Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová streamovací služba SkyShowtime vykostí HBO: nabídne nové filmy i české seriály

Jakub Fišer 11.01.2023

Do Evropy přijde již toto jaro nová streamovací služba, která možná v očích některých zákazníků nahradí oblíbené HBO Max. Minimálně z hlediska obsahu totiž část seriálů od HBO natvrdo převezme.

Kapitoly článku

V létě jsme informovali o tom, že služba HBO Max se v rámci optimalizace obsahu zbaví práv na některé filmy a seriály, nezřídka dokonce z evropské produkce HBO. Nyní již víme, kdo se práv ujme a diváci se mají na co těšit.

Do Česka míří SkyShowtime

V průběhu jara, nejspíše v březnu, totiž na český trh (a i do dalších evropských zemí) zamíří nová streamovací služba SkyShowtime. Právě ta se s Warner Bros. Discovery domluvila na převzetí 21 pořadů z evropských produkcí, na Twitter k tomu napsala toto:

„Společnosti SkyShowtime a Warner Bros. Discovery oznámily významnou dohodu o akvizici pořadů. Od společnosti Warner Bros. Discovery jsme získali exkluzivní evropská práva na 21 lokálních seriálů, včetně některých populárních a vysoce ceněných pořadů HBO Max.“

Z těch opravdu známých jde například o švédskou dokusérii Modli se, poslouchej, zabíjej, rumunsko-německý Hackerville nebo norský seriál Zpřítomnělí. Pro tuzemské zákazníky je však z tohoto ohledu nejzajímavější přesun českých pořadů: oceňované politické minisérie Bez vědomí a cestovatelské show Lukáše Hejlíka Spolu & Hladoví.

Co víc, práva SkyShowtime získalo také na neodvysílané či nedokončené pořady, jako je polský dramatický seriál Warszawianka nebo slovenská minisérie Víťaz, kterou natáčí Jan Hřebejk a do hlavních rolí obsadil Ivanu Chýlkovou nebo Milana Ondríka.

| Zdroj: SkyShowtime / YouTube

SkyShowtime cena a dostupnost

Kromě toho má SkyShowtime nabídnout budoucím předplatitelům i poměrně včasný přístup k novým či nedávno vydaným filmům. Za všechny se sluší zmínit Jurský svět: Nadvláda či nový Top Gun: Maverick.

Dále se služba chlubí seriálem Halo, Dexter nebo kompletní filmografií Transformers. V rámci této jedné služby by diváci měli mít přístup k počinům studií Universal, DeamWorks, Sky, Peacock, Nickelodeon a Paramount.

Ohledně ceny za měsíční/roční předplatné však budeme muset čekat na informace konkrétní pro český trh. Služba je již dostupná ve Finsku, Švédsku, Dánsku a Norsku. V přepočtu vyjde na 170 až 180 Kč měsíčně, kupříkladu v Dánsku je ale cena stanovena na 69 dánských korun, což činí v přepočtu bezmála 230 Kč včetně DPH.

Zdroj: MediaGuru, @SkyShowtime / Twitter


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud