentů je také Roy Lee. Scénář napíše režisérka seriálu Loki Kate Herron společně s Briony Redman. Autorská dvojice již psala pro seriál Doctor Who a Herronová bude režírovat i druhou sérii The Last of Us.

Filmová adaptace hry The Sims je teprve v začátcích

The Sims
Znalci The Sims možná kroutí hlavou nad tím, jak se z této hry dá udělat filmový nebo seriálový příběh. Nechme se překvapit.
Zdroj: Midjoureny (vygenerováno pomocí AI)

Společnost LuckyChap slavila v loňském roce velký úspěch s celovečerním filmem Barbie, který uvedla do kin společně se studiem Warner Bros. Pictures. The Sims je jednou z nejúspěšnějších videoherních sérií všech dob a do dnešního dne se jí prodalo přibližně 200 milionů kopií.

Mohlo by vás zajímat

Podle informací časopisu Variety je ale filmové zpracování The Sims stále v plenkách. Ačkoli zatím nebylo oznámeno žádné studio, LuckyChap podepsala v únoru víceletou smlouvu na film se společností Warner Bros. Pictures. Koneckonců, Barbie byla nejúspěšnějším celovečerním filmem Warner Bros. všech dob.

Zdroj: Variety


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud