Menu

Blokování captchy na internetu: mini nástroj zastaví nervující hádanky

13.07.2020 13:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Blokování captchy na internetu: mini nástroj zastaví nervující hádanky

Blokování captchy na internetu: mini nástroj zastaví nervující hádanky | foto: CHIP

Ve skutečnosti by měly odfiltrovat spamboty, místo toho ale obtěžují uživatele: captchy stále více obtěžují svými sofistikovanými hádankami, které občas blokují i reálné uživatele. Malý plugin do prohlížečů, který je k dispozici ve své finální verzi, vás jich jednou provždy zbaví.

"Označte všechny obrázky, kde jsou zobrazena auta, autobusy, hydranty, tankovací stanice" – tento pokyn jako i spousta dalších je jistě každému uživateli, který se pohybuje na internetu, velmi dobře známý. Google Captcha, pojmenovaná jako reCAPTCHA, je široce rozšířená jako prostředek pro zabránění stahování obsahu, zneužívání přihlašovacích formulářů, spamování roboty a dalším zneužívajícím aktivitám prostřednictvím internetu. Stále častěji se ale stává, že je zablokován reálný uživatel. Označení všech správných obrázků na pixelovaném zobrazení captchy může představovat nečekané výzvy. Navíc načtení obrázků může také trvat poměrně dlouho.

Dá se to ale obejít. Díky bezplatnému rozšíření pro prohlížeče s názvem Buster, které je k dispozici pro Chrome, Firefox, Microsoft Edge a Operu nyní ve verzi 1.0.1, lze captchy snadno automaticky vyřešit.

Stáhněte si: Buster

buster-logo

Buster: Captcha Solver for Humans – doplněk pro Firefox 1.0.1

CHIP hodnotí Dobrý

Rozšíření Buster pro Firefox automaticky řeší nepříjemné captchy od Google.

Stáhněte si
buster-logo

Buster: Captcha Solver for Humans – Google Chrome v1.0.1

CHIP hodnotí Dobrý

S rozšířením Chrome „Buster“ již nemusíte řešit nepříjemné reCAPTCHA.

Stáhněte si

 

Výhody
automatické zpracování captchy
Nevýhody
občas nerozezná správně zvuky

Buster: řešení captchy jedním kliknutím

Jak funguje Buster se dá vysvětlit velmi jednoduše: kromě barevných obrázků, které všechny uživatele obtěžují, nabízí reCAPTCHA od Google také variantu, ve které je potřeba porozumět krátkému zvuku. Pokud se captcha otevře, po instalaci doplňku objevíte malou barevnou ikonu, kterou lze aktivovat kliknutím. S využitím automatického rozpoznávání řeči nástroj zpracuje zvukovou zprávu a okamžitě do captchy vloží odpovídající text.

Protože je doplněk Buster stále v rané fázi vývoje, může se stát, že text nebude rozpoznán hned napoprvé. Nejpozději při druhém pokusu by ale vše mělo bezproblémově klapnout. A pak se už nerušeně dostanete k obsahu, který byl jinak podmíněn správným označením autobusů na rozpixelovaných fotografiích koláže od captchy.

Konečně užitečný nástroj

S doplňky pro prohlížeče je to tak: k dispozici ke stažení je jich nepřeberné množství a u většiny z nich se říká, že jsou i užitečné. Možná si sami kladete u pátého blokovače cookies otázku, zda jich opravdu je potřeba tolik, či který už konečně bude fungovat správně. To samé se může stát i u nástrojů produktivity nebo v jakékoliv jiné oblasti, pro kterou jsou doplňky k dispozici. Občas ale narazíte v knihovnách pro jednotlivé prohlížeče na skutečné drahokamy: a jedním z nich je i Buster.

Kromě nadměrného ukládání dat do vyrovnávací paměti v průběhu streamování videa a virů, které mohou kompletně ohrozit PC včetně sítě, do které je zapojeno, jsou captchy jednou z nejvíce obtěžujících věcí, se kterými se lze na internetu setkat. Mají už za sebou poměrně dlouhou historii: po celá léta se malá textová pole používají pro prevenci šíření spamu anebo jiného zneužití na fórech, během stahování nebo u přihlašovacích formulářů.

To všechno by bylo v pořádku, pokud by se z praktických textových polí časem nestala velká vyskakovací okna, která často uživatele přivádí na pokraj zoufalství kvůli vyhledávacím obrázkům s komplikovanou identifikací. Přesto jsou ale nezbytné. Nicméně nástroj Buster pomůže při jejich zpracování a tedy i úsporou času, jinak stráveného nad obrázkovou hádankou neodbytně chránící captchy.

mohlo by vás také zajímat: Google kopíruje AirDrop od Apple – lze jej zíkat teď hned

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.