Menu

Test: Garmin Venu 2 Plus

09.11.2022 11:00 | Michal Bareš + Přidat komentář
Test: Garmin Venu 2 Plus

Test: Garmin Venu 2 Plus | foto: Garmin

U chytrých hodinek Venu 2 Plus Garmin zabrousil do oblasti, která mu donedávna nebyla vlastní. Efektní, jasný a skvěle čitelný dotykový AMOLED displej nově doprovází funkce přímého telefonování.

Charakter Venu 2 Plus je spíše než výlučně na sport zaměřen na všestranné využití jako chytré hodinky. Tento model má mikrofon a reproduktor, příjem hovoru i samotné telefonování jsou dostatečně pohodlné a přenos z telefonu přes Bluetooth funguje výborně. Díky vestavěnému mikrofonu můžete komunikovat i s hlasovým asistentem na spárovaném telefonu, což v případě Androidu funguje i v češtině. Ke správné výbavě takových univerzálních smartwatch patří přehrávání hudby (jak off-line tak přes streamovací služby) a NFC, tedy placení pomocí služby Garmin Pay.

Vzhled hodinek odpovídá zaměření: jednoduché tvary, velký 1,3“ displej krytý sklem Gorilla Glass 3 s decentní ocelovou rozetou po obvodu. Pouzdro je z lehkého tvrzeného polymeru, ovládání probíhá vedle dotykového displeje pomocí tří tlačítek na levé straně. Výdrž na baterii je vzhledem k výbavě překvapivě dobrá: se zapnutou GPS až 24 hodin (pokud si k tomu přehráváte hudbu, tak se výdrž razantně snižuje na méně než třetinu), bez GPS pak až 9 dní. Pokud si ale budete soustavně měřit tep, budete mít zapnuté všechny notifikace a občas telefonovat, tak se určitě nedostanete přes 5 dnů.

Přestože Venu 2 Plus nejsou primárně pro sportovce, nechybí jim skoro nic ze sportovních funkcí obvyklých u dalších modelů Garmin: krokoměr, akcelerometr, barometr, teploměr. Využít můžete i tréninky s virtuálním trenérem a animované workouty, které na jasném jemném AMOLED displeji skvěle vyniknou. Naopak chybí užitečná funkce pokračování v dříve uložené aktivitě, ani při sportu nejde vypnout dotykový displej a také záznam plavání ve vnitřním bazénu neoplývá přesností.

Pokud nejste každodenní sportovní blázni a hledáte dobře vypadající univerzální hodinky s funkcí telefonování, tento Garmin vám nabídne skoro vše. Vzhledem k celkové výbavě za přiměřenou cenu.

Technická data

Displej                 AMOLED 1,3”; 33 mm / 416 x 4169 pixelů / krycí sklíčko Gorilla Glass 3

Výbava                GPS/Glonass/Galileo, optické měření srdečního tepu, barometrický výškoměr, kompas, akcelerometr, teploměr, pulzní oxymetr

Konektivita         Bluetooth, ANT+, Wi-Fi

Vnitřní paměť až 650 skladeb

Odolnost             voděodolnost 5 ATM

Kompatibilita  iOS, Android

Rozměry a hmotnost  průměr 43,6 mm, výška 12,6 mm, 51 g

Cena                    9 500 Kč

Chip       velmi dobrý (1,3)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení