Menu
CHIP Speedtest

Novinky

Problémy s programy Microsoftu jsou vcelku na denním pořádku. Koneckonců Windows, Office, Teams a další z jeho rodiny jsou velmi rozšířené. Ve zvlášť složitých případech by mohl pomoci nástroj Microsoft Support and Recovery Assistant, SaRA.

Pokud jde o frekvenci updatů, Windows a Ubuntu mají velmi podobný koncept. Dvakrát ročně je k dispozici nová verze a vyzkoušet si ji můžete už dříve před oficiálním uvolněním. Na rozdíl od Windows 10 se ale Ubuntu striktně řídí vlastním plánem vydání.

WhatsApp je už několik let celosvětově nejoblíbenějším messengerem pro smartphony, tablety, ale i jiná zařízení. Už dříve se objevily informace o tom, že prostřednictvím chatu bude možné přímo kontaktovat firmy a nakupovat zboží.

Internetová firma už v minulosti čelila řadě soudních sporů s antimonopolními úřady v regionu Evropy. Koncern je opakovaně obviňován z nekalých obchodních praktik v souvislosti se svým vyhledávačem. Nyní Google žaluje i vláda USA.

Dva roky po úspěšném zajištění financování uvolnil berlínský start-up svůj inovativní software pro tvorbu prezentací. Nabízí mnoho připravených šablon s různými tématy. 

Čeká vás pracovní video hovor nebo se chcete přihlásit do webináře a nefunguje obraz, ani zvuk.

Společnost Realme uvedla na náš trh dva smartphony, které mají ambici, schopnosti i správnou cenu na to, aby se staly hitem sezóny.

Když si pořídíte nový počítač a potřebujete do něj přenést svou stávající licenci kancelářské sady Microsoft Office, existuje několik možností, jak to udělat. Liší se typem licence kancelářského balíku, kterou jste si pořídili.

Hesla, čísla platebních karet a další osobní a citlivá data jsou stále častěji terčem phishingových útoků. Virové skenery by měly takové útoky blokovat, ale důležitá je i pozornost a obezřetnost uživatelů.

Sotva Apple představil nejnovější generaci svých smartphonů iPhone, už začínají kolovat různé dohady o 13. generaci. Uživatele asi moc nepotěší. Apple se pravděpodobně vzdá všech kabelových připojení, které známe z dosavadních modelů.

Google rozšířil své vyhledávání o novou funkci. Pokud hledáte určitou skladbu a neznáte její název, jméno interpreta nebo část textu, můžete jednoduše melodii zazpívat. Pokud to nebude úplně mimo, Google vám po chvíli hledanou skladbu zobrazí.

Novinka u Xiaomi – čínský výrobce smartphonů vidí budoucnost nabíjení smartphonů v bezdrátové technologii. V souladu se svou vizí společnost představila novou výkonnější technologii, kterou chce vyniknout před konkurencí.

Mezi online obchody je Amazon jedničkou. I během koronavirové krize je ziskový, oproti tomu Google poprvé zaznamenal pokles tržeb. Aby tento trend do budoucna zvrátil, chce platformu YouTube také rozšířit na online obchod. 

Kolik karet míváte otevřených v browseru? Jsou uživatelé, kteří jsou zvyklí na větší množství, pak se v nich ale snadno ztratí přehled. Google vyvíjí novou funkci, která umožní uživatelům prohlížečů na bázi Chromia snazší navigaci v kartách.

Firefox se stal mezi odborníky na ochranu dat trochu kontroverzním produktem, protože ve výchozím nastavení shromažďuje data o systému a změnách. WhatsApp se dá zprovoznit i na zařízeních, která nejsou vybavena slotem pro SIM.

Interní videopřehrávač, který je zpravidla součástí zařízení s Androidem, ne vždy nabízí všechny funkce, které by si uživatelé přáli. Momentálně je po omezenou dobu zdarma ke stažení na Google Play výkonný OPlayer.

WhatsApp pravidelně přináší nové funkce a rozšíření pro svůj messenger. V nejnovější beta verzi komunikátoru se objevily náznaky podpůrné funkce, která by mohla pomoci mnoha uživatelům.

Čínský technologický obr je pod tlakem amerických sankcí. Nyní se množí zprávy o tom, že společnost zvažuje prodej své dceřiné firmy Honor.

Samsung Galaxy S20 FE 5G dosáhl vysokého hodnocení ve všech testovacích kategoriích, což ho vyneslo na momentálně nejvyšší příčku našich dlouhodobých srovnávacích testů chytrých telefonů.

Koncern má enormní tržní vliv. Vláda USA nyní zvažuje, že donutí Google prodat vlastní prohlížeč Chrome. Pro konkurenci, například Firefox, by to samozřejmě bylo více než vítané.

<< <   1 2 3 ...   >>

Společnost Realme uvedla na náš trh dva smartphony, které mají ambici, schopnosti i správnou cenu na to, aby se staly hitem sezóny.

Pokud chcete použít 3,5palcový disk na zálohování dat, budete k němu potřebovat externí box.

Samsung Galaxy S20 FE 5G dosáhl vysokého hodnocení ve všech testovacích kategoriích, což ho vyneslo na momentálně nejvyšší příčku našich…