Menu

Bezpečnost

V mnoha počítačích, noteboocích a tabletech Dell byly objeveny závažné bezpečnostní chyby. Postižení uživatelé musí nyní reagovat sami, aby se nestali terčem kybernetických zločinců.

Emotet byl pravděpodobně nejnebezpečnějším trojským koněm všech dob, protože se stále objevoval v nových podobách. Na začátku letošního roku se díky úsilí bezpečnostních expertů z několika zemí konečně podařilo jej položit na lopatky. 

Bezpečnostní experti upozornili na zranitelnost v bezdrátové službě AirDrop společnosti Apple. Útočníci mohou zneužít chybu protokolu a získat například přístup k telefonním číslům nebo e-mailovým zprávám uživatelů.

Jednou z hojně oblíbených a mnoha uživateli instalovaných alternativ přehrávače médií ve Windows je VLC Media Player. Jak už to ale v případě stahování z internetu bývá, je potřeba dbát zvýšené opatrnosti.

Kyberzločinci mohou v současné době zneužít zranitelnosti v prohlížeči Google Chrome. Google upozorňuje na sedm bezpečnostních děr. V nejnovější aktualizaci jsou už opravené a uživatelům doporučuje její instalaci.

Bezpečnostní experti už několik měsíců varují uživatele WhatsAppu před novým podvodem, jehož prostřednictvím se v messengeru šíří malware. Jak se nyní ukázalo, postiženy jsou i další komunikační platformy, například Signal nebo Telegram.

Denně uživatelé posílají prostřednictvím e-mailů velmi citlivé informace, a to většinou v nešifrované podobě. Nástroj PGP, Pretty Good Privacy, slibuje komunikaci odolnou proti odposlechu pro každého. Tuto technologii je možné použít i k bezpečnému šifrování e-mailů.

V dubnu 2021 Microsoft opravil rekordní počet zranitelností v systémech Windows, Office a serverových produktech. Ale jako vždy se po několika dnech objevují zprávy od uživatelů o problémech. Některým se nedaří aktualizace vůbec instalovat, jiným se po instalaci zpomalí Windows nebo padají do modré obrazovky.

Minulý měsíc bezpečnostní experti upozornili na zranitelnost poštovního serveru Microsoft Exchange. Ta byla krátce poté opravena. Nyní je ale jasné, že se nepodařilo odstranit všechny bezpečnostní problémy.

Uživatelé, kteří si z jakéhokoliv důvodu nechtějí na své zařízení instalovat antivirový program, mohou získat více jistoty pomocí rychlého online skenování. Existují aplikace, které nevyžadují instalaci, a přesto dokáží viry spolehlivě detekovat.

Oficiální klient oblíbené alternativy pro stahování aplikací pro Android, APKPure, v současné době působí potíže. Software je nakažen škodlivým kódem, který se jeho prostřednictvím šíří i na zařízení uživatelů.

Bezpečnostní experti předvedli, jak snadno mohou útočníci zablokovat uživatelům WhatsAppu jejich účty. Stačí k tomu pouze telefonní čísla uživatelů. Proti útoku se nelze bránit ani dvoufaktorovým ověřováním.

Kyberzločinci zřejmě získali přístup k údajům o více než pěti stech milionech uživatelů sítě LinkedIn a snaží se je prodat na hackerském fóru. Zatím není jasné, jak se jim podařilo data nashromáždit.

Smartphony Huawei ohrožuje nebezpečný virus. Šíří se prostřednictvím některých aplikací ve vlastním obchodě výrobce. Pokud je máte na svém mobilu, doporučujeme je rychle odstranit.

Společnost Google v současné době čelí obvinění ze strany organizace, zasazující se za ochranu soukromí. Ta obviňuje internetového giganta z nezákonného sledování uživatelů Androidu pomocí reklamního ID bez jejich souhlasu.

<< <   1 2 3 ...   >>

Společnost realme uvedla na trh nejlevnější 5G telefon současnosti. Kromě rychlých dat nabídne i dlouhou výdrž na baterii a 90Hz displej.…

Nejnovější verze chytrého fitness trackeru od Honoru nabízí za atraktivní cenu skvělý velký AMOLED displej, dlouhou výdrž na baterii a senzory…

Společnost HP dnes uvedla na český a slovenský trh novou službu Instant Ink, která má přinést levnější a pohodlnější tisk s…