Menu
CHIP Speedtest

Bezpečnost

On-line bankovnictví je čím dál oblíbenější. Chytré zařízení, se kterým platíme, by mělo být adekvátně zabezpečené. Experti doporučují před dovolenou zkontrolovat jeho stav.

1. července v odpoledních hodinách zachytili bezpečnostní experti Bitdefenderu velký počet detekovaných pokusů o brute-force útok snažící se prolomit heslo pro přihlášení ke vzdálené ploše. Tyto pokusy o útok stále trvají.

Antivirová společnost Avast varuje před vtíravými aplikacemi z oficiálního obchodu Googlu a přináší tipy, jak se adwaru bránit. Poznáte je často podle negativního hodnocení. Těžko se jich ale zbavíte.

V poslední době se aktivita hackerů zvyšuje a vracejí se i k tradičním metodám, jako jsou bankovní phishingové útoky. Spoléhají na nepozornost a důvěřivost uživatelů a chtějí z nich vylákat přihlašovací údaje.

Na internetu bylo možné najít telefonní čísla stovek tisíc uživatelů WhatsAppu. Důvodem je skutečnost, že je na webových stránkách uživatelé ponechali jako své kontaktní údaje. Experti však upozorňují, že tato čísla by nyní mohla být zneužita podvodníky.

Došlo k masivnímu úniku dat z letecké společnosti EasyJet. Ukradeny jí byly e-mailové adresy a data o cestách 9 milionů zákazníků a podrobnosti o kreditních kartách 2 208 zákazníků.

Podle průzkumu společnosti Sophos ne. Zaplacení výkupného totiž znamená zdvojnásobení nákladů na zotavení. Globální průzkum ukazuje, že v případě zaplacení výkupného činí náklady organizace v průměru 1,4 milionu dolarů, zatímco když nezaplatí, jde o 730 000 dolarů.

Češi považují za bezpečné takové heslo, které je dlouhé a složité. Téměř polovina lidí tvoří heslo na základě osobní informace. Experti varují, že to není bezpečné.

Ransomware se stále častěji přesouvá do mobilního světa. Na sociálních sítích a v chatovacích aplikacích se nyní šíří ruský mobilní ransomware „Black Rose Lucy“. Pozor na něj. Dobře se maskuje.

Na sociálních sítích a messengerech v současnosti koluje textová zpráva, která způsobuje kolaps zařízení Apple. Jak se chránit a co udělat ve chvíli, kdy k vám taková zpráva dorazí.

Analytici společnosti ESET odhalili vážné bezpečnostní chyby u řady zařízení chytré domácnosti a to včetně centrálních jednotek. Útočníci dokonce mohli získat nad jednotkou kontrolu.

Značku Apple zneužívají kyberzločinci nejčastěji při pokusech o krádeže osobních dat nebo platebních údajů. Yahoo! je zase nejvíce napodobovaná značka v emailovém phishingu a Netflix je nejnapodobovanější značka při mobilních phishingových útocích.

Kyberzločinci používají intenzivnější metody a při ransomwarových útocích navíc hrozí tím, že zcizená citlivá data zveřejní na internetu. Ohroženy jsou i nemocnice.

Na darknetu se údajně obchoduje se stovkami tisíc e-mailových adres a hesel pro službu Zoom. Měli by si uživatelé dělat starosti?

Android je celosvětově nejrozšířenější mobilní operační systém. Přesto existuje mnoho uživatelů, kteří používají některá nastavení ve svých mobilech nesprávně nebo vůbec.

<< <   1 2 3 ...   >>

Rychlý telefon s velkým úložištěm, prostorným displejem, vysouvací kamerou a velmi dobrým fotoaparátem za vynikající cenu. Jen služby od Googlu…

Při nákupu nového mobilu je důležitým hlediskem délka výdrže na akumulátor. Ne každý současný model smartphonu lze bezproblémově používat po…

Bezdrátová sluchátka jsou zajímavá hned v několika ohledech. Z hlediska stylu použití jde o model s vlastním zvukovým procesorem, který se po…

Komerční sdělení