Menu
CHIP Speedtest

Mobily

Na středeční prezentační akci tento týden Apple svůj nový iPhone ještě tajil. Na internetu se ale objevilo další video, které přibližuje design očekávaného mobilu.

Výrobce jde v oblasti designu smartphonů svou vlastní cestou, kterou čelí trendu, kdy vypadají všechny mobily stejně. Speciální funkcí nového zařízení s označením "Wing" je natáčecí obrazovka, po jejímž pootočení se zobrazí druhý menší displej.

Na trh přichází druhá verze skládacího smartphonu od Motoroly. Podle informací od výrobce se známý model objeví s několika inovacemi v průběhu příštího týdne: tentokráte s 5G, ale poměrně vysokou cenou.

Skládací mobilní telefony jsou trendem a Samsung byl v čele jejich vývoje a postupného uvedení na trh. Podle nového patentu technologická společnost pracuje na další inovaci v oblasti smartphonů.

Nový model od Motoroly z kategorie levnějších zařízení by se měl objevit na trhu už velmi brzy. První podrobnosti o připravovaném smartphonu nyní prozradil slovenský operátor.

Bude to znamenat konec barevné uniformity? Čínský výrobce Vivo ukazuje, jak lze během několika sekund zcela změnit barvu smartphonu. 

ZTE je prvním výrobcem, který úspěšně instaloval fotoaparát smartphonu pod displej. Čočka předního fotoaparátu modelu ZTE Axon 20 5G už není viditelná.

S chytrými telefony Galaxy S21 by Samsung mohl dosáhnout úplně nové úrovně. Výrobce smartphonu si pohrává s myšlenkou přidat k novému špičkovému zařízení stylus a úplně zrušit jinou řadu Galaxy.

Uvedení dvanácté generace iPhone už je takřka na spadnutí a nové informační úniky poskytují stále konkrétnější detaily o ceně iPhone 12 (Pro Max). Nyní se poprvé objevily i fotografie a screenshoty z nového telefonu.

Na to, abyste mohli v messaging aplikaci WhatsApp používat automatickou odpověď, bohužel potřebujete verzi „WhatsApp Business“. Dobrou alternativu pro soukromé uživatele ale nabízí aplikace pro Android „Autoresponder for WA“, kterou si můžete stáhnout z obchodu Play.

Vzhledem k tomu, že USA už neprodloužilo dobu odkladu blokace služeb od Google, Huawei musí přejít na náhradní řešení. To je už k dispozici v podobě vlastního operačního systému HarmonyOS. Podle nových informací by se první smartphony s novým OS mohly dostat na trh koncem roku.

Klasické stolní počítače většinou nemají vestavěnou webovou kameru. Jako náhradu můžete použít svůj smartphone s Androidem. Vše, co k tomu potřebujete, je vhodná aplikace.

Pro první smartphony Galaxy vydal Samsung srpnovou aktualizaci. Oprava záplatuje dvě kritické a 23 vysoce nebezpečných chyb.

Fanoušci Applu marně čekali na zajímavé inovace v současném iPhonu 11 – o to větší naděje vkládají do nadcházejícího iPhonu 12. Co tedy mohou od připravované verze iPhonu 12 očekávat?

Paměť mobilu se po nějakém čase používání obvykle zaplní. Sám WhatsApp zabírá spoustu paměťové kapacity, k tomu spousta obrázků, videí, další instalace a paměť je plná. O její čištění se postará aplikace pro Android, Cleaner by Augustro.

V září 2019 Xiaomi představil smartphone, který je tvořený bezmála jediným obrovským displejem. V prodeji se doposud ale neobjevil. Nyní zaznívají zprávy, že výrobce už pracuje na pokračovateli, který by měl oslovit masový trh.

Řadou Pixel chce Google každý rok ukázat, jak by měl vypadat ideální smartphone pro Android. Nedávno se ale objevila kritika doby běhu na akumulátor. Zdá se, že nový Pixel 4a vydrží déle. Ve skutečnosti se měl nový chytrý telefon střední třídy od Google objevit už na květnové vývojářské konferenci I/O.

Google konečně následuje iOS: uživatelé systému od Applu mají už dlouho možnost bezplatných záloh dat svých mobilů prostřednictvím iCloudu. Díky "Google One" je tato možnost nyní k dispozici také majitelům smartphonů s Androidem. Zdarma lze využívat až 15 GB cloudového úložiště.

Většina ukazatelů rychlosti v automobilech neměří přesně. Pokud by vás zajímala přesnější hodnota vaší aktuální rychlosti při jízdě, zkuste to s aplikací Speed View GPS Pro. Uživatelé Androidu si ji navíc aktuálně mohou stáhnout zdarma.

Moderní smartphony s Androidem pravidelně dostávají důležité aktualizace zabezpečení. Ve srovnání s konkurencí společností Samsung a dalších mají smartphony Google Pixel velkou výhodu v tom, že aktualizace přicházejí na zařízení rychle a jsou poskytována dlouho. Nikoliv ovšem navždy.

<< <   1 2 3 ...   >>

Druhá generace cenově nejlevnějšího přenosného počítače od Microsoftu dostala o trochu větší displej s jemnějším rozlišením, malinko výkonnější…

Galaxy A71, nový model smartphonu Samsung vyšší střední třídy, na první pohled upoutá svým jasným a barvami zářícím SuperAMOLED displejem s…

Uživatelé, kteří pracují na notebooku s citlivými informacemi, musí občas používat soukromý filtr, který po nasazení na displej přenosného…









Komerční sdělení