Menu

Novinky

Seznam vylepšil aplikaci Mapy.cz. Cizojazyčné informace, například o zemi, místě, nebo památce, teď stisknutím jednoho tlačítka změníte na české. Můžete si také nechat přeložit hodnocení.

Novou 3D tiskárnu vývojáři postavili na 32bitové architektuře s bohatými možnostmi připojení a přidali nový next-gen extruder, díky kterému umí MK4 vytvořit perfektně hladkou první vrstvu a navíc je pekelně rychlá.

Windows nejsou zrovna chválena za to, že by se vyhýbala uživatelským datům. Spíš naopak. Bezplatný program O&O ShutUp10++ tomu ale dokáže zabránit. A navíc si poradí i s Microsoft Office.

Experiment ukázal, že 35 % Američanů nedokáže rozeznat fotografie slavných památek od obrázků vytvořených umělou inteligencí. Není se ostatně co divit, výtvory umělé inteligence mají přesvědčivou kvalitu.

Ministerstvo vnitra spravující datové schránky zveřejnilo seznam všech vlastníků datových schránek, včetně jejich citlivých údajů a kontaktních adres. Ministerstvo podle všeho jednalo v souladu se zákonem. Jak ale údaje z webu odstranit?

Miliardový čínský obr, Alibaba, plánuje restrukturalizaci. Rozhodnutí přichází v době, kdy Čína slibuje zmírnit rozsáhlá regulační opatření a podpořit soukromé podniky. 

Sluchátka JBL Live Pro 2 jsou slušná TWS sluchátka, která potěší především milovníky basů. Zvuk sice není na špičkové úrovni, ale po stránce výdrže na baterii a výbavy není co vytknout.

Podvodníci bohužel nikdy nespí. Ukazuje se, že také oběti jsou stále velmi důvěřivé, i přes masivní mediální pokrytý všemožných podvodů a praktik internetových šmejdů. Policejní ředitelství Ústeckého kraje informovalo o případu seniorky, která naletěla falešnému námořníkovi.

Umělá inteligence slouží k tomu, aby pomohla se vzděláním, s prací, ale v neposlední řadě je využívána i k zábavě. Své o tom ukázala již neuronová síť Midjourney nebo DALL-E. Schopnou umělou inteligencí oplývá také Photoshop od Adobe.

Mnoho webových služeb vyžaduje pro to, abyste je mohli naplno využívat, registraci. Čím častěji však svou e-mailovou adresu někam zadáte, tím větší je riziko, že se dostane do rukou spammerů. Vyřeší to jednorázový e-mail.

Podobně jako i jiní poskytovatelé služeb, také herní gigant Steam ohlásil ukončení podpory starších verzí Windows. Stane se tak v roce 2024 a uživatelé, kteří doposud Steam provozují na verzích 7, 8 a 8.1, ztratí ke službě přístup.

Security Copilot je název nového bezpečnostního asistenta podobného ChatGPT, který využívá umělou inteligencí a poznatky Microsoftu o hrozbách k rychlejšímu rozhodování při reakci na incidenty a pomáhá při vyhledávání hrozeb.

Téma ChatGPT rezonuje technologickým světem. Nyní byla v App Store zveřejněna aplikace, kterou téměř celou napsala umělá inteligence.

Moderní 32” monitor disponuje vysokým UHD rozlišením 3 840 x 2 160 bodů a splní požadavky nejnáročnějších kancelářských uživatelů. Zároveň se může pochlubit skvělým matným displejem, designem a ergonomií.

Internetem včera prolétla zpráva o tom, že čínské firmy Oppo a OnePlus nejspíš opustí evropské trhy. Obě firmy se později vyjádřily, zrovna jednoznačně jejich slova ale nepůsobí. Jak to tedy bude a dotkne se to nějak aktuálních uživatelů produktů Oppo a OnePlus?

Na konci roku 2024 chce Microsoft představit další generaci Windows. První uniklé obrázky naznačují nový vzhled plovoucí lišty Hlavního panelu. Díky bezplatnému nástroji si jej můžete dopřát už nyní.

Česká obchodní inspekce (ČOI) vyhodnotila výsledky kontrolní akce zaměřené na komponenty pro osobní počítače, kterou provedla v loňském roce 2022. Z 20 výrobků bylo 6 ohlášeno jako nedostatečné a jeden z toho dokonce potenciálně nebezpečný.

Známá platforma Ulož.to na sdílení souborů nejrůznějších typů změnila název na Ulož.to Disk. Chce se více podobat cloudovým službám typu OneDrive, nebo DropBox. Pro uživatel jsou připraveny různé plány.

Mikrofon svého počítače, tedy většinou notebooku, můžete využít pro mnoho činností. Pokud máte nainstalovaný operační systém Windows 11, můžete ho použít i pro tzv. psaní hlasem. Místo klávesnice na počítač mluvte.

Oblíbené komunikátory, především WhatsApp, už nemusíte používat pouze na mobilním telefonu. Nabízejí také vlastní aplikace pro stolní počítače. Bezpečnostní experti je ale považují za nebezpečné a důrazně před nimi varují.

Naše tabulka chytrých telefonů se rozrostla o další položky. Nově v ní najdete i novinky Vivo X90 Pro, Xiaomi 13 Pro, nebo Samsung Galaxy A54 5G a A53 5G. Měříme výkon, jas displeje, výdrž na baterie a řadu dalších parametrů.

Oblíbený komunikátor už dávno není pouhým nástrojem pro textové chatování a bezplatné internetové hovory. Jeho prostřednictvím jsme si zvykli posílat videa, fotky, vést skupinové chaty. A vývojáři pracují na další záplavě novinek.

Výstavba optických přípojek fiber to the home v síti CETIN se projevila v průměrné dostupné rychlosti. Koncem roku se dostala již na 202 Mb/s. Další výrazné zvýšení rychlosti přijde v dubnu, kdy bude spuštěn nový tarif pro optické přípojky.

Zatím v betaverzi messengeru WhatsApp se objevila nová funkce nazvaná audio chat. Patrně se brzy objeví i v oficiální verzi a měla by zjednodušit komunikaci pomocí záznamů hlasu.

V uplynulých letech se české zdravotnictví začalo rozpačitými krůčky přibližovat k možnosti širšího využití sekundárních zdravotních dat, tak jak to navrhuje dnes hojně diskutované EU nařízení EHDS.

Podle soudního spisu došlo k úniku části zdrojového kódu platformy Twitter a byl zveřejněn na GitHubu. V Twitteru se snaží zjistit, kdo je za to zodpovědný.

Nový český prezident jde s dobou a pro průběžné informování veřejnosti si vybral médium podcastu. Svůj podcast Podhradí bude natáčet každý měsíc a bude zdarma dostupný na internetových platformách.

Ať už jde o hardwarovou závadu nebo chyby softwarových aktualizací, k pádům Windows a problémům s jejich opětovným spouštěním mohou vést různé důvody. Ve většině případů ani nepomohou vestavěné nástroje.

Pokud systém Windows 11 náhle přestane rozpoznávat Bluetooth zařízení, může to mít různé příčiny. Projděte krok za krokem náš návod a měli byste problém vyřešit.

"Hay soup" nebo "Timballo of aubergines" – s podobnými nabídkami se můžete setkat při svých cestách za hranice všedních dnů a možná zrovna nemáte chuť a náladu experimentovat. Prostě se chcete jen najíst. Pokud si zrovna nejste jisti výběrem, mobilní telefon pomůže.

Tříkanálový soundbar JVC TH-E851B kombinuje středně velkou zvukovou lištu obsahující šest reproduktorů s bezdrátově připojeným samostatným basovým subwooferem.

Lidé, kteří mají srdeční implantáty, by si měli dávat pozor na různá nositelná chytrá zařízení. Jde především o chytré hodinky, náramky, fitness trackery a další digitální produkty, které jsou vybaveny monitoringem zdravotních ukazatelů. 

Cestování časem lidstvo fascinovalo od pradávna. Nedá spát ani vědcům, kteří v posledních dnech slavili první úspěch. Od možnosti otočit prstenem princezny Arabely a přesunout se do doby našich prapředků jsme sice ještě světelné roky daleko, nicméně první kroky byly zdá se učiněny.

Americký Google objevil bezpečnostní chybu u modemů společnosti Samsung, které se nachází v několika extrémně oblíbených zařízeních, bohužel nejen značky Samsung. V ohrožení mohou být teoreticky i majitelé některých telefonů Vivo či Pixelů od Googlu.

 

Infinix Note 12 2023 je určen pro uživatele, kteří chtějí za rozumné peníze pořídit smartphone s velkým OLED displejem, dlouhou výdrží a výkonem, jenž je nebude zpomalovat. K tomu navíc přidá svižné dobíjení a překvapivě dobrý fotoaparát.

Svět počítačových nadšenců a fanoušků informačních technologií upadl ve smutek. V pátek ve věku 94 let zemřel Gordon Moore, spoluzakladatel společnosti Intel a také autor převratného Moorova zákonu.

I tradiční hráči klasických videoher na PC a konzolích občas mají chuť sáhnout po mobilu či tabletu. Hry na mobilních platformách dnes rozhodně nejsou žádná ořezávátka a lze mezi nimi najít i skutečné skvosty. Jaké nejlepší hry na mobil zdarma v roce 2023 si můžete zahrát?

 

Huawei pořádal včera brzy ráno v Číně výroční konferenci, na které uvedl poměrně dost zajímavé novinky z oblasti wearables a chytrých telefonů. Na své si přišli fanoušci skládacích smartphonů, velkých sportovních hodinek i bezdrátových sluchátek.

Internetový prohlížeč Firefox získal funkci pro blokování otravných lišt se soubory cookie. A nemusíte kvůli tomu instalovat žádné doplňky. Stačí změna v nastavení prohlížeče.

Společnost Apple před rokem opustila ruský trh, na protest proti válce na Ukrajině, kterou Rusko vyprovokovalo. Společnost Rostec proto přinesla smartphone, který měl nedostupné iPhony na trhu nahradit.

Google je jasným lídrem na trhu vyhledávačů. Má to však svou cenu - všichni jsme díky tomu prokouknutí skrz naskrz. Pokud chcete přesné výsledky, aniž byste se stali obětí datové chobotnice, doporučíme vám čtyři alternativní vyhledávače.

Microsoft se stává hybnou silou v oblasti začleňování prvků umělé inteligence do každodenní praxe a propojuje s ChatGPT stále více produktů. Umělá inteligence v podobě kopilota by už brzy měla zjednodušit činnosti s aplikacemi Word a Outlook.

Mnoho kategorií výrobků, včetně televizorů, chytrých telefonů a tabletů, by měli být výrobci povinni opravit až 10 let po jejich zakoupení. Evropská komise oznámila přijatý návrh, který by zavedl požadavky na dlouhodobé opravy pro výrobce elektroniky.

V obchodě Microsoft Store je nyní připravena ke stažení nová verze aplikace WhatsApp pro systém Windows. Tento oblíbený messenger nyní údajně běží vyšší rychlostí a nabízí vylepšenou funkci volání.

Nová aktualizace Windows 11 opět způsobuje potíže. Znovu se objevuje hláška o nepodporovaném hardwarovém zabezpečení, která se zobrazuje i na hardwarově kompatibilních počítačích.

Internetem se šíří video, na kterém se předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová podivuje nad tím, že někteří novináři používají jako diktafon smartphone společnosti Huawei. Video bylo údajně zachyceno na některém z uplynulých briefingů. 

Společnost Nothing uvedla na trh již svůj v pořadí čtvrtý produkt a třetí sluchátka. Jde o nástupce Ear 1. generace, ze kterých si bere vzhled i většinu funkcí. Stojí přitom víc než loňská iterace.

27” herní monitor s velmi dobrou ergonomií a zářivým obrazem nabízí rozlišení 2 560 x 1 440 bodů a 240Hz obnovovací frekvenci. Chybí mu ale USB-C konektor, který by z něj udělal dokovací stanici pro notebook.

Ochrana před podvodnými telefonáty (tzv. spoofingem) bude volitelnou, bezplatnou součástí firemních tarifů pro mobilní i fixní telefonní služby. Bezpečnostní opatření bylo testováno ve spolupráci s Policií ČR a Českou spořitelnou a bude se dále vyvíjet.

Všechny nejrozšířenější internetové prohlížeče ukládají historii procházení, dokud ji ručně nevymažete. V některých verzích můžete jejímu zaznamenávání zabránit pomocí anonymního režimu.

<< <   1 2 3 ...   >>

Sluchátka JBL Live Pro 2 jsou slušná TWS sluchátka, která potěší především milovníky basů. Zvuk sice není na špičkové úrovni, ale po stránce…

Moderní 32” monitor disponuje vysokým UHD rozlišením 3 840 x 2 160 bodů a splní požadavky nejnáročnějších kancelářských uživatelů. Zároveň se…

Naše tabulka chytrých telefonů se rozrostla o další položky. Nově v ní najdete i novinky Vivo X90 Pro, Xiaomi 13 Pro, nebo Samsung Galaxy A54…
Komerční sdělení