Menu
CHIP Speedtest

Firefox po velké aktualizaci: prohlížeč s vlastním správcem hesel

24.10.2019 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Firefox po velké aktualizaci: prohlížeč s vlastním správcem hesel

Díky velkému updatu na aktuální verzi 70 nyní Mozilla integruje správce hesel Lockwise přímo do prohlížeče. Kromě toho je Lockwise k dispozici i jako aplikace pro Android a iOS ke stažení zdarma.

Mozilla si už dlouho přála vylepšit svůj prohlížeč Firefox moderním password managerem. Již před nějakou dobou uvolnila svého správce hesel Lockwise. Uživatelé jej ale museli instalovat dodatečně jako doplněk. S velkou aktualizací na verzi 70 obsahuje Firefox modul Lockwise jako svou standardní součást. Existují i mobilní varianty pro Android a iOS, které se dají snadno stáhnout.

Pozitivní je, že k zabezpečení hesel se používá silná technologie AES-256 GCM. Kromě toho doplněk hešuje doplňková data důležitá z bezpečnostních hledisek přes HMAC SHA-256. Aplikaci lze odemknout prostřednictvím Face ID a Touch ID, což usnadňuje bezpečný přístup k vašim heslům.

Firefox Lockwise (dříve Firefox Lockbox) - Android App 2.0.0 uspokojivý
S „Firefox Lockwise“ přenesete všechna vaše hesla uložená ve Firefoxu na vaše zařízení Android. stáhněte si

Firefox Lockwise: správce hesel integrovaný do prohlížeče

firefox701

Nový správce hesel pro Firefox: Lockwise je nyní pevnou součástí Firefoxu.

Díky velké aktualizaci Firefoxu na verzi 70 získává správce hesel novou tvář. Lockwise je nyní přímo integrován do prohlížeče a není třeba jej dodatečně instalovat v podobě pluginu. To usnadňuje uživatelům práci s hesly. Zejména v kombinaci s aplikacemi Lockwise pro Android a iOS nabízí nyní Firefox komplexní správu hesel na všech zařízeních.

Zatím však lze ve Firefoxu používat pouze základní funkce Lockwise, jako např. vytváření nových přístupových údajů a synchronizaci pomocí účtu Firefoxu. Pokud potřebujete generátor hesel, musíte se prozatím spoléhat na konkurenty, jako např. LastPass nebo KeePass.

Firefox (64-bit) 70.0 Final velmi dobrý
Stáhněte si nyní zdarma zbrusu novou finální verzi Firefoxu 70.  stáhnout
Firefox - Android App 68.0 velmi dobrý
Mozilla také nabízí svůj oblíbený internetový prohlížeč pro smartphony a tablety Android.  stáhnout

Lockwise for Firefox: získejte a používejte svá hesla i na cestách

firefox702

Mobilní verze Firefox Lockwise pro Android vám zpřístupní přihlašovací údaje kdekoliv.

Příkladů, kdy se může hodit mobilní správce hesel, je celá řada. Např. nejste doma a přitom chcete mít možnost přistupovat k vašemu účtu Netflix, nebo se chcete přihlásit na Skype a zavolat si s rodinou.

Lockwise pro Firefox boduje díky svému skvěle přehlednému designu. Ikona kontextové nabídky podobně jako stránka s nastavením jsou uspořádány pochopitelně a přehledně, můžete tak spravovat velký počet přihlašovacích údajů.

Správa hesel: je pěkné, že Firefox tuto fukcionalitu vylepšil

Oblast správy hesel byla Mozillou ve Firefoxu delší dobu zanedbávána. Je příjemné, že to se s novou verzí 70 změnilo a uživatelé nyní mají pro své přístupové údaje vhodné řešení.

Přestože Firefox Lockwise zdaleka není zralým správcem hesel v klasickém slova smyslu, je ideální pro každého, kdo chce chránit svá osobní data, ale zatím se vyhýbá jejich svěření do péče plnohodnotnému programu ze skupiny password managerů.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení