Menu
CHIP Speedtest

Bezpečnost

Mnoho webových surfařů, kteří nechtějí, aby je Google při vyhledávání na internetu špehoval, používá alternativní vyhledávací službu Startpage. Funguje podobně jako Googlu, ale ctí soukromí uživatelů.

Analytici zachytili další podvodné aktivity zneužívající současné situace a strachu veřejnosti. Cílem jsou osobní data uživatelů. Experti proto při nákupu ochranných pomůcek doporučují mimořádnou obezřetnost.

Nechoďte zbytečně na poštu. Faktury, smlouvy, objednávky, potvrzení nebo certifikáty si nyní můžete posílat přes datovou schránku bezplatně i se svými obchodními partnery.

Vytvářejí škodlivé aplikace, které se tváří jako oficiální zdroje informující o Covid-19, nebo dokonce nabízejí falešné "léky" na nemoc. Objevily se také aplikace, které šíří dezinformace ohledně pandemie.

Odborníci ze společnosti Kaspersky objevili nový typ stalkerwaru, jehož funkce jsou daleko zákeřnější než u ostatních známých softwarů tohoto druhu. Získal jméno MonitorMinor a útočníkům umožňuje sledovat aktivity oběti a získat přístup k jakýmkoliv datům na napadených zařízeních.

Pokud používáte online služby, což dnes dělá v podstatě každý, obvykle se registrujete prostřednictvím svého e-mailu, čísla telefonu nebo např. Google účtem. Službám také zpravidla udělujete rozsáhlý přístup k vašemu účtu.

Mnoho uživatelů smartphonů používá PIN k ochraně svého zařízení před neoprávněným přístupem. Nová studie ukazuje, že není vždy lepší používat šestimístný kód.

Po vlně phishingu se objevují první podvodné e-shopy v českém jazyce, které zneužívají obav lidí z koronaviru. Útočníci jejich prostřednictvím získávají osobní údaje zákazníků.

Uživatelé chytrých telefonů se musí o svá data neustále starat, zvlášť pokud používají populární aplikace VPN na zařízeních s Androidem nebo iOS. Několik z nich shromažďuje data na pozadí a špehuje.

Experti z Francie a Rakouska zveřejnili dokument, ve kterém upozorňují na dvě závažné bezpečnostní zranitelnosti v procesorech AMD. Podle výrobce čipů však nejde o nic neznámého. AMD poskytuje bezpečnostní doporučení, jak se před případnými útoky chránit.

Pro mnoho uživatelů Windows je Microsoft účet hlavní vstupní branou k jejich systému. Není divu, že hackeři na ně pořádají plošné útoky. Navzdory vysokým standardům zabezpečení je každý měsíc ohroženo přibližně 1,2 milionů účtů Microsoftu.

Zranitelnost označená jako Kr00k umožňuje útočníkům dešifrovat určité pakety přenášené po Wi-Fi síti. Experti doporučují nainstalovat aktualizaci, kterou výrobci postižených zařízení vydali.

Hackeři se snaží koronavirus aktivně zneužít ke kyberútokům. Využívají paniku k šíření spamových kampaní a škodlivých kódů. Viry se mohou šířit různou formou, slinami, dotykem nebo vzduchem, a malware je na tom podobně, také hledá různé způsoby, jak proniknout do systému.

Používání účtu PayPal se mezi mladými lidmi docela rozšířilo. Systém je relativně bezpečný, ale ve spojení se službou Google Pay byly pozorovány znepokojující pohyby na účtech.

Přenášíte-li na externím disku citlivá data, je třeba dbát na to, aby se v případě ztráty datového nosiče informace nedostaly do nepovolaných rukou. Zabezpečené disky má v nabídce Verbatim, která připravila k tématu GDPR zajímavou tiskovou zprávu.

<< <   1 2 3 ...   >>
TEST: Dynabook Portégé A30, skvělá mobilita díky dlouhé výdrži

Notebooky Toshiba se pod novou značkou Dynabook vrací na náš trh. Portégé A30 je velmi slušný pracovní notebook civilního vzhledu, který však…

Přes milion stažení a dnes bezplatně: Google daruje oblíbený přehrávač PowerAudio Plus

Předinstalované přehrávače hudby na smartphonech Android zpravidla poslouží svému účelu. Jejich možnosti jsou ale omezené.

CCleaner pro smartphony je zde: nové funkce zrychlí váš Android

Počítač s Windows bez CCleaneru? Těžko představitelné. Jde o extrémně populární bezplatný nástroj, který už také nějaký čas existuje ve verzi…
Komerční sdělení