Menu
CHIP Speedtest

LG zastavuje lokální produkci LCD: do budoucna se více zaměří na OLED

18.01.2020 07:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
LG zastavuje lokální produkci LCD: do budoucna se více zaměří na OLED

V budoucnu se ale LCD technologie překoná. Kromě OLED existují i jiné technologie, které jsou připraveny sesadit obrazovky s tekutými krystaly z trůnu. Velmi horkým kandidátem jsou mikro LED diody, které kombinují výhody LCD a OLED, aniž by měly nevýhody jediné z techto dvou technologií.

OLED je budoucnost pro LG

lgoledfuture2

2021 se stane rokem, kdy bude LG nadále prosazovat OLED.

Potrvá ještě mnoho let, než se stane mikro LED technologie dostupnou pro běžné zákazníky. Společnost LG Display se určitě bude chtít také zapojit, po třech po sobě jdoucích čtvrtletích ztráty snad přijde zlom. V roce 2020 chce být opět v černých číslech, právě díky ukončení výroby v Jižní Koreji a souvisejícím úsporám.

OLED displeje, které přinášejí vyšší marže, jsou pro LG Display stále důležitější. Očekává se, že do roku 2021 budou OLED technologie představovat 50 % příjmů výrobce. V plánu je pokračování masové výroby v Číně a její spuštění v prvním kvartálu 2020. Mimochodem, Samsung Display zaujal podobné stanovisko a už zastavil část své výroby LCD v Jižní Koreji. Místo toho nabídne zákazníkům QD-OLED.

Podívejte se také na naše srovnávací testy televizorů s úhlopříčkami do 59" a nad 60".


Předchozí část článku

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.