Menu

Mobily

Bezdrátové nabíjení akumulátoru mobilního telefonu na větší vzdálenost? Motorola zřejmě plánuje tuto myšlenku brzy převést v realitu. Společnost představila první koncept.

Android 12 by měl být uvolněn už zanedlouho. Nyní vyšlo najevo, že nejnovější verze mobilního operačního systému od Google bude obsahovat také funkci, která silně připomíná něco, co už známe od Apple.

Výrobce oznámil, že pro nadcházející modely Xiaomi 11T nabídne celé čtyři roky bezpečnostních aktualizací. Společnost se tak připojuje ke konkurenci, jako například Apple nebo Samsungu, nabízejících také delší podporu.

Jedna z nejoblíbenějších řad Galaxy společnosti Samsung je zřejmě na pokraji zániku: poté, co výrobce letos neuvedl na trh Galaxy Note, nyní zřejmě tuto řadu zcela ukončí.

WhatsApp je nejoblíbenější komunikační aplikace, a to jak na zařízeních s Androidem, tak i iPhonech. Komunikátor ale nepoběží na všech smartphonech, někteří uživatelé starších modelů s Androidem budou mít brzy problémy s podporou.

Minulý měsíc opět proběhl srovnávací test rychlosti androidových smartphonů na základě benchmarku AnTuTu. Velcí výrobci Samsung a Huawei, nemají v první desítce žebříčku ani jednoho zástupce.

Pokud se budíte mobilem a v posledních dnech jste zaspali, nemusí to být vaše vina. Stále častěji se objevují zprávy, že budík v androidové aplikaci Hodiny Google nefunguje, nebo funguje jen velmi krátce.

Chytré telefony a tablety by měly být odolnější, a do budoucna i udržitelnější. Tvrdí to Evropská komise. Na první pohled záměr zní pro spotřebitele dobře, ovšem celá věc může vést ke zvýšení cen.

Realme uvádí trh atraktivní telefon vyšší střední třídy v rychlým nabíjením, 120Hz AMOLED displejem a novým Snapdragonem 778 5G.

Poté, co Samsung a Sony už vybavily své fotoaparáty smartphonů nastavitelnou clonou, pracuje na této funkci údajně další výrobce. Podle informačních náznaků je to Huawei.

Mnoho uživatelů iPhonu si už nějakou dobu stěžuje na nepříjemný problém. Zařízení mají problémy se zvukem reproduktorů. Pro postižené iPhony Apple nyní oznámil program bezplatných oprav.

Podle nejnovějších informačních úniků Samsung uvede netrpělivě očekávaný Galaxy S21 FE už ve středu 8. září. Do prodeje by se měl dostat jen krátce poté.

Díky podpoře 5G se iPhone 12 stal pro Apple skutečným prodejním hitem. Nová bezdrátová technologie, připravená pro iPhone 13, má komunikační možnosti mobilu ještě vylepšit.

Apple vysoce pravděpodobně představí nové modely iPhonu v polovině září. Podle souvisejících informací budou výrazně dražší, než jsou zákazníci zvyklí od předchůdců. Důvodem je celosvětová krize v oblasti polovodičů.

V posledních měsících spousta uživatelů přešla v souvislosti se změněnými podmínkami WhatsAppu k jiným službám, například i Telegramu. Jeho tvůrci nyní v aktuální beta verzi představili řadu novinek.

Google chce vylepšit svou aplikační platformu Obchod Play. Uživatelé systému Android získají lepší přehled o hodnocení a funkcích aplikací.

Po společnosti LG by mohl další výrobce skončit s produkcí chytrých telefonů. Existují náznaky, že Sony zvažuje ukončení výroby řady Xperia. 

Vedení společnosti Samsung zatím není spokojeno s prodejními čísly vlajkové lodi Galaxy S21. Podle informací zasvěcených osob proto bude nyní zahájena interní revize, která se blíže zaměří na divizi chytrých telefonů.

Uživatelé iPhonů dosud museli k nabíjení svých smartphonů vždy používat vlastní konektor Lightning společnosti Apple, pokud nepřešli na bezdrátové nabíjení. Nový zákon by tomu mohl brzy učinit přítrž.

Z hlediska prodejních čísel má v Evropě dlouhodobě náskok Samsung. Nyní se ale prosazuje další výrobce, který může tohoto giganta sesadit z trůnu. A v uplynulém kvartálu se to už povedlo.

<< <   1 2 3 ...   >>

Realme uvádí trh atraktivní telefon vyšší střední třídy v rychlým nabíjením, 120Hz AMOLED displejem a novým Snapdragonem 778 5G.

Nová generace MateBooku 14 přichází s velmi podobným designem jako předchůdce, nicméně dočkala se řady vylepšení. Je výkonnější, má lepší a…

Chytré telefony střední třídy prochází v poslední době obdobím specializace. V nabídce je takové množství podobných modelů, že se výrobci…