Menu

Konkurence pro Google a Amazon: zdá se, že Apple připavuje HomePod Mini

09.10.2020 16:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Konkurence pro Google a Amazon: zdá se, že Apple připavuje HomePod Mini

Konkurence pro Google a Amazon: zdá se, že Apple připavuje HomePod Mini | foto: Apple

Velká prezentační akce Applu začíná v úterý 13. října, v 19.00 našeho času. Kromě očekávaného nového modelu iPhonu 12 by podle uniklých informací měla být ještě představena nová, menší a levnější verze HomePodu. Znamenalo by to, že výrobce nabídne konkurenční produkt pro Google Home a Amazon Echo.

Je témeř jisté, že v průběhu hlavní řeči na úterní akci Apple představí nový iPhone 12. Doposud se předpokládalo, že to bude stěžejní, ale také jediné oznámení, na které se Apple připravuje. Podle informačního úniku, který se objevil na čínské verzi Twitteru, Weibo, by mohla být uvedena ještě jedna novinka. Píše o tom server MacRumors.

Vše tedy nasvědčuje, že Apple v průběhu akce také představí nástupce oblíbeného chytrého reproduktoru HomePod. Podle příspěvku na Weibo, který na Twitteru sdílel a komentoval známý a zpravidla i dobře informovaný uživatel Ice Universe (kde jsou mimochodem vidět i parametry očekávaných verzí iPhonu 12), se tak mohou online sledující akce těšit i na HomePod Mini.

HomePod Mini: menší, ale především výrazně levnější, než předchůdce

homepodmini1

Vypadá to, že Apple pracuje na nástupci oblíbeného inteligentního reproduktoru. | Zdroj: Apple

Jak už lze tušit z názvu, jde o kompaktnější alternativu k původnímu HomePodu, který by měl být vysoký jen něco málo přes osm centimetrů. Stávající verze je více než dvakrát tak velká, přibližně 17 cm.

Chytrý reproduktor by měl být řízen procesorem S5, který lze také najít v Apple Watch 5 a Apple Watch SE. Zasvěcenci předpokládají, že v zařízení budou zabudované dva kalotové reproduktory. V první verzi jich bylo sedm, osazených po obvodu zařízení.

Zvlášť potěšitelné je, že pokud se ukáže informační únik jako pravdivý, nový HomePod Mini bude na trh uveden za 99 USD. Pro srovnání: cena první verze HomePodu byla při uvedení 349 USD. Na americký trh by se novinka měla dostat v druhé polovině listopadu.

mohlo by vás také zajímat: únik zobrazuje design nového smartphonu od Apple

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení