Menu
CHIP Speedtest

Mobily

Nová značka smartphonů realme chce svými produkty konkurovat telefonům s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Ze čtyř aktuálních modelů jsme otestovali nejvýkonnější z nich, označený jako realme X2 Pro.

Pokud máte smartphone s Androidem, můžete si nyní zdarma stáhnout přehrávač Qamp. Jindy zpoplatněná aplikace pro přehrávání hudby je momentálně po omezenou dobu k dispozici zdarma.

Novinky z řady P40 potvrzují, že vrcholné smartphony Huawei patří z technického hlediska mezi absolutní špičku, bohužel ale musí čelit blokádě ze strany amerických úřadů.

Pomocí aplikace Microsoft Office Lens můžete snadno a rychle digitalizovat dokumenty – bez použití skeneru a bez ohledu na to, kde právě jste.

Aplikace pro videotelefonii jsou v době sociálního odloučení více žádané, než dříve. Houseparty je jednou z nich. Umí ale mnohem více, než klasické aplikace jako Skype a Facetime. Lze s ní společně i hrát hry.

Služba WhatsApp testuje novou funkci, která je primárně zaměřená proti četným falešným a řetězovým zprávám, které kolují na messengeru. Jde o integraci vyhledávání Google do prostředí WhatsAppu. To by mělo jednoduše zpřístupnit rychlou možnost ověřit si obsah textu nebo obrázku.

Vytvářejí škodlivé aplikace, které se tváří jako oficiální zdroje informující o Covid-19, nebo dokonce nabízejí falešné "léky" na nemoc. Objevily se také aplikace, které šíří dezinformace ohledně pandemie.

Myšlenka Samsungu na poskytování služby streamování her se na trhu neudržela příliš dlouho. Po pouhých sedmi měsících testovací fáze výrobce projekt opět zamkl do skříně.

Odborníci ze společnosti Kaspersky objevili nový typ stalkerwaru, jehož funkce jsou daleko zákeřnější než u ostatních známých softwarů tohoto druhu. Získal jméno MonitorMinor a útočníkům umožňuje sledovat aktivity oběti a získat přístup k jakýmkoliv datům na napadených zařízeních.

Současné modely smartphonů jsou často vybaveny vlastními ochrannými prostředky v případě odcizení: zablokování, sdílení geolokace, ovládání na dálku. Na každý pád je dobré si také uchovat IMEI kód telefonu.

Mnoho uživatelů smartphonů používá PIN k ochraně svého zařízení před neoprávněným přístupem. Nová studie ukazuje, že není vždy lepší používat šestimístný kód.

Uživatelé chytrých telefonů se musí o svá data neustále starat, zvlášť pokud používají populární aplikace VPN na zařízeních s Androidem nebo iOS. Několik z nich shromažďuje data na pozadí a špehuje.

V Google Play je k dispozici spousta prohlížečů pro Android, jen málo z nich se ale může chlubit skutečnými inovacemi. Mozilla to ale chce změnit a prostřednictvím Firefox Preview nabízí náhled, jak si představuje prohlížeč budoucnosti.

Společnost TCL Communication představila své inovace v oblasti flexibilních mobilních displejů. Před časem už ukázala koncept tabletu s natřikrát složeným displejem a nyní prezentuje další unikát, kterým je koncept smartphonu s vysouvacím displejem.

Poté, co se na konci roku 2017 ukázalo, že Apple zpomaluje výkon procesorů na některých modelech iPhonu, uživatelé se bránili žalobou.

Samsung, Huawei i Motorola už docela úspěšně uvedli na trh své verze skládacích telefonů. Fanoušci Applu zatím na skládací iPhone čekají marně. Nyní se objevilo video, naznačující, jak by mohl vypadat.

Společnost TCL vyrábí chytré telefony Alcatel a Blackberry a poprvé teď uvedla i model Plex pod svojí značkou. Za rozumnou cenu dostanete velmi dobrý výkon, jasný displej, dobrý trojitý fotoaparát i slušnou výdrž na baterie.

Jako první poskytovatel nabízí Nokia pro uživatele sítí 4G technologickou inovaci, tzv. network slicing, který byl doposud k dispozici pouze v sítích 5G.

V čase stále větších, těžších a masivnějších smartphonů se nováček Carbon Mobile jednoznačně vymezuje. Výsledek jeho práce, Carbon 1 Mk II, je považován za nejlehčí šestipalcový smartphone na světě.

Jednoduché pecky se slušnou výdrží na baterii, praktickou konstrukcí a podporou bezdrátového standardu Bluetooth 5.0 hrají s ohledem na cenu velmi dobře.

<< <   1 2 3 ...   >>
TEST: Realme X2 Pro, extrémně rychlé nabíjení

Nová značka smartphonů realme chce svými produkty konkurovat telefonům s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Ze čtyř aktuálních modelů jsme…

Google daruje prémiový přehrávač hudby: na Play má více než 100.000 stažení

Pokud máte smartphone s Androidem, můžete si nyní zdarma stáhnout přehrávač Qamp. Jindy zpoplatněná aplikace pro přehrávání hudby je momentálně…

TEST: Huawei Nova 5T, solidní střední třída s čtyřnásobnou kamerou

Jako chytrý telefon střední třídy nabízí solidní technologii za přijatelnou cenu. V testu byl zvláště přesvědčivý dobrý výkon, baterie s…
Komerční sdělení


Vyšel nový Chip! Nedostanete se do trafiky?

Objednejte si ho až domů. Poštovné zdarma.
Objednat aktuální číslo DIGI HNED