Menu

Vylepšení ochrany dat ve Windows 10: plná kontrola nastavení

31.01.2020 08:20 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Vylepšení ochrany dat ve Windows 10: plná kontrola nastavení

Vylepšení ochrany dat ve Windows 10: plná kontrola nastavení | foto: CHIP

Pokud si nejste jisti, které možnosti by pro vás mohly být zajímavé, můžete použít doporučená nastavení v místní nabídce. Pro osvěžení vzhledu jsou k dispozici témata, která Debotnetu propůjčí nový vzhled.

Bohatý rozsah funkcí

debotnet2

Program Debotnet nabízí pestrou paletu funkcí pro lepší ochranu osobního prostoru v prostředí Windows 10.

Na levém okraji okna programu najdete menu, které poskytuje velmi dobrý přehled. Předem instalované aplikace na PC můžete např. odebrat pomocí volby "Bloatware" a můžete tak učinit hned u několika najednou.

Přečtěte si také: Jaké jsou nejlepší antiviry?

Ostatní položky umožňují přizpůsobení Windows vlastním představám, např. zabráněním instalace Edge na bázi Chromia. Také aktualizace lze kontrolovat lépe a předcházet aktualizacím ovladačů.

Dobrá práce, přesto ale buďte opatrní

Debotnet je hezkým příkladem, jak by se měly vytvářet nástroje pro Windows: program je malý, přenosný a přehledný. Příjemné jsou vysvětlivky u jednotlivých položek. Doporučujeme je nepřehlížet a také nevypínat všechny ovlivnitelné aktivity a funkce Windows. Mohlo by to mít nežádoucí vedlejší účinky.

Předchozí část článku

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení