Menu

Bezpečnost

Beta verze hry New World od Amazonu jede na nejvyšší obrátky. Nicméně se objevují stížnosti na problémy s konkrétními grafickými kartami. Někteří hráči dokonce hlásí, že u špičkových modelů došlo k jejich zničení.

Uživatelé systémů Android a iOS jsou ohroženi stejně. Odborníci v současné době varují před nebezpečnými odkazy, které vytvářejí záznamy v kalendáři v chytrých telefonech a lákají uživatele do podvodné pasti nebezpečných odkazů, skrytých zkratkami.

Kriminalita se přesouvá z ulic na internet, ale toto nebezpečí je ze strany veřejnosti stále značně podceňováno. Z těchto důvodů navázala Česká bankovní asociace v oblasti kyberbezpečnosti spolupráci s Policií ČR a společností ESET. Společně startují preventivní „Kyberkampaň“ s hlavním heslem „Cílem útočníka můžete být i vy!“.

Podle informací bezpečnostních expertů vzrostl průměrný týdenní počet ransomwarových útoků za posledních dvanáct měsíců o 93 %. Každý týden se obětí vyděračského útoku stane více než 1200 organizací po celém světě.

Obrovský únik dat z LinkedIn: jak vyšlo najevo, na darknetu se objevily údaje o přibližně 700 milionech uživatelů, které tam jsou nabízeny k prodeji. Bezpečnostní experti mezitím potvrdili, že údaje jsou pravé.

Zákazníci společnosti Western Digital se v současné době musí chránit před malwarem. Ten napadá oblíbená úložiště a maže data. Výrobce doporučuje disky prozatím raději odpojit.

Disková úložiště jsou vhodnou alternativou ke cloudovým službám pro všechny uživatele, kteří chtějí mít svá data pod kontrolou. Na praktická síťová úložiště se ale stále zaměřují útočníci. Velmi nebezpečné jsou vyděračské trojany.

Podle informací zástupců společnosti se hackerům podařilo odcizit cenná data, včetně zdrojových kódů her, jako například FIFA 2, a herního enginu Frostbite, na kterém běží spousta oblíbených titulů.

Počítače se systémem Windows na celém světě v současné době ohrožuje nebezpečná zranitelnost. Jak se uživatelé mohou chránit. Na pozoru by se měli mít především ti, kdo pracují na počítačích zapojených do podnikových sítí. 

Uživatelé systému Android by měli urychleně aktualizovat. Společnost Google a někteří výrobci chytrých telefonů už na nově objevené bezpečnostní chyby reagovali opravou. Proč není dobré tyto aktualizace ignorovat.

Za záhadným názvem »Strong Passwords Need Entropy« se skrývá mimořádně komplexní bezplatná sada pro tvorbu hesel, která vám umožní vytvořit dokonalé heslo.

V posledních dnech řada uživatelů nahlásila, že prostřednictvím přidružené aplikace na bezpečnostních kamerách od společnosti Eufy měli přístup k dalším kamerám, a mohli tak nahlížet do cizích interiérů. K problému se nyní vyjádřil i výrobce – zřejmě šlo o softwarovou chybu.

V mnoha počítačích, noteboocích a tabletech Dell byly objeveny závažné bezpečnostní chyby. Postižení uživatelé musí nyní reagovat sami, aby se nestali terčem kybernetických zločinců.

Emotet byl pravděpodobně nejnebezpečnějším trojským koněm všech dob, protože se stále objevoval v nových podobách. Na začátku letošního roku se díky úsilí bezpečnostních expertů z několika zemí konečně podařilo jej položit na lopatky. 

Bezpečnostní experti upozornili na zranitelnost v bezdrátové službě AirDrop společnosti Apple. Útočníci mohou zneužít chybu protokolu a získat například přístup k telefonním číslům nebo e-mailovým zprávám uživatelů.

<< <   1 2 3 ...   >>

Huawei Watch 3 Pro jsou krásné chytré hodinky, ale oproti modelu Huawei Watch GT 2 Pro nabízí, alespoň prozatím, jen pár věcí navíc, které…

Herní konzole PlayStation od Sony je dostupná už v páté generaci. Přestože je v prodeji oficiálně od loňského listopadu, moc dostupná není.…

První vlajkový model společnosti Vivo uvedený na náš trh v nás zanechal nejlepší dojem a má šanci zlákat hodně zájemců, hlavně milovníků…