Menu
CHIP Speedtest

Bezpečnost

Tzv. fleecewarové aplikace jsou dalším z nebezpečí, která číhají na majitele androidových smartphonů a tabletů. Tyto aplikace nejsou škodlivé tím, že by se například snažily získat citlivá data uživatele nebo nějakým způsobem napadaly obsah mobilního zařízení, ale používají jiný špinavý trik, jak z lidí vylákat peníze.

Předvánoční akce Black Friday za pandemie představuje v mnoha případech žně pro podvodníky. Před nákupem si řádně prověřte, zda nakupujete u spolehlivého prodejce a také to, komu skutečně posíláte peníze. Prověřte si také, zda jde skutečně o slevu.

Jak už bylo oznámeno, v létě 2020 došlo k velkému útoku na uživatele Spotify. Útočníci k tomu použili velkou databázi s více než 380 miliony položek a pokusili se ovládnout účty služby. Vypadá to, že útok byl úspěšný u přibližně 350 000 uživatelů.

Ani uživatelé, kteří poctivě provádí všechny aktualizace, nejsou stoprocentně chráněni před bezpečnostními riziky. Zde přichází na řadu nástroje proti zneužití, které mají zabránit cílenému zneužití zranitelností, které nebyly opraveny.

Mnoho uživatelů používá často pro své účty nebezpečná hesla. Experti sestavili přehled dvou set nejpoužívanějších hesel v letech 2019 a 2020, která také byla nejčastěji zneužívána hackery a kyberzločinci.

Zloději vykradli kamion se zásilkou produktů Apple a odcizili zařízení v hodnotě milionů. Po zločincích zatím není ani stopy. Ojedinělý případ loupežného přepadení se stal ve Velké Británii. 

Velké množství důležitých průmyslových systémů může čelit rozsáhlým kybernetickým útokům. Nedávno odhalená zranitelnost infrastruktury podniků prostřednictvím souboru chyb softwarové knihovny zvané „Ripple 20“ může postihnout i zařízení v Česku a na Slovensku.

Už před delší dobou Google stáhl z trhu "Chrome Cleanup Tool", který byl dříve k dispozici zdarma a pomocí kterého bylo možné Chrome jediným kliknutím vyčistit od škodlivého softwaru. Nástroj je nyní zabudován přímo v prohlížeči, jen docela dobře skrytý.

Bezpečnostní experti objevili v aplikační platformě Google Play celkem 21 škodlivých aplikací, které samovolně otevírají internetový prohlížeč a v něm zobrazují nežádoucí reklamu. Celkový počet stažená aplikací je přes sedm milionů. Obzvlášť nepříjemné je, že většina aplikací je určena pro děti.

Kybernetičtí útočníci už dávno pochopili, že současný trend domácích kanceláří je pro ně další šancí. Největším cílem útoků jsou uživatelé, jejich soukromé sítě a internetová připojení.

Hesla, čísla platebních karet a další osobní a citlivá data jsou stále častěji terčem phishingových útoků. Virové skenery by měly takové útoky blokovat, ale důležitá je i pozornost a obezřetnost uživatelů.

Ve svém příspěvku na blogu Microsoft varuje před ransomwarem, který fiktivně blokuje smartphony s Androidem a požaduje výkupné. MalLocker.B zneužívá dvě funkce operačního systému.

Emotet patří k nejnebezpečnějším trojanům a objevuje se stále opakovaně. Jakmile se dostane do vašeho systému, načte širokou škálu malwaru, před kterým je složité se ubránit. Přesto existuje řešení.

Bezpečnostní experti objevili v Google Play šestnáct aplikací, které byly infikovány malwarem. Pokud jste si některou z nich instalovali do svého mobilu, doporučujeme okamžitě smazat.

V noci na úterý 29. září hlásilo poruchy mnoho cloudových služeb od společností Microsoft, Google a dalších. Výpadky měly mimo jiné i komunikační platformy Microsoft Outlook a Teams.

<< <   1 2 3 ...   >>

Dobře vybavené smartphony s velkým displejem, vysokokapacitním akumulátorem, slušným výkonem a použitelným fotoaparátem lze dnes sehnat i za…

Značka realme přinesla ke konci roku další smartphone s perfektním poměrem mezi cenou, výkonem a výbavou.

Od uvedení prvního modelu smartphonu Galaxy Note, který byl tehdy se svým 5,3″ displejem považován spíše za tablet, nebo přesněji phablet,…