Menu

Dveřní interkom funguje přes LTE

29.03.2018 14:11 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Dveřní interkom funguje přes LTE

Dveřní interkom funguje přes LTE | foto: CHIP

Společnost 2N dodává první dveřní interkom na světě s LTE připojením. Jmenuje se 2N LTE Verso a nepotřebuje datové či analogové kabely.

2N LTE Verso je první interkom s připojením LTE, který nepotřebuje datové kabely a přitom nabízí všechny pokročilé funkce. Hodí se tak pro instalaci ve starších a rekonstruovaných objektech, kde je obtížné rozvést datové kabely. Kromě napájení nevyžaduje žádnou další kabeláž. Interkom se konfiguruje vzdáleně přes cloudovou službu My2N. Použitá LTE technologie totiž nahrazuje datové či analogové kabely a zvládne i video hovory v HD kvalitě, které můžete odkudkoliv odbavit na svém mobilním telefonu či tabletu díky aplikaci2N Mobile Video.

Interkom vychází z dispozic modelu 2N IP Verso a zachovává i jeho modularitu. Disponuje HD kamerou s nočním viděním, jedním tlačítkem pro volání a slotem pro SIM kartu. Pro zlepšení síly signálu, nebo má-li být tato pozice využita pro připojení jednoho ze 14 rozšiřujících modulů, je možné k interkomu připojit externí anténu. Příkladem rozšiřujících modulů je čtečka RFID karet, čtečka otisků prstů, dotykový displej či mechanická klávesnice. Praktický je i Bluetooth modul, jenž umožní otevřít dveře pouze mobilním telefonem s nainstalovanou aplikací 2N Mobile Key. Díky modularitě interkomu je možné jednotlivé moduly kombinovat a přizpůsobit tak tento vrátník uživateli na míru.

2n-lte-verso-right-nahled

 

Vzdálená konfigurace a správa

Interkom 2N LTE Verso se všemi jeho funkcemi lze podle výrobce konfigurovat odkudkoli na světě přes internet. Stačí jen do interkomu vložit SIM kartu pro připojení k LTE síti a nastavit ho vzdáleně přes portál My2N.com a službu 2N Remote Configuration. Komunikátor 2N LTE Verso umožňuje e-mailem odeslat snímky příchozí osoby zachycené integrovanou HD kamerou ať už v době volání, nebo v noci, když interkom detekuje pohyb v okolí dveří. Mezi základní funkce patří volání na vnitřní odpovídací jednotky, na mobilní telefon nebo tablet s použitím mobilních dat. K přijetí hovoru je určena služba 2N Mobile Video, která je dostupná v podobě aplikace pro mobilní telefony. Návštěva tedy nepozná, zda s nimi přes interkom komunikujete z prostředí domova či místa vzdáleného i tisíce kilometrů. 

 

 

Technické specifikace:

Napájení:  12V ± 15%/ 2A DC

Síťové připojení: LTE FDD Cat.1, 3GPP release 9 compliant

4G pásmo (MHz): B1(2100), B3(1800), B7(2600), B8(900), B20(800)

Výstupní výkon - Class 3 (0.2 W, 23 dBm) @ LTE

Rychlost připojení:  uplink up to 5Mbit/s, downlink up to 10Mbit/s

Výstup spínače: NC/NO kontakty, max. 30V/1A AC/DC

Aktivní výstup spínače: 12V DC, max. 400mA

Audio: integrovaný mikrofon, 2W reproduktor

Kamera:  JPEG rozlišení (1280 x 960 px), videohovor (640 x 480 px)

Provozní teplota: -40°C až +60°C

Úroveň krytí: IP54, IK08

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení