Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové modely digitálních zrcadlovek pro začínající fotografy

redakce 10.06.2010

Řada digitálních SLA zrcadlovek (ALPHA) od Sony se rozrostla o dva nové stylové přístroje určené převážně začínajícím fotografům. Jde o modely DSLR-A390 (α390) a DSLR-A290 (α290). Jednoduše se ovládají a jsou tedy vhodné i pro fotoamatéry, kteří ještě digitální zrcadlovky nepoužívali.

Oba přístroje mají shodné obrazové rozlišení 14,2 efektivních megapixelů  a rychlé reakce.
Model α390 nabízí také funkci Quick AF Live View. Jde o náhled snímků zobrazených na výklopném LCD monitoru, který spolupracuje  s rychlým a přesným samoostřením. Nejlevnější z celé řady digitálních zrcadlovek DSLR Sony je pak model α290 s kompaktním tělem a nízkou hmotností (váží pouhých 456 gramů bez baterie).
Oba nové přístroje zaujmou na první pohled nově přepracovaným gripem, který umožňuje pohodlnější držení a snadnější stisk spouště. Také ovládací prvky na vrchní části těl fotoaparátů byly nově přepracovány tak, aby nabídly rychlé nastavení pomocí příjemně velkých tlačítek.
Díky tomu se s oběma fotoaparáty sžijí i začínající fotoamatéři a nebude pro ně žádný problém vybrat a nastavit si některý z široké nabídky nejrůznějších kreativních programů. Help Guide nabízí vysvětlení jednotlivých funkcí a je doplněné ilustračním snímkem, na kterém je hned vidět výsledek daného počínání.
Jak typ α390 tak α290 má zabudovaný mini HDMI konektor pro přímé napojení na HD Ready TV přijímače (přes speciální kabel; lze dokoupit samostatně). Software PhotoTV HD se přitom stará o co nejlepší vzhled snímku zvláště na kompatibilních televizích řady SONY BRAVIA. Funkce BRAVIA Sync navíc umožňuje za použitím dálkového TV ovladače spouštět promítání jednotlivých obrázků u kompatibilních televizí pohodlně na dálku.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud