Menu

Novinky

CEO Netflixu v rozhovoru potvrdil, že poskytovatel streamingu do budoucna nabídne nový model předplatného s reklamou. To by mělo přinést levnější alternativu k předchozím možnostem.

Nové MacBooky Pro s procesory M2 se už začaly prodávat, což ocenili všichni, kdo touží po přenosném, ale velmi výkonném laptopu. Očividně ale novinka není výkonnější ve všech směrech.

Pokud jsou problémy s Wi-Fi routerem a ani jeho restart nepomáhá, nabízí se další možnosti. Některé směrovače jsou také vybavené nouzovými IP adresami, které fungují nezávisle na aktuálním nastavení.

Uživatelé Androidu se musejí mít neustále více na pozoru před nebezpečným bankovním trojanem. Známý malware BRATA byl rozšířen o další funkce.

Mobilní telefony s operačním systémem Android a iOS ohrožuje nový špionážní malware, který se na svého hostitele přisaje přes odkaz zaslaný SMS zprávou či WhatsAppem a pak se jej těžko zbavuje. Informovala o tom mateřská společnost Googlu – Alphabet.

Každému občas zazvoní neočekávaný telefon. Může jít o kurýra, důležitý kontakt, který jste si zapomněli uložit, anebo také vychytralého podvodníka. Jak jednoduše zjistíte, kdo vám volá?

Jednoduchým způsobem si můžete ve Windows vytvořit přehled o energetické spotřebě. Hodí se to například když máte pocit, že se akumulátor notebooku vybíjí příliš rychle. A pokud vás nervuje vyskakující dialog při každém připojení USB paměťového nosiče, můžete ho potlačit.

Uživatelé Windows si musí dát pozor na nebezpečný e-mailový útok. Útočníci se snaží do počítačů obětí instalovat malware, a to pomocí zástupců souborů Windows. Ty se maskují jako PDF soubory.

Google vydal novou aktualizaci svého prohlížeče Chrome. Opravuje v ní 14 chyb v bezpečnosti. Proto je dobré aktualizaci instalovat co nejrychleji.

Huawei představil nové notebooky, telefony, tablet s e-ink displejem a nástupce špičkových TWS sluchátek.

Společnost Amazon provozuje kromě jiného také hlasovou asistentku Alexu. Tu najdeme především v chytrých Bluetooth reproduktorech Amazon Echo, lze ji však používat i na telefonech a počítačích s Windows. A právě Alexy se týká poslední chystaná aktualizace.

Komunikace, organizování času, hledání informací – chytré telefony se staly nedílnou součástí našich každodenních životů. Americká bezpečnostní agentura NSA doporučuje několik praktických tipů, jak nejlépe mobil ochránit před útoky hackerů. A jeden z nich vás možná překvapí svou jednoduchostí.

Šifrování je při procházení webových stránek velkým tématem a HTTPS připojení je toho dobrým základem. Šifrování ale zatím není standardem pro překlad názvů adres. Nicméně všechny hlavní prohlížeče ve svých možnostech mají volbu nastavení šifrování požadavků DNS.

Čínský výrobce Xiaomi začal na tuzemském trhu slavnostně prodávat svou novinku jménem Mi Band 7, respektive podle nového názvu Smart Band 7. Známe konečně i českou cenu, nepotěší však absence jedné zcela zásadní funkce.

Huawei Watch Fit 2 spojují klasickou sportovní výbavu fitness hodinek s GPS, snímačem tepu a okysličení krve s řadou funkcí známých z klasických chytrých hodinek a pohledným designem.

 

Zejména u levnějších mobilů se systémem Android dosáhne interní paměťové úložiště rychle svého limitu. Pokud byste poté chtěli instalovat nové aplikace, máte bez SD karty smůlu. Přitom spousta paměťové kapacity se dá uvolnit jediným klepnutím. A to i v případě operační paměti. Málokdo to ale používá.

Poslední školní den je za rohem a pokud vaše dítko přinese domů samé jedničky, určitě není od věci motivovat jej pro budoucí úspěchy nákupem nového telefonu. Jaké smartphony můžete nakoupit s cenou kolem 5 tisíc korun?

Mapy od společnosti Google jsou zdaleka nejpoužívanější navigační službou pro pěší i pro automobilisty. Každý měsíc si aplikaci v mobilu či ve webovém prohlížeči otevře na 154 milionů lidí po celém světě. Doporučíme vám pár zajímavých triků a funkcí, které byste určitě měli znát.

Manjaro patří dlouhodobě k nejoblíbenějším linuxovým distribucím. Nyní byla uvolněna verze 21.3 s kódovým označením "Ruah". Aktualizace slibuje nová jádra a ovladače, i upravené desktopy.

Vývojáři WhatsAppu připravují další inovaci. Do budoucna chtějí všem uživatelům zaručit ještě větší bezpečnost a soukromí. Jak to bude fungovat a o co vlastně jde?

<< <   1 2 3 ...   >>

Huawei Watch Fit 2 spojují klasickou sportovní výbavu fitness hodinek s GPS, snímačem tepu a okysličení krve s řadou funkcí známých z…

Bluetooth reproduktory mají různé tvary, funkce a velikost. Toshiba TY-ASC51 patří s výškou 50 cm a hmotností okolo šesti kilogramů k těm…

Spolu s větší 46mm verzí Titan uvádí Huawei na trh i menší 43mm variantu, vyrobenou ne z titanu, ale z vysoce kvalitního keramického materiálu.…
Komerční sdělení