Menu
CHIP Speedtest

Novinky

Ať už jde o editaci videa, konverze nebo úpravy, bezplatný program Shotcut má co nabídnout. Výkonný freeware boduje přehledným rozhraním a funkcemi na úrovni profesionálního programu.

WhatsApp oficiálně oznámil nové funkce, které budou postupně uvolňovány v následujících několika týdnech. Uživatelé oblíbeného messengeru by je tak měli získávat k praktickému používání.

U Apple je už dlouhé roky velmi oblíbená, Google doposud nemá žádnou odpovídající alternativu: řeč je o funkci AirDrop. Nearby Share by měl konečně přinést klon populární funkce pro sdílení souborů mezí zařízeními. První uživatelé už ji mohou otestovat na Androidu.

Už vás nebaví nudné pozadí na ploše Windows 10? Není to žádný problém. Pomocí nástroje s otevřeným zdrojovým kódem Lively si můžete ve Windows nastavit animované tapety, jako například videa nebo soubory GIF.

Windows Kalkulačka je skutečná klasika. Minimálně jednou aplikaci použil jistě každý.

WiFi nefunguje hladce nebo se přerušuje spojení? V takových případech je každá rada drahá. Nástroj pro analýzu sítě dokáže zázraky a vyřeší i přetrvávající problémy. Jedním z nejlepších na trhu je Wireshark.

Občas se stane, že je počítač vystaven hrozbám, jakými jsou různé softwary na krádež dat nebo adware. Pravděpodobně nejlepším nástrojem, který pomůže se jich zbavit, je AdwCleaner.

Rychlý telefon s velkým úložištěm, prostorným displejem, vysouvací kamerou a velmi dobrým fotoaparátem za vynikající cenu. Jen služby od Googlu chybí.

Windows 10 2004 je k dispozici už něco málo přes měsíc. Analýza 150 000 počítačů odhalila, že i přes několik chyb nebylo jejich uvedení úplně špatné. Spousta uživatelů Windows ale stále používá starší verze. Nejběžnější jsou jednoleté Windows 10 1903.

Poté co byl Samsung v posledních několika měsících z trůnu světově největšího výrobce smartphonů sesazen, patří tentokrát koruna opět jiné značce. Překvapivě je to Huawei, i když to bylo jen o chlup.

Jednoduché ovládání chytrého telefonu z počítače, kopírování obrázků a textu? Mnoho aplikací to vše slibuje, ale skutečnost bývá jiná. Díky malému freewaru Scrcpy je to však možné u každého smartphonu s Androidem.

On-line bankovnictví je čím dál oblíbenější. Chytré zařízení, se kterým platíme, by mělo být adekvátně zabezpečené. Experti doporučují před dovolenou zkontrolovat jeho stav.

Směrovače jsou branou do internetu – ale také potenciálním rizikem z hlediska internetové bezpečnosti. Mnoho výrobců bezpečnost opomíjí, a to v některých případech až v zarážející míře.

Už na premiéře Cybertrucku jej Elon Musk prezentoval jako extrémně odolný. Vizionář v oblasti e-mobility tomu na Twitteru nasadil ještě korunu: futuristický pick-up by měl být schopen plout.

Kalkulaček pro Android je k dispozici celá řada. Jen některé z nich jsou ale přehledné a snadno použitelné se širokou nabídkou funkcí. Tyto vlastnosti může nabídnout NT Calculator Pro.

Uživatelé programu Teams se mohou těšit na další vylepšení populárního softwaru pro videokonference. Microsoft opět navýšil počet účastníků schůzek.

Xiaomi nedávno nabídl krátce a poprvé v rámci online prodejní akce "Flash-Sale" svůj nový cenově dostupný smartphone střední třídy Redmi Note 9 Pro Max.

Bezplatný nástroj Spydish kombinuje důležitá nastavení ochrany osobních údajů a zabezpečení ve Windows 10. V nejnovější verzi může tenký freeware také blokovat aktualizace funkcí.

1. července v odpoledních hodinách zachytili bezpečnostní experti Bitdefenderu velký počet detekovaných pokusů o brute-force útok snažící se prolomit heslo pro přihlášení ke vzdálené ploše. Tyto pokusy o útok stále trvají.

Nová vlajková řada smartphonů Galaxy Note 20 by se měla objevit už za pár měsíců. Podle nejnovějších informací ale mohou zákazníci standardní verze Galaxy Note 20 zažít zklamání ve srovnání s modely Plus nebo Ultra.

<< <   1 2 3 ...   >>

Rychlý telefon s velkým úložištěm, prostorným displejem, vysouvací kamerou a velmi dobrým fotoaparátem za vynikající cenu. Jen služby od Googlu…

Při nákupu nového mobilu je důležitým hlediskem délka výdrže na akumulátor. Ne každý současný model smartphonu lze bezproblémově používat po…

Bezdrátová sluchátka jsou zajímavá hned v několika ohledech. Z hlediska stylu použití jde o model s vlastním zvukovým procesorem, který se po…

Komerční sdělení