Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Nadiktujte delší texty místo jejich psaní

Pavel Trousil 20.02.2019

Na webové stránce Dictanote je k dispozici služba pro rozpoznávání hlasu, pomocí které můžete snadno a pohodlně převést mluvené slovo na text, který můžete dále upravovat.  Stačí mít počítač s mikrofonem.

Výhodou této služby je to, že funguje poměrně spolehlivě, aniž byste ji museli zaučit na váš hlas, a také to, že je zdarma. Jistým omezením je však to, že služba zatím funguje pouze v prohlížeči Chrome. V prohlížeči stačí zadat stránku www.dictanote.co a kliknout na »Get Started For Free«.

dictanote2-nahled

Následně se musíte přihlásit, a to buď s novým uživatelským jménem a heslem, nebo pomocí účtu Facebooku nebo Googlu.

dictanote3-nahled

Poté jako jazyk »Dictation language« vyberte „Čeština“, která se vám pravděpodobně nastaví automaticky, a také můžete vybrat font a jeho velikost.  Potom vytvořte novou poznámku kliknutím na »+ New Note« v nabídce vlevo. Pak ještě klikněte na ikonu mikrofonu a můžete začít s diktováním.

dictanote4-nahled

Ve volně dostupné variantě si nemůžete text uložit, ale stačí ho zkopírovat a vložit například do textového editoru, nebo můžete poznámku sdílet. Při diktování můžete použít i klíčová slova, jako například »Tečka« pro tečku na konci věty.

Pouze pro prohlížeč Google Chrome.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud