Menu

Bezpečnost

Nebezpečí pro uživatele Androidu: bezpečnostní experti odhalili rozsáhlou podvodnou kampaň v obchodě Google Play. Zločinci se snaží nalákat uživatele do pasti drahého předplatného prostřednictvím falešných aplikací. Související aplikace mají celkový počet stažení více než 10 milionů.

Ani ve Windows 11 se nepodařilo tento problém vyřešit. Podvodníci pašují do obchodu Microsoft Store falešné aplikace a vydělávají na nich. A to i přesto, že jde o programy s otevřeným zdrojovým kódem, které jsou ve skutečnosti zcela zdarma.

Zadávání PIN do bankomatu při provádění transakcí na účtu už do budoucna nemusí být bezpečné. Vědci vyvinuli program, který dokáže zadávaná čísla odhadnout. Stačí k tomu videa zákazníků banky. I když zadávání PIN zakryjete rukou, na celé věci to nic nemění.

V mnoha routerech TP-Link je bezpečnostní zranitelnost, která je stále zneužívána ke hromadnému odesílání SMS přes LTE. Majitelé routerů této značky by měli co nejdříve zkontrolovat, zda jsou pro jejich zařízení k dispozici aktualizace.

Některé smartphony, konzole nebo smart TV by mohly mít problém s připojením k internetu. Důvodem je zastaralý certifikát. Dá se s tím něco dělat?

V platební metodě Apple Pay pravděpodobně existuje bezpečnostní mezera. Podvodníci ji mohou zneužít k poměrně snadnému stažení vysokých částek od uživatelů. Dá se před tím chránit?

Bezpečnostní experti v současné době naléhavě varují před více než 200 aplikacemi pro Android. Ty jsou infikovány nebezpečným trojským koněm "GriftHorse", který nepozorovaně registruje uživatele u služeb a může je tak připravit o spoustu peněz.

Člen vedení Facebooku, který je zodpovědný za WhatsApp, v rozhovoru prozradil, jaký obsah a data jsou v rozšířené komunikační aplikaci skutečně zobrazována a zpracovávána. Po nedávných skandálech a obviněních se očekává, že to uživatele uklidní.

S počtem více než deset milionů stažení patří aplikace HelloTalk k jedné z nejoblíbenějších na Google Play. Slouží k výuce jazyků, ale zřejmě do zařízení stahovala i podezřelý software.

S tak velkým zmatkem a rozsáhlými změnami v pracovních modelech jako byla masová migrace k práci na dálku nebylo zajištění bezpečnosti podniků nikdy složitější.

U příležitost Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti, který připadá na měsíc říjen, přinášíme tipy na osvědčené způsoby ochrany před ransomwarovými útoky.

V některých komunikačních službách, které využívají protokol Matrix, byla objevena bezpečnostní chyba v end-to-end šifrování. Útočníci ji mohou zneužít k nepozorovanému čtení zpráv.

Mateřská společnost WhatsAppu už několik let ujišťuje uživatele, že díky koncovému šifrování jejich komunikaci nemůže nikdo přečíst. Podle nedávné zprávy však Zuckerbergova skupina platí více než 1000 zaměstnanců, aby v určitých případech kontrolovali historii chatu.

Bezpečnostní specialisté v současnosti varují před novou, zvlášť nebezpečnou chybou Bluetooth. Někteří výrobci už poskytli bezpečnostní záplaty, jiní podle dosavadního zjištění žádné kroky neplánují.

Facebook sestavil tým odborníků, který má prozkoumat šifrování zpráv ve službě WhatsApp. Cílem je zřejmě shromažďování údajů pro personalizované reklamy.

<< <   1 2 3 ...   >>

Na uvedení nového smartphonu značky Huawei na náš trh jsme čekali celý rok. Prozatím se k nám sice nedostane vlajková loď P50, ale cenově…

Xiaomi 11T Pro si v testu vedl téměř ve všech ohledech výborně. Skvěle vybavený smartphone vyšší střední třídy nabízí špičkový výkon,…

Smartphony už většinou nabízejí dostatečnou kvalitu snímků a pohotovost, takže z trhu prakticky vytlačily digitální kompaktní fotoaparáty. Co…