Menu
CHIP Speedtest

Novinky

V nejnovějším žebříčku "Bloomberg Billionares Index" dochází ke střídání stráží: dlouholetý vůdce a šéf Amazonu, Jeff Bezos, se už musí spokojit pouze s druhým místem. Na pozici jedničky jej střídá zakladatel Tesly a SpaceX, Elon Musk.

YouTube chce uživatelům ještě více usnadnit vyhledávání obsahu. Při vyhledávání pomocí hashtagů se uživatelům nyní zobrazuje pouze obsah, který skutečně odpovídá požadovanému tématu.

Samsung dnes na veletrhu CES odhalil novou generaci špičkové řady smartphonů Galaxy S21. Inovovaný design se spojuje s nejnovějším 5nm procesorem a zajímavou fotografickou nabídkou.

Ať už jde o různé nástrojové panely do prohlížeče nebo krádeže přístupových údajů, adware je jednou z nejotravnějších "přidaných hodnot" internetu. Proto je dobré se mu vyhnout a v případě stažení na počítač co nejrychleji zbavit. Dobrým nástrojem pro tento úkol je už delší dobu bezplatný AdwCleaner.

Microsoft už roky pracuje na novém Exploreru s jednodušším designem a jasnější strukturou. Už dlouho se ale nic zajímavého neobjevilo. Směr může ukázat alternativa, která je k dispozici jako aplikace pro Windows 10 s názvem Files. Z této aplikace s padnoucí grafikou a praktickými funkcemi by si Microsoft mohl vzít příklad.

Nové podmínky užívání aplikace WhatsApp vyvolaly u uživatelů vážnou kritiku. Mnoho lidí se obává, že spolu se změnami podmínek služby od 8. února budou uživatelská data, chaty a další informace sdíleny s Facebookem. Vývojáři nyní učinili prohlášení, ve kterém se snaží uživatele uklidnit.

Adobe Flash Player skončil 12. ledna. Tato skutečnost byla známá téměř tři roky, přesto se zdá, že jednoho z výrobců routerů tato změna překvapila. Uživatelé zařízení momentálně nemohou běžným způsobem přistupovat k rozhraní pro správu.

Wi-Fi Aliance začala certifikovat nový standard Wi-Fi 6E. Uživatelé se už brzy mohou těšit na vylepšenou rychlost a spolehlivější připojení i ve vytíženějších sítích. Výrobci by mohli už zanedlouho uvést na trh první zařízení s podporou nového standardu.

Nová Bluetooth sluchátka od Apple jsou o něco dražší, než podobné modely od jiných výrobců. Pokud chcete sáhnout poněkud hlouběji do své kapsy, můžete si pořídit opravdu výjimečný model, jehož specifikace dělá ze sluchátek jedinečný kus.

Microsoft už po nějakou dobu pracuje na modernizaci nebo výměně starších součástí systému Windows 10. Týká se to i Ovládacích panelů, což je velmi oblíbená klasika operačního systému. Microsoft z nich vyjmul další funkci.

Opticky roztříštěným Windows 10 Microsoft připravuje sjednocení designu a dočkat bychom se mohli v druhé polovině roku. To bezplatná linuxová distribuce Deepin na to jde jinak: elegantní líbivé rozhraní a všechny potřebné nástroje k dispozici. Nyní je dostupná aktualizace systému.

Už po nějakou dobu je veřejným tajemstvím, že americký výrobce Apple pracuje na AirTags. To je název pro sledovací zařízení, využívající technologii Bluetooth. Doposud ale nebylo jasné, kdy lze nová zařízení očekávat. Nejnovější informace do celé věci ale vnáší trochu světla.

Pokud byste chtěli používat WhatsApp na svém PC v prohlížeči nebo prostřednictvím aplikace, musíte mít ve svém smartphonu nainstalovanou mobilní verzi messengeru. Podle nejnovějších informací by se to ale brzy mělo změnit.

Microsoft to s přestavbou Windows 10 myslí vážně a už nyní uvolňuje nové funkce pro Hlavní panel. Novinka zřístupňuje přehled zpráv a informace o počasí přímo prostřednictvím Hlavního panelu.

Možná se vám už také stalo, že jste kliknuli na tlačítko pro vypnutí počítače, ale hned jste si vzpomněli, že jste ještě něco chtěli udělat. V tomto okamžiku už je pozdě, protože proces vypínání počítače nejde přerušit.

WhatsApp pravidelně přináší pro svůj messenger nové funkce. Aby o tom uživatelé byli do budoucna lépe informováni, stojí na prahu další novinka. Související změna podmínek a povinný souhlas by se ale neměl týkat uživatelů z evropského regionu včetně UK.

Po nárůstu hodnoty kryptoměn bude přibývat podvodů, jejichž cílem jsou často začínající investoři. Útočníci často zneužívají k nalákání investorů pověst veřejně známých českých osob.

Software ImDisk Toolkit umí využít část operační paměti tak, aby ji bylo možné v systému použít jako SSD nebo pevný disk. Nástroj je zdarma a má ještě jednu výhodu.

Příznivci Windows se mohou těšit: Microsoft plánuje silné komplexní omlazení systému Windows 10. Uživatelské rozhraní by mělo získat nový design. První snímky obrazovek už byly zveřejněny, nový design bude pravděpodobně obsažen v podzimní aktualizaci 21H2.

Elon Musk se spolu s další ze svých společností, The Boring Company, chystá dokončit podzemní tunel v Las Vegas. Způsob, jakým by se jím měli přepravovat cestující, zní revolučně. Nebo jde jen o holé plýtvání penězi?

<< <   1 2 3 ...   >>

Samsung dnes na veletrhu CES odhalil novou generaci špičkové řady smartphonů Galaxy S21. Inovovaný design se spojuje s nejnovějším 5nm…

Úkolem záložního zdroje CyberPower VP1000ELCD je nejen překlenout krátkodobé výpadky napájení z elektrické sítě, ale také ochránit připojená…

Autokamery, také označované jako dashcam, se už staly poměrně rozšířenou výbavu vozů na českých silnicích. TrueCam M5 se rychle spouští, nabízí…