Menu

Mobily

Představení nových iPhonů 14 donutilo mnohé zákazníky k volání po tom, aby Apple konečně přinesl nějaké inovace, kterým se tak braní a které zákazníci často požadují. Ale částečná laxnost v inovacích není zdaleka typická jen pro společnost Apple. Nevěříte?

Krátce po uvolnění nové verze mobilního systému iOS 16 Apple vydává rychlou aktualizaci, která opravuje nejzávažnější problémy. Je označena 16.0.2.

Samsung má bohatou historii s problémovými bateriemi u svých telefonů. Všichni dobře vzpomínají na vybuchující Galaxy Note 7. Dlouho se ale žádná podobná aféra neobjevila. Možná až do teď.

Krátce po tom, co nové iPhony vstoupí na trh, je po nich vždy extrémní sháňka. Něco podobného teď řeší zákazníci všude po světě. A třeba v USA už seženete rozbalený kousek nového iPhonu 14 Pro za čtyřnásobek původní ceny.

Mnoho majitelů oblíbených mobilů Galaxy jihokorejského výrobce bude příjemně překvapeno. V současné době uživatelé, kteří ještě mají sedm let starý smartphone S6, nečekaně dostávají aktualizaci.

Oblíbený youtuber JerryRigEverything si ve svém smartphonovém očistci, kterému říká test odolnosti, vzal na paškál první z nových jablíček – iPhone 14 v černém provedení. Kolik toho nejnovější produkt amerického Applu vydržel?

V průběhu měsíce srpna české uživatele děsily zejména dvě hrozby spojené se systémem Android. Jednak jde o adware Andreed, a pak také o škodlivý malware Fake.App.RK, který se objevil v českém prostředí vůbec poprvé. Informovala o tom společnost Eset.

Svět smartphonů se už pěkně dlouho dělí na Apple – a vše ostatní. Častokrát se zapomíná, že je to právě Apple, který přináší ty největší inovace a androidová konkurence je nezřídkakdy kopíruje. A stane se to asi i nyní, v případě iPhonu 14 Pro.

Chytré telefony vás mohou odposlouchávat prostřednictvím integrovaného mikrofonu. Ačkoli je možné tuto funkci vypnout, jiné technické vybavení mobilních telefonů umožňuje nepozorované sledování konverzace. Ochrana proti tomu je obtížná.

V nové aktualizaci Samsung opravuje nepříjemný problém s internetovým prohlížečem ve smartphonech Galaxy. Donedávna se záložky v zabudovaném prohlížeči nezobrazovaly správně.

Zdaleka ne všechny aplikace – a především pak hry – jsou v Obchodě Play ke stažení zdarma. Chvilka, kterou se vaše děti baví s vaším mobilem, vás tak může přijít na hodně peněz. Možná si u nově stahovaných aplikací na mobil kladete otázku, kam s nimi: na domovskou obrazovku, nebo raději do adresáře?

Apple letos poprvé použil přídomek Ultra pro své zařízení – outdoorové hodinky Apple Watch Ultra. Spekuluje se, že příští rok dorazí iPhone 15 Ultra, dosud ten nejlepší iPhone na trhu s taktéž pořádnou cenovkou. Kdy vyjde iPhone 15 Ultra a jaká bude jeho cena?

Očekává se, že další vývojová verze telefonu Samsung Galaxy S25 bude uvedena na trh v roce 2025. Podle prvních informačních úniků chce Samsung přistoupit k designové inovaci a mobil nebude mít vůbec žádná fyzická tlačítka.

Předminulý týden představený iPhone 14 bude jistě příštích několik měsíců – minimálně do Vánoc – velkým tématem. Zaslouží si ale vaši pozornost? Přinášíme vám seznam důvodů, proč byste si jej rozhodně neměli kupovat a raději se poohlédnout po konkurenci, případně počkat na iPhone 15.

Tato informace by neměla uživatelům Androidu uniknout: Google oznámil, že výrazně navýší systémové požadavky pro používání operačního systému Android 13. Týká se to především nejlevnějších modelů smartphonů a jde o kapacitu operační paměti i interního paměťového úložiště.

Čas od času jsme svědky opravdu tragických zpráv o tom, že někoho vážně zranil nebo dokonce usmrtil nabíjející se telefon. Taková zpráva nyní přišla bohužel i z Indie, obětí nehody se stalo tprve osmiměsíční nemluvně.

Díky chytrým telefonům máme u sebe vždy slušný fotoaparát. Málokdy však využíváme jeho potenciál naplno. Ukážeme vám, jak můžete z portrétů získat více, a to jednoduchými prostředky.

Když si kupujete nový iPhone, chcete, aby vám dlouho vydržel – jde přece o nákladnou věc. A iPhony skutečně často vydrží v oběhu dlouho, občas se ale přihlásí o výměnu baterie. Kolik stojí tento servisní zákrok u modelů iPhone 14?

Obchod Play patří k základní výbavě androidových telefonů a tabletů. Představuje jediný oficiální zdroj aplikací, ale také místo, kde se dá utratit hodně peněz. Ukážeme vám dva triky pro Obchod Play, které je dobré znát.

Bezpečností výzkumníci opět objevili na platformě Google Play aplikace, které obsahují nebezpečný malware. Pomocí triku dokonce provádí bankovní převody na jméno uživatele.

<< <   1 2 3 ...   >>

Při prvním pohledu na nový model sportovních hodinek by se dalo říct, že Garmin v tomto případě podlehl tlaku trhu a konkurence. Svou téměř…

Z technického hlediska je 3D tiskárna Prusa SL1S SPEED něčím výjimečná: na rozdíl od běžných 3D tiskáren, které tisknou 3D objekty extrudováním…

Jen máloco je tak nepříjemné, jako když mobilnímu zařízení v půli dlouhé cesty vlakem dojde šťáva, tedy jinými slovy, když se mu vybije…
Komerční sdělení