Menu
CHIP Speedtest

Bezpečnost

Bezpečnostní experti od Kaspersky varují před novým malwarem. Útoky škodlivého kódu Cerberus v2 cílí především na elektronické bankovnictví.

Analytici bezpečnostní společnosti ESET popsali nový malware, který se zaměřuje na těžbu a odcizení kryptoměn. Stáhnout si ho můžete například na uložto.

Uživatelé zanedbávají zabezpečení routerů, pomyslných vstupních dveří do svých domácích sítí. Zpravidla používají výchozí heslo zakoupeného zařízení, nebo velmi jednoduché heslo. To pro ně představuje riziko.

LastPass je jedním z nejznámějších správců hesel. V nové verzi program získává řídící panel a kontrolu v darknetu.

BootHole je označení několika bezpečnostních děr, které experti objevili v oblíbeném linuxovém zavaděči GRUB2.

S desítkami účtů a profilů na internetu je obtížné udržet si přehled o všech přístupových údajích. Málokdo tak používá pro každou stránku jiné heslo.

Microsoft plánuje mnoho nových aplikací pro smartphony. Aktuálně byla uvolněna už dříve ohlášená Family Safety pro Android a iOS. Na rozdíl od jiných aplikací rodičovské kontroly, Family Safety sdružuje přístup k zařízením s Androidem, Windows a dokonce i Xboxu.

Tzv. minimální bezpečnostní standard je na světě. Jakákoli firma, škola, zdravotnické zařízení nebo úřad z něj mohou vycházet při zabezpečování své organizace před hrozbami v kyberprostoru.

Výrobce navigací a dalších elektronických zařízení Garmin se již druhý den potýká s následky rozsáhlého kybernetického incidentu. Podle dostupných informací je příčinou útoku ransomware.

Na smartphonech s Androidem byl objeven nový, obzvlášť zákeřný malware. Trojan napodobuje elektronické bankovnictví, sociální média nebo komunikátory, jako například PayPal, Instagram a Tinder, a zneužívá citlivá data uživatelů. Potenciálně je v ohrožení více než 300 aplikací.

Streamovací služby a jejich obsah se v uplynulých měsících těšily velkému zájmu uživatelů. Toho bleskově zneužili hackeři, kteří pod názvy oblíbených streamovacích platforem a jejich obsahu maskovali škodlivé soubory.

On-line bankovnictví je čím dál oblíbenější. Chytré zařízení, se kterým platíme, by mělo být adekvátně zabezpečené. Experti doporučují před dovolenou zkontrolovat jeho stav.

1. července v odpoledních hodinách zachytili bezpečnostní experti Bitdefenderu velký počet detekovaných pokusů o brute-force útok snažící se prolomit heslo pro přihlášení ke vzdálené ploše. Tyto pokusy o útok stále trvají.

Antivirová společnost Avast varuje před vtíravými aplikacemi z oficiálního obchodu Googlu a přináší tipy, jak se adwaru bránit. Poznáte je často podle negativního hodnocení. Těžko se jich ale zbavíte.

V poslední době se aktivita hackerů zvyšuje a vracejí se i k tradičním metodám, jako jsou bankovní phishingové útoky. Spoléhají na nepozornost a důvěřivost uživatelů a chtějí z nich vylákat přihlašovací údaje.

<< <   1 2 3 ...   >>

Druhá generace cenově nejlevnějšího přenosného počítače od Microsoftu dostala o trochu větší displej s jemnějším rozlišením, malinko výkonnější…

Galaxy A71, nový model smartphonu Samsung vyšší střední třídy, na první pohled upoutá svým jasným a barvami zářícím SuperAMOLED displejem s…

Uživatelé, kteří pracují na notebooku s citlivými informacemi, musí občas používat soukromý filtr, který po nasazení na displej přenosného…

Komerční sdělení