Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Hraní jen pro otrlé: tyto extrémní videohry by vám žena mohla zakázat

Jakub Fišer 02.10.2023
Zdroj: Krafton / The Callisto Protocol press kit

Videohry mohou být strategické, válečné, sportovní, anebo simulátory všeho možného – od dělníka, zubaře, až po kozu nebo další takové bizarnosti. Některé hry mohou být také pořádně akční, až by se dalo říct brutální. Pokud vaše partnerka nebo partner nemají úplně žaludek na explicitní násilí (gore), radíme dobře – tyto hry před nimi raději ani nespouštějte.

Kapitoly článku

Mortal Kombat 1

Mortal Kombat 1 je horká novinka letošního roku. Legendární série bojovek se s novým dílem vrací zase na začátek, i když v příběhu je několik zajímavých linek, které poukazují na hrátky s časovým paradoxem.

To však nemění nic na tom, že Mortal Kombat je znovu neobyčejně brutální a expresivní hra. Prakticky okamžitě po spuštění souboje na vás vykoukne tu krvavá kaluž, tu rozlámané kosti, tam zase vyhřezlé vnitřnosti.

Mohlo by vás zajímat

Nutno dodat, že hra vás za správnou kombinaci tlačítek pro útočné kombo čas od času odmění i nějakou tou brutální animací, třeba i s rentgenovým zrakem. Pokud se u vás snoubí pozitivní vztah k bojovkám a gore, toto je počin přímo pro vás.

The Callisto Protocol

O sci-fi hororu The Callisto Protocol jsme v loňském roce informovali několikrát. Především kvůli tomu, že hra obsahuje velké množství explicitního násilí. To ale nekonáte vy, jakožto hlavní postava, mechanik Jacob, ale vaši nepřátelé na vás.

Animace brutální smrti se objeví vždy, když zemřete, což se v Callisto Protocol děje celkem často. Hra má náročnou hratelnost, navíc se jedná o koridorový survival horor a nepřátelé na opuštěné vesmírné stanici jsou povětšinou větší a silnější než vy.

Zdroj: CthulhusPrisoner Gaming / YouTube

Bulletstorm

Bulletstorm je titul z roku 2011, vyšel tehdy na PC, PlayStation 3 a Xbox 360. Jednalo by se asi o obyčejnou FPS střílečku, nebýt toho, že obsahuje speciální mechaniku, která vás odměňuje vyšším bodovým ziskem, když nepřítele usmrtíte pokud možno nejkreativněji.

Mezi metody patří hození nepřítele do kaktusu, sražení padoucha vozíkem s hot dogy nebo nakrmení nešťastné oběti lidožravou rostlinou. Asi netřeba vysvětlovat, že veškerý gore je velmi názorný.

Zdroj: Autorský text, Rolling Stone, Steam


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud