Menu

Bezpečnost

Podvodníci na internetu zkouší nový trik. Uživatelům počítačů s operačním systémem Windows rozesílají phishingové e-maily, které lákají na důležitou aktualizaci. Jakmile oběť malware z mailu stáhne, útočníci začnou kolotoč vydírání.

Bezpečnost na mobilních telefonech by měla být vnímána stejně důrazně, jako kupříkladu na osobních počítačích. Fenomény jako phishing nebo malware totiž číhají i na nepozorné či důvěřivé zákazníky smartphonů. A dokazuje to i nejnovější případ viru Flubot, který útočí jak na uživatele s Androidem, tak na iPhony.

Uživatelé Windows by se v současné době měli mít na pozoru před nebezpečným malwarem. Jeho název je Raspberry Robin a šíří se prostřednictvím infikovaných datových nosičů. 

Silná trojka technologických firem v současné době vyvíjí  postup přihlašování uživatelů do svých služeb bez hesla. Má to celý proces zjednodušit a zvýšit bezpečnost. Jak to ale bude fungovat?

Uživatelé Windows by měli v současné době dávat pozor na nebezpečný malware. Ransomware AvosLocker dokáže vypnout antivirové programy a zašifrovat soubory.

Chrome je stále nejpoužívanějším webovým prohlížečem. Je zde však spousta alternativ, které fungují velmi podobně, v některých ohledech dokonce lépe. Byla by škoda je nevyzkoušet.

Závažná bezpečnostní chyba v současnosti ohrožuje miliony směrovačů. Zneužitím chyby DNS mohou útočníci zachytit data obětí a ohrozit jejich systémy.

Ať už máte co skrývat, nebo ne, pravděpodobně úplně netoužíte po tom, aby někdo byť jen teoreticky mohl číst vaše zprávy, eventuálně poslouchat, o čem si s kým povídáte. Pro opravdu bezpečnou komunikaci existuje pár aplikací. Zapomeňte na WhatsApp nebo iMessage, tohle je trochu jiný level.

Bezpečnostní výzkumníci odhalili díru v oblíbeném virovém skeneru. Její zakladatel se brání. Co se za obviněním skrývá?

Společnost Google vytvořila ne zrovna pozitivní rekord. V loňském roce bylo v jejich aplikacích identifikováno celkem 58 bezpečnostních mezer pro útoky nultého dne. Co to znamená pro uživatele.

Uživatelé Windows by se měli mít na pozoru: kybernetičtí zločinci nabízejí prostřednictvím falešných webových stránek Microsoftu aktualizaci systému Windows 11. Pokud tomuto podvodu uživatelé podlehnou, instalují si do svých počítačů místo updatu malware.

V současnosti by se velké množství uživatelů notebooků mělo mít na pozoru. Odborníci na kyberbezpečnost varují před nebezpečnou zranitelností, která se týká notebooků od Lenova.

Bezpečnostní výzkumníci v současné době varují před bezpečnostním rizikem smartphonů Samsung Galaxy. Experti jej označují jako kritické. Týká se téměř všech zařízení jihokorejského výrobce.

Nový trojan představuje pro uživatele Windows další nebezpečí. Převezme kontrolu nad počítačem a může stahovat data, vzdáleně ho ovládat, nebo dokonce zašifrovat obsah a požadovat výkupné.

Google uvolnil o víkendu novou aktualizaci prohlížeče Chrome. Kromě obvyklých oprav chyb obsahuje také záplatu pro zranitelnost s vysokou mírou rizika. Zřejmě už byla útočníky aktivně zneužita.

<< <   1 2 3 ...   >>

Po roce uvádí Realme na trh novou “číselnou” řadu smartphonů s označením Realme 9. V jejím rámci budou k dostání dva modely, které…

V nejvyšší řadě smartphonů Samsung Galaxy jsou tři modely. Nejmenším z nich je Galaxy S22 s kompaktními rozměry, ovšem displej, výkon a funkce…

Xiaomi 12 patří mezi nejlepší smartphony na trhu a během testu nás zaujal výkonem, kvalitním displejem, fotoaparátem a skvělými reproduktory. V…
Komerční sdělení