Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Jak správně umístit Wi-Fi router do bytu? Mnoho lidí v tom chybuje

Jakub Fišer 19.04.2023

YouTuber Steve DOES radí lidem, jak správně umístit Wi-Fi router do prostoru svého bytu či domu. Podle něj v této otázce hromada lidí dělá chybu, protože neřeší umístění routeru ani v malém panelákovém bytě, a pak se diví zhoršenému signálu.

Kapitoly článku

Kam dát Wi-Fi router?

První ultimátní radou je najít si centrální polohu vaší obytné plochy. To znamená, že když se podíváte na svůj byt pohledem shora, tedy půdorysně, najděte centrální bod vaší obytné plochy a sem umístěte router.

Anebo router umístěte alespoň do místnosti, kde má nejvíce kompatibilních zařízení. Nabízí se pracovna či obývací pokoj, zkrátka místo, kde máte kromě telefonu i počítač, televizi, herní konzoli a podobně.

A ještě jedno důležité upozornění. Pokud bydlíte v rodinném domě a chcete si užívat Wi-Fi signál i na zahradě nebo na terase, zaměřte se na celou plochu pozemku, ne jen na obytnou plochu bytu. Zkontrolujte také počet zdí, kterými musí signál procházet. Ty totiž snižují sílu signálu a tudíž i rychlost internetu.

| Zdroj: Steve DOES / YouTube

Tip: rozšiřovač signálu

V každém případě vám může přijít k duhu rozšiřovač Wi-Fi signálu do zásuvky, který lze pořídit od pár set korun. Ty byste ale opět měli po bytě či ploše pozemku rozmístit systematicky: jeden do patra, jeden na zastřešenou terasu a podobně. Stačí se podívat, kde vám signál Wi-Fi slábne a poblíž umístit rozšiřovač signálu.

Na závěr Steve DOES radí vcelku prozaicky zkontrolovat skutečnou kvalitu svého internetu. Pokud například platíte tarif s 200 Mb/s, ale při měření se stěží dostanete na hranici 100 Mb/s, měli byste na to upozornit svého poskytovatele internetu. Zavolat mu, a buď vyjednat lepší podmínky, anebo vyřešit nedostatečnou rychlost internetu.

Zdroj: Steve DOES / YouTube, The Sun


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud