Menu
CHIP Speedtest

Bezpečnost

Bezpečnostní experti znovu varují před nebezpečným trojským koněm. Nyní se může šířit na další zařízení prostřednictvím Wi-Fi sítě. Malware šifruje obsah pevného disku a vydírá uživatele požadavkem zaslání výkupného za jeho opětovné odemčení.

Bezpečnostní experti aktuálně varují před novým typem podvodu, kdy jsou uživatelé manipulováni ke stažení údajných aktualizací přehrávače Flash Player. Touto metodou se útočníci snaží počítač oběti infikovat malwarem.

Bezplatná DNS služba Quad9 si klade za cíl zvýšit bezpečnost uživatelů na internetu a lépe chránit jejich soukromí. Za tímto účelem se nyní její poskytovatel stěhuje z USA do Švýcarska. Stačí pouze změnit malé nastavení

Nasazením vlastního čipu M1 se Apple poprvé ve svých počítačích odchýlil od architektury Intel. Bezpečnostní specialisté nyní poprvé objevili malware, který se zaměřuje speciálně na tento procesor. V ohrožení jsou zařízení, která byla představena až na konci roku 2020 a která jsou jím osazena.

Oblíbená aplikace ShareIt pro Android obsahuje už měsíce vážnou chybu zabezpečení. Ta umožňuje útočníkům spouštět na napadených zařízeních škodlivý software.

V prostředí diskuzního fóra kybernetického podsvětí je v nezašifrované podobě k dispozici sada prolomených přístupů k e-mailovým účtům. Obsahuje také přístupové údaje na Netflix a LinkedIn.

Bezpečnostní experti varují před oblíbenou aplikací pro skenování čárových kódů. Update, který obsahoval malware, si pravděpodobně do svých smartphonů s Androidem stáhlo bezmála deset milionů uživatelů. Od konce roku 2020 aktualizace zobrazuje nežádoucí reklamu.

To, že se Chrome nijak neomezuje s nároky na paměť RAM, není žádná novinka. Jeden ze známých doplňků snižoval spotřebu operační paměti tak, že automaticky zavíral nepoužívané karty.

Pro budoucí ochranu uživatele před sledováním prostřednictvím aplikací a služeb smartphonů pracuje Google na anti-trackingu pro mobilní telefony s Androidem. Myšlenka není nová. Apple ukázal už dříve, jak se dá sběr dat od uživatelů omezit.

Google zahájil uvolňování nejnovějšího bezpečnostního updatu pro únor 2021, který opravuje řadu bezpečnostních chyb.

Bezpečná hesla jsou alfou i omegou bezpečnosti nejen v online prostředí. To je základ. Pokud chcete zabezpečení svých přístupů zvýšit, je dobré použít dvoufaktorové ověřování. Zní to možná komplikovaně, ale se správnými nástroji je to snadné.

Vyhledávací algoritmus Google poskytuje nejlepší výsledky vyhledávání, ale má to svou cenu: sledování dat o uživateli. A co takhle využít přesnosti Google a přitom zůstat v anonymitě. Tak to slibuje služba Startpage.

Emotet byl považován za jeden z "nejnebezpečnějších nástrojů pro kybernetické útoky." Mezinárodní skupina vyšetřovatelů nyní jednu ze sítí zneškodnila. Kybernetičtí zločinci program zneužívají mimo jiné k získání přístupu k bankovním účtům obětí.

Moderní brány firewall jsou vysoce účinné při ochraně systémů před útoky typu ransomware, avšak je nutné dát jim příležitost dělat svou práci.

Asi tři roky je známá poměrně nebezpečná chyba v souborovém systému Windows. K jejímu vyvolání, které může v některých případech vést k úplné ztrátě obsahu pevného disku, stačí krátký řetězec. Co na to Microsoft a jak se můžeme chránit.

<< <   1 2 3 ...   >>

Motorola Moto G9 power je cenově výhodný a dobrý smartphone nižší střední třídy, který nás zaujal především enormně dlouhou výdrží na baterii. …

Snad ještě víc než špičkové drahé produkty nás potěší produkty s výborným poměrem mezi výkonem a cenou. Přesně takové jsou bluetooth špunty…

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G nevykázal v naší testovací laboratoři prakticky žádné slabé stránky. Obzvláště nás potěšil vynikajícím displejem,…