Menu

Bezpečnost

Bezpečnostní experti varují před novým malwarem. Maskuje se jako údajná aktualizace od Googlu. Novinka dostala název HavanaCrypt a jde o typ škodlivého kódu, který šifruje obsah napadeného zařízení. Používá také různé techniky, které ztěžují jeho detekci.

Společnost Meta, která vlastní WhatsApp, zavede do oblíbeného zeleného kecálka zbrusu novou bezpečnostní funkci. Pro všetečné podvodníky by tak mělo být mnohem těžší dostat se do vašeho přístroje.

Oblíbená online platforma ohlásila rozsáhlou krádež dat. Ze služby Neopets byly zřejmě odcizeny citlivé údaje přibližně 69 milionů uživatelů.

Některé bankovní společnosti na českém trhu byly napadeny sofistikovaným podvodem v Google vyhledávači. Jakmile vyhledáte web své banky ve vyhledávači, nabídne se vám i podvržený web, na němž číhají podvodníci.

Vynalézavost některých šmejdů na internetu je neskutečná. Poslední nebezpečí, které zmapoval britský server The Sun, útočí zejména na starší uživatele a využívá pro to i takové zbraně, jako je přestrojení za syna nebo vnuka.

Více uživatelů v těchto dnech hlásí, že jejich účty byly zablokovány. Údajným důvodem je podezřelý přístup k účtům. Zatím ale není jasné, co přesně za tím je.

Přes bezpečnostní síto obchodu s aplikacemi Google Play prošlo opět hned 35 nebezpečných aplikací, které obsahují skrytou hrozbu v podobě malwaru Joker. O jaké aplikace se jedná a jak postupovat?

Už jste se někdy zaposlouchali při tom, když jste nabíjeli váš smartphone a všimnuli si, že ticho protíná slabé pískání a tikání? S největší pravděpodobností není problém ve vašich uších, ale vysokofrekvenční zvuk nabíječka skutečně vyluzuje. Jak je to možné?

Rusko se po vypuknutí války na Ukrajině, kterou samo rozpoutalo, opírá do amerických firem, které podporují sankce uvalené na tohoto evropského agresora. Po Googlu nyní požaduje peníze i po Meta, Snapchatu a tvůrcích aplikace Tinder.

Jakou používáte nabíječku? K řadě telefonů je dnes výrobci už ani nedodávají přímo v balení, nejjednodušší je tak zajít do obchodu a koupit si nějakou třetí strany. Na co byste si ale měli dát pozor při výběru neoriginální nabíječky?

Používat operační systémy, které vypadly z podpory výrobce, je riziko každého uživatele. Tragickou ukázkou je nyní bezpečnostní chyba v systému Windows 7, která již nebude opravena a vystavuje uživatele velkému nebezpečí.

Bezpečnostní agentura Zscaler upozornila na 50 aplikací v Google Play, které obsahují zákeřný malware Joker. Kromě toho se objevily i další aplikace, které vám kradou data, a dokonce i přihlašovací údaje k Facebooku.

Na upozornění ohledně bezpečnosti na vašem mobilním telefonu by měl být prostor vždy. Jak informuje několik kyberbezpečnostně zaměřených serverů, znovu se objevil zákeřný a ničivý malware jménem MaliBot.

Výrobce informoval před rizikem bezpečnostních chyb, které se týkají více než 70 modelů notebooků. Pro řešení už jsou k dispozici záplaty. Uživatelům Lenovo doporučuje, aby příslušnou aktualizaci instalovali co nejrychleji.

Bezpečnostní výzkumník objevil v Obchodu Play několik aplikací pro Android, které jsou infikovány nebezpečným malwarem. Aplikace mají celkem přes tři miliony stažení a jde především o různé zkrášlovací fotoaplikace a klávesnice s emoji.

<< <   1 2 3 ...   >>

Monitor Philips 243B1JH je určen hlavně majitelům moderních notebooků s USB-C konektorem a omezenou portovou výbavou. Tu tenhle monitor dokáže…

Praktická krabička JVC RA-E981B kombinuje přijímač DAB+ s klasickým FM rádiem, díky možnosti připojení k Wi-Fi dokáže přehrávat internetová…

Nový smartphone Vivo X80 Pro se povedl. Má výborný výkon, skvěle fotografuje a má rozumnou výdrž na baterii, která se rychle nabije. Máme pro…
Komerční sdělení