Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Máte zálohu? A mohla bych ji vidět?

Pavel Trousil 01.04.2024
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Dnes je celosvětový den zálohování. I to nejspolehlivější zařízení může selhat, data si můžete omylem sami smazat, nebo se o jejich ztrátu postará nějaký vir nebo hacker. Mít zálohu je proto důležité, pro některé firmy až životně důležité. Přesto ji řada uživatelů nemá. Pokud patříte mezi ně, naučte se pravidelně zálohovat.

I to nejlepší zabezpečení digitálních zařízení může selhat a uživatelé pak kvůli úspěšnému útoku ztratí data, která jsou často velice cenná. Proto by součástí ochrany dat měla být také kvalitní záloha. Profesionálové v IT mají v této souvislosti jedno pevné pravidlo, jehož dodržování by se jistě vyplatilo každému z nás.

Mohlo by vás zajímat

Strategie zálohování, která se skrývá za pravidlem 3-2-1, se používá už téměř dvacet let a patří k osvědčeným metodám v mnoha firmách. Je ale užitečná i pro soukromé uživatele a dá se aplikovat velmi snadno.

Čísla nám napovídají, co je třeba mít při zálohování na paměti: 

  • udržujte tři kopie dat
  • využijte dvě různá paměťová úložiště
  • jednu kopii zálohy uložte na jiné místo, než se běžně vyskytujete.
     
Záloha
Využijte skvělou nabídku společnosti Aomei, dokud to jde. Zálohování se vám zjednoduší.
Zdroj: Screenshot stránky Aomei, redakce

Stáhněte si softwarový balíček v hodnotě přes 15 tisíc korun

Pokud nemáte čím zálohovat, můžete využít skvělou nabídku firmy Aomei. Tento známy výrobce softwaru rozdává k Světovému dni zálohování několik programů v celkové hodnotě 669 dolarů (v přepočtu za více než 15 tisíc korun). Zvláště u nástrojů na záchranu dat nikdy nevíte, kdy je budete potřebovat.
 

Mohlo by vás zajímat

Nabídka vývojáře Aomei pokrývá programy pro zálohování a obnovu dat – pro PC, notebooky a iPhony. Chcete-li získat software zdarma, stačí navštívit trochu skryté webové stránky akce.

Zdroj: NUKIB


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud