Menu

Bezpečnost

Výrobce oblíbených iPhonů se se zavázal chránit soukromí uživatelů svých produktů. Nyní chce společnost z Cupertina ještě lépe zabezpečit data, která mají uživatelé uložena na iCloudu, proti neoprávněnému přístupu.

Na androidové aplikační platformě se znovu objevily aplikace, které obsahují malware. Jejich celkový počet stažení dosahuje dvou milionů. Pokud některou máte, rychle ji odstraňte.

Bezpečnostní expert našel zranitelnost ve firmwaru herních konzolí PlayStation 4 a 5. Co to pro hráče může znamenat.

Zákaznická podpora HP upozorňuje na bezpečnostní mezery ve firmwaru různých modelů tiskáren. Jejich zneužití útočníkům umožňuje infiltraci škodlivého kódu. Týká se to jak inkoustových, tak i laserových modelů.

Internetová tržiště, jako je Bazoš nebo Facebook Marketplace, nabízí ideální možnost levně nakoupit použitou věc, případně vlastní použitou věc dobře prodat. I tady ale řádí internetoví podvodníci se svými nechutnými triky. Jejich podvod jsme na vlastní kůži vyzkoušeli.

Ve své historii automobilka Volvo řešila bezpečnost vždy. Nejinak je tomu i u chystané novinky.

Uživatelé prohlížečů Chrome a Edge by si měli dát pozor. Výzkumníci v oblasti bezpečnosti hlásí, že jedna z praktických funkcí může představovat bezpečnostní riziko. Jde o pokročilou kontrolu pravopisu, která může přenášet zadávané anebo zobrazené údaje poskytovatelům.

V průběhu měsíce srpna české uživatele děsily zejména dvě hrozby spojené se systémem Android. Jednak jde o adware Andreed, a pak také o škodlivý malware Fake.App.RK, který se objevil v českém prostředí vůbec poprvé. Informovala o tom společnost Eset.

Před týdnem po delších zdravotních nesnázích zemřela ve věku 96 let britská královna Alžběta II., která ostrovnímu království vládla 70 let. Ač to zní neuvěřitelně, okamžitě se toho chytli podvodníci a internetoví šmejdi, kteří smrt ikonické panovnice zneužívají.

Microsoft, Apple, Google a dokonce i první z programů pro správu hesel se používání hesla při přihlašování začínají zbavovat. Co nás nyní čeká a čím se hesla nahradí?

Bezpečnostní experti v současnosti upozorňují na celkem šest bezpečnostních chyb v zařízeních HP. Zdaleka ne všechny modely byly do současné chvíle vybaveny aktualizacemi zabezpečení.

Čas od času jsme svědky opravdu tragických zpráv o tom, že někoho vážně zranil nebo dokonce usmrtil nabíjející se telefon. Taková zpráva nyní přišla bohužel i z Indie, obětí nehody se stalo tprve osmiměsíční nemluvně.

Když chcete něco prodat – nebo naopak levně koupit z druhé ruky – ideálním místem, kam zamířit, je internetové tržiště Bazoš. Ale pozor, už i sem nalezli šmejdi a internetoví podvodníci. Jak uživatelům škodí a co se proti nim dá dělat?

Stejně jako v předchozí verzi operačního systému Microsoftu má i Windows 11 značné slabiny v oblasti ochrany soukromí svých uživatelů. Také tento nový systém přenáší na servery Microsoftu spoustu uživatelských dat. Tomu však můžete učinit přítrž.

Bezpečností výzkumníci opět objevili na platformě Google Play aplikace, které obsahují nebezpečný malware. Pomocí triku dokonce provádí bankovní převody na jméno uživatele.

<< <   1 2 3 ...   >>

Již loňský model televizoru TCL 65C825 patřil k nejlepším zařízením v poměru mezi kvalitou obrazu a zvuku, výbavou a cenou. Letošní verze TCL…

Headset JBL Quantum 810 jsou dokonalá herní sluchátka. Líbil se nám herní, ale přesto decentní design, extrémní pohodlí a skvělý zvuk včetně…

Nová generace QLED panelů se Samsungu opravdu povedla, kombinace Mini LED podsvícení a nového QLED panelu dává špičkový obraz, který…
Komerční sdělení