Menu
CHIP Speedtest

Novinky

Krize související s pandemií COVID-19 ovlivnila i Google a její mateřskou společnost Alphabet. Poprvé v historii v druhém čtvrtletí 2020 klesly příjmy z reklamy. Přesto skupina i nadále vydělává miliardy.

Paměť mobilu se po nějakém čase používání obvykle zaplní. Sám WhatsApp zabírá spoustu paměťové kapacity, k tomu spousta obrázků, videí, další instalace a paměť je plná. O její čištění se postará aplikace pro Android, Cleaner by Augustro.

Nejen placený Adobe Premiere Pro je skutečnou hvězdou na nebi nástrojů pro střih videa. Existují i další profesionální nástroje. Jedním z nich je DaVinci Resolve, který se používal pro současné filmové produkce jako Deadpool 2 nebo StarWars: The Last Jedi. Navíc je zdarma.

Na své akci Galaxy Unpacked 2020 Samsung představil kromě Galaxy Note 20 také pokračovatele svého modelu skládacího mobilu: Galaxy Z Fold 2.

Extrémně drahý a výkonný herní monitor s 35” úhlopříčkou, WQHD rozlišením a prohnutou obrazovkou je s ohledem na cenu okolo 60 000 Kč určen pro nejnáročnější a bohaté hráče.

V září 2019 Xiaomi představil smartphone, který je tvořený bezmála jediným obrovským displejem. V prodeji se doposud ale neobjevil. Nyní zaznívají zprávy, že výrobce už pracuje na pokračovateli, který by měl oslovit masový trh.

Dříve než někomu odešleme wordovský dokument, je dobré z něj odstranit všechna osobní data, informace o autorovi a úpravách. Jsou i další podrobnosti, které nejsou určeny příjemcům.

S desítkami účtů a profilů na internetu je obtížné udržet si přehled o všech přístupových údajích. Málokdo tak používá pro každou stránku jiné heslo.

Řadou Pixel chce Google každý rok ukázat, jak by měl vypadat ideální smartphone pro Android. Nedávno se ale objevila kritika doby běhu na akumulátor. Zdá se, že nový Pixel 4a vydrží déle. Ve skutečnosti se měl nový chytrý telefon střední třídy od Google objevit už na květnové vývojářské konferenci I/O.

Google konečně následuje iOS: uživatelé systému od Applu mají už dlouho možnost bezplatných záloh dat svých mobilů prostřednictvím iCloudu. Díky "Google One" je tato možnost nyní k dispozici také majitelům smartphonů s Androidem. Zdarma lze využívat až 15 GB cloudového úložiště.

Možná vás od úvah o upgradu vaší domácí sítě na špičkový Wi-Fi router s podporou nastupujícího standardu 802.11ax (nebo také Wi-Fi 6), odradila opravdu vysoká cena. Už nemusí.

Většina ukazatelů rychlosti v automobilech neměří přesně. Pokud by vás zajímala přesnější hodnota vaší aktuální rychlosti při jízdě, zkuste to s aplikací Speed View GPS Pro. Uživatelé Androidu si ji navíc aktuálně mohou stáhnout zdarma.

Moderní smartphony s Androidem pravidelně dostávají důležité aktualizace zabezpečení. Ve srovnání s konkurencí společností Samsung a dalších mají smartphony Google Pixel velkou výhodu v tom, že aktualizace přicházejí na zařízení rychle a jsou poskytována dlouho. Nikoliv ovšem navždy.

Microsoft plánuje mnoho nových aplikací pro smartphony. Aktuálně byla uvolněna už dříve ohlášená Family Safety pro Android a iOS. Na rozdíl od jiných aplikací rodičovské kontroly, Family Safety sdružuje přístup k zařízením s Androidem, Windows a dokonce i Xboxu.

Výrobce Xiaomi si nechal patentovat koncept řešení, kdy jsou malá sluchátka do uší integrována přímo to těla smartphonu. Také mohou fungovat jako reproduktory.

Vyzkoušeli jsme bezdrátová sluchátka značky Gogen. Vzhledem k jejich parametrům se jedná o poměrně výhodnou koupi.

Google a Samsung spolupracují už mnoho let. Smartphony Galaxy patří celosvětově k nejoblíbenějším, Android je nejoblíbenější mobilní operační systém. Přesto Google chce být na mobilních zařízeních Samsung více viditelný.

Jste nadšení fotografové, ale nemáte už moc času na následné zpracování obrázků? Pak jsou přesně pro vás foto nástroje jako Photolemur 3, s jehož pomocí získáte přesvědčivý výsledek pouhými několika kliknutími. Program je momentálně k dispozici bezplatně.

V průběhu nadcházejících měsíců představí Qualcomm svou nejnovější vlajkovou loď v oblasti procesorů, Snapdragon 875. Jeden z insiderů nyní zveřejňuje další podrobnosti, které odhalují specifikace očekávaného SoC.

Nová aplikace Indexer Diagnostics, vytvořená Microsoftem, slouží k odhalování a opravě problémů, ke kterým může docházet u funkce vyhledávání v obsahu počítače, vestavěné ve Windows 10.

<< <   1 2 3 ...   >>

Rychlý telefon s velkým úložištěm, prostorným displejem, vysouvací kamerou a velmi dobrým fotoaparátem za vynikající cenu. Jen služby od Googlu…

Při nákupu nového mobilu je důležitým hlediskem délka výdrže na akumulátor. Ne každý současný model smartphonu lze bezproblémově používat po…

Bezdrátová sluchátka jsou zajímavá hned v několika ohledech. Z hlediska stylu použití jde o model s vlastním zvukovým procesorem, který se po…

Komerční sdělení