Menu
CHIP Speedtest

Mobily

Vypadá to, že Samsung do budoucna plánuje dva nové zobrazovací formáty pro smartphony a další zařízení. Podle současných informací by mobilní telefony mohly být vybaveny rolovacími a dvojitě skládacími obrazovkami.

Stále více se ukazuje, že Apple se nechá inspirovat Samsungem, Huawei a Motorolou, a brzy uvede skládací model iPhone. Podle aktuálních informací jsou dvě klíčové součásti skládacího modelu už ve fázi testování. V jednom případě sází na komponenty od konkurence.

Každý uživatel smartphonu s Androidem má v oblasti personalizace spoustu možností, ať už jde o domovskou obrazovku, nebo další funkce. Málo známá aplikace Samsungu jde ještě o krok dále: umožňuje měnit systémové komponenty, které jinak nelze ovlivnit.

Dobře vybavené smartphony s velkým displejem, vysokokapacitním akumulátorem, slušným výkonem a použitelným fotoaparátem lze dnes sehnat i za cenu okolo 5 000 Kč, při troše štěstí pak v akci i za méně.

Novější smartphony od Huawei už jsou nějakou dobu ochuzeny o populární aplikace Google. U některých služeb si doposud uživatelé vystačili s následnými instalacemi. Vypadá to ale, že i s tím je nyní konec.

V současnosti jsou fotoaparáty smartphonů schopné pořizovat vysoce kvalitní fotografie. Předinstalované aplikace pro focení v Androidu ale zpravidla nenabízejí další detailní funkce.

Zdá se, že Google začíná více myslet na životy a zdraví svých uživatelů, a plánuje rozšířit aplikaci "Digital Wellbeing/Digitální rovnováha" o novou funkci. V plánované verzi byste měli objevit rady, jak novou funkci nastavit, aby vás chránila například při sledování displeje za chůze.

U smartphonů od Samsungu lze pomocí takzvaných GSM kódů spustit mnoho různých funkcí, diagnostik nebo upravit nastavení, aniž byste se museli hlouběji zabývat možnostmi nabídky systému a procházet její rozvětvenou strukturu. Podíváme se na některé z nich.

V právním sporu o limitaci rychlosti iPhonů s ohledem na stav akumulátorů  Apple i nadále prohrává. Koncern už žalujícím spotřebitelům zaplatil více než půl miliardy USD. Nyní chce výrobce zvýšit kompenzaci o další miliony.

Čínský výrobce smartphonů Oppo ukázal nový smartphone s inovativním konceptem displeje: Oppo X 2021 je vybaven obrazovkou, která se dá podle potřeby zvětšit.

Značka realme přinesla ke konci roku další smartphone s perfektním poměrem mezi cenou, výkonem a výbavou.

Příliš hlasitá vyzvánění, naopak moc tiché telefonní hovory: hlasitost mobilního telefonu silně kolísá a je občas obtížné ji upravit. Často používaná ovládací tlačítka na smartphonu mohou být nefunkční. Může pomoci šikovná aplikace pro Android.

Omezení uvalená vládou USA komplikují společnosti Huawei její fungování. Aby zachránila dceřinou značku Honor, prodala ji. Povede se získáním nezávislosti Honor zachránit?

Od uvedení prvního modelu smartphonu Galaxy Note, který byl tehdy se svým 5,3″ displejem považován spíše za tablet, nebo přesněji phablet, uběhlo už 9 let. Nyní se Samsung skokem z čísla 10 dostal až na řadu Note 20.

Smartphone Poco F2 Pro pochází z dílny Xiaomi a jedná se vlastně jen o jinak nazvaný model Redmi K30 Pro, který se už u nás neprodává. Bezmála čtvrtkilogramové tělo smartphonu má zaoblené hrany a dobře se drží v ruce, telefon vypadá luxusně a je vyroben z hodnotných materiálů.

Ve třetím čtvrtletí letošního roku se prodalo přibližně 348 milionů smartphonů. Je to zhruba o 22 procent více než v předchozím čtvrtletí.

Displej vašeho notebooku je větší než displej chytrého telefonu. Můžete ho tedy využít například k tomu, abyste ostatním ukázali fotografie z telefonu na větší zobrazovací ploše.

Náhrada systému Android od společnosti Huawei, HarmonyOS, už zaklekla do startovních bloků. Podle nejnovějších informací by první uživatelé měli mít možnost otestovat beta verzi operačního systému ještě letos.

Nová verze mobilního operačního systému od Google už byla uvolněna v září. Nicméně obdrželo ji pouze několik typů smartphonů. Pro většinu mobilních telefonů od společností Samsung, Xiaomi a dalších ale stále neexistuje oficiální potvrzení updatu. Je ale možné zhruba odhadnout, které to budou.

Po loňském představení Mi Mix Alpha bylo u Xiaomi v souvislosti s touto řadou smartphonů ticho. V roce 2020 žádné nové zařízení Mi Mix nebylo. To by se ale mohlo změnit příští rok. Kolují informace, že nový čínský smartphone se dostane na trh s řadou inovativních funkcí a skládací obrazovkou.

<< <   1 2 3 ...   >>

Dobře vybavené smartphony s velkým displejem, vysokokapacitním akumulátorem, slušným výkonem a použitelným fotoaparátem lze dnes sehnat i za…

Značka realme přinesla ke konci roku další smartphone s perfektním poměrem mezi cenou, výkonem a výbavou.

Od uvedení prvního modelu smartphonu Galaxy Note, který byl tehdy se svým 5,3″ displejem považován spíše za tablet, nebo přesněji phablet,…