Menu

Mobily

Uživatelé zařízení Samsung Galaxy se mohou těšit: výrobce v tyto dny uvolňuje lednové bezpečnostní aktualizace pro celou řadu zařízení. První letošní záplata odstraňuje 60 bezpečnostních chyb, z nichž je několik klasifikováno jako kritických a s vysokou důležitostí.

Společnost Samsung před několika dny představila nový procesor Exynos 2200. Ten by měl zajistit ještě více výkonu pro budoucí zařízení řady Galaxy S22.

Poté, co před několika měsíci oznámil svůj konec v segmentu smartphonů, svého času velmi známý výrobce BlackBerry se vrací s novým zařízením. Jak byli jeho uživatelé vždy zvyklí, bude opět osazeno fyzickou klávesnicí.

Podle informací interních zdrojů Apple plánuje v blízké budoucnosti další prezentační akci. Kromě nového iPhonu SE se očekává také nový iPad Pro, iMac a MacBook Air.

Bezpečnostní experti objevili v iPhonech zranitelnost, která útočníkům umožní přístup k uživatelským datům. Nejedná se ale o zranitelnost samotného iOS, ale o trik, nazvaný "NoReboot".

Ani čínského výrobce nenechává trend skládacích zařízení chladným a bude se snažit v tomto segmentu, kde doposud dominuje Samsung, ukrojit část tržního koláče. Výrobce představil svůj první skládací smartphone: Magic V.

Se systémem Android 12 uživatelé smartphonů získají také mnoho nových funkcí. Google chce v roce 2022 šlápnout na plyn.

Po dlouhých spekulacích konečně přišel čas: Samsung Galaxy S21 se dočkal fanouškovské edice, která by mohla z technického hlediska mnoho uživatelů potěšit.

Kvůli závažné bezpečnostní chybě se iPhony mohou stát nepoužitelné. Obzvlášť děsivé je, že podle bezpečnostních expertů je problém známý už několik měsíců. Dotčení uživatelé si obvykle pomohou pouze úplným resetem.

Kybernetičtí zločinci se zaměřili na prostředí WhatsAppu a prostřednictvím zákeřného podvodu se snaží získat peníze uživatelů. Jejich cílem je donutit oběti k převodu velkých finančních částek. V opačném případě vyhrožují pošpiněním vaší pověsti.

Uživatelé platformy pro stahování a správu aplikací, Samsung Galaxy Store, musí být opatrní. V obchodu lze narazit na nebezpečné aplikace.

Objevily se nové informační úniky o chystaném vlajkovém modelu Galaxy S22 Ultra. Podle nich by zařízení mělo být osazeno pamětí o velikosti jednoho terabajtu.

Nový mobil je oblíbeným dárkem. Jakmile ho ale vyjmete z obalu, je potřeba promyslet několik věcí. Na něco je dobré si dát pozor a některých chyb se zcela vyvarovat.

U připravovaného iPhonu 14 by už Apple mohl vynechat důležitou součást smartphonu. Jde o slot pro SIM kartu, která má být nahrazena novou technologií.

Na webu se objevil nový patent Samsungu, který naznačuje trojitý smartphone Galaxy. O modelu se dvěma panty, který se skládá podobně jako Z Fold ale má o jeden díl víc, se hovoří už dlouho. Nyní se zdá, že plány výrobce nabývají jasnějších obrysů. 

Spolu s vydáním nové verze systému iOS 16 v příštím roce Apple pravděpodobně opět také ukončí podporu některých starších typů iPhonů. U mnoho z nich dojde k ukončení poskytování aktualizací.

Několik uživatelů ohlásilo problémy při nabíjení hodinek Apple Watch 7, které zřejmě souvisejí s aktualizací na systém WatchOS 8.3.

Také máte pocit, že některou nabíječkou se váš mobil nabíjí rychle a s jinou mnohem pomaleji? Praktická bezplatná aplikace vám zobrazí skutečnou rychlost nabíjení a zda je nabíjení adaptérem skutečně rychlejší, než přes USB v počítači.

Jeden z dřívějších modelů oblíbené řady Samsung Galaxy byl už vyřazen z programu bezpečnostních aktualizací Androidu. Nyní výrobce své rozhodnutí přehodnotil a zařízení přeci jen aktualizuje.

Skládací modely smartphonů Samsungu mají novou konkurenci. Je od čínského výrobce mobilních zařízení, Oppo. Ten představil skládací model svého telefonu s názvem Oppo Find N.

<< <   1 2 3 ...   >>

Huawei MatePad 11 sice trpí zákazem používání služeb Googlu, ale jinak je to velmi dobrý tablet se slušným výkonem, kvalitním…

Externí box na disky typu NVMe M.2 SSD promění tyto na pohled křehké kartičky ve velmi odolné přenosné paměti

Realme GT Neo 2 je schopný herní telefon s výborným výkonem, vynikajícím displejem a prvotřídní výdrží. Oproti předchůdci se výrazně zlepšil…