Menu

Novinky

Čipová krize se možná konečně chýlí ke konci. Minimálně to může naznačovat otevření zbrusu nové továrny na polovodičové součástky v americkém státě Arizona. Celosvětový odbyt z Číny tak bude naředěn čipy ze Severní Ameriky.

S dynamickou dobou plnou internetu, chytrých telefonů a aplikací se do popředí dostávají i všemožné podvody, či menší podvůdky. Populární aplikace Honeygain k těmto prvoplánovým podvodům vyloženě nepatří, i tak si na ni ale dejte velký pozor.

Vědci znovu experimentují s biologickými počítači, a mají v úmyslu je nasadit pro řešení extrémně náročných logických problémů. Například také v medicíně pro odhalování rizika rakoviny plic, nebo pro detekci toxických látek ve vodě. Jak se jim to daří, a na jaké obtíže při tom narážejí?

Jihokorejský výrobce se rozhodl vylepšit technologii vlastních snímačů otisků prstů. V budoucnu by chytré telefony a tablety měly být chráněny před neoprávněným přístupem vyšší úrovní zabezpečení.

Google uzavřel bezpečnostní díru ve svém prohlížeči Chrome. Problém je aktivně zneužíván, uživatelé by proto měli aktualizaci instalovat co nejdříve.

Hrát na počítači nebo herní konzoli v roce 2022 nemusí stát pořádně ani korunu. V klidu si totiž zahrajete i tzv. free-to-play hry, které jsou zdarma pro všechny a nabízí velmi příjemný zážitek. Které jsou na konci roku 2022 ty nejlepší hry zdarma?

Antivirový program Microsoft Defender (Dříve Windows Defender) je nedílnou součástí operačních systémů Windows 10 a 11. Pokud jej používáte a jste na něj zvyklí, můžete s ním chránit i své mobilní systémy.

Na českém trhu se objevila nová streamovací služba jménem České kino. Po boku nováckého Voya jde o další ryze českou VOD platformu, která cílí na tuzemské konzumenty. Pokud máte rádi hlavně české filmy, tohle je platforma přímo pro vás.

Doba, kdy uživatelé trávili dlouhé hodiny laděním počítače, je už pro mnoho z nás dávno minulostí. Pokud by šlo ale získat vyšší výkon počítače pomocí malého rychlého triku, stálo by to za zkoušku.

Říká v rozhovoru pro Chip Easton Kim, marketingový ředitel společnosti TCL Electronics pro Evropu

Rozsáhlý únik certifikátů, které využívají mnozí výrobci chytrých telefonů, představuje velkou hrozbu pro mnoho uživatelů. Kybernetičtí zločinci jimi mohou podepisovat malware.

Před prováděním zásadních změn v systému Windows 11 byste si rozhodně měli vytvořit bod obnovení. Tato funkce je ale ve výchozím nastavení operačního systému deaktivována.

Na konci měsíce listopadu zažila streamovací služba Netflix premiéru seriálu Wednesday, který sleduje oblíbenou popkulturní rodinu Addamsových, zejména pak 16letou dceru posedlou smrtí. A již nyní můžeme říct, že jde o velký hit.

Hackerům se podařilo získat přístup ke cloudovému serveru správce hesel LastPass. Jakých dat se to konkrétně týká, je stále předmětem zkoumání. Uložená hesla uživatelů by měla být chráněna architekturou "nulové znalosti".

Vánoce jsou tady a nákupní horečka už se rozjíždí naplno. Většina lidí už ale dárky nakupuje na internetu a využívá tak výdejní místa nedaleko svého bydliště nebo práce, aby si tam mohla nakoupené zboží vyzvednout. Kontrola těchto výdejen však ukázala pochybení ve 30 případech.

Na pohodlnost odemykání smartphonu snímačem prstu se zvyká rychle. Používá se i pro autorizaci přístupu k dalším aplikacím, jako například internetovému bankovnictví. Co ale dělat v případě, když jsou s odemykáním neustálé problémy?

Klávesové zkratky neusnadňují život jen uživatelům systému Windows nebo aplikací z Microsoft Office. Využít je můžete pro rychlejší ovládání i v mnoha dalších aplikacích, oblíbenou sadu od Google nevyjímaje.

Víkend je před námi a digitální obchod s hrami na PC Epic Games Store opět rozdává hry zdarma. Tentokrát si přijdou na své spíše fanoušci indie titulů, nicméně za týden dorazí nefalšovaná pecka – Saints Row IV v edici Re-Elected.

Internetovou stokou proudí další fascinující trend, který za pár měsíců možná nebude již nikoho zajímat. Na mysli máme optické klamy a všemožné iluze, které pořádně potrápí váš mozek. Jejich popularizátorem je mimo jiné i TikToker HecticNick.

Majitelé grafických karet od výrobce Nvidia by si měli urychleně instalovat aktualizace. Nová záplata odstraňuje četné bezpečnostní mezery.

<< <   1 2 3 ...   >>

Již loňský model televizoru TCL 65C825 patřil k nejlepším zařízením v poměru mezi kvalitou obrazu a zvuku, výbavou a cenou. Letošní verze TCL…

Headset JBL Quantum 810 jsou dokonalá herní sluchátka. Líbil se nám herní, ale přesto decentní design, extrémní pohodlí a skvělý zvuk včetně…

Nová generace QLED panelů se Samsungu opravdu povedla, kombinace Mini LED podsvícení a nového QLED panelu dává špičkový obraz, který…
Komerční sdělení