Menu

Mobily

Messenger WhatsApp má mnoho funkcí pro zjednodušení komunikace. Mimo jiné si v něm můžete vytvořit skupiny uživatelů a těm pak lze hromadně posílat zprávy. A můžete si dokonce zkontrolovat, kdo ze skupiny zprávu skutečně přečetl.

Uživatelé aplikace Mapy.cz si přímo v ní mohou nechat zobrazovat riziková místa na komunikacích. Veškerá data, která se do aplikace Mapy.cz automaticky posílají z Portálu nehod, zohledňují nejen počet nehod, ale také jejich závažnost.

Ve své červnové aktualizaci Samsung poskytuje záplaty pro 64 bezpečnostních zranitelností. Uživatelům doporučuje instalaci neprodleně poté, kdy jsou pro jejich zařízení k dispozici.

Systém Windows 11 bude umožňovat zobrazovat fotografie z telefonu přímo v Průzkumníku souborů. Tento nový způsob zobrazování fotografií bude fungovat pomocí aplikace Fotografie a bude vyžadovat synchronizaci fotografií mezi telefonem a počítačem pomocí OneDrive.

Bezkontaktní platby mobilními telefony se stávají běžnou záležitostí. Transakce prostřednictvím technologie NFC (Near Field Communication) jsou však složité. S ultraširokopásmovým rádiem by to mělo být brzy snazší.

To, že se vám při telefonování může zvýšit krevní tlak, zažil asi každý. Nová studie ale ukazuje, že lidé, kteří tráví hovory přes mobilní telefon více než 30 minut týdně, mají obecně vyšší riziko vysokého krevního tlaku. Čím voláte častěji, tím je riziko vyšší.

Mobilní operátor O2 zaznamenal nárůst počtu podvodných a obtěžujících SMS zpráv ve své síti. Cílem útočníků je vylákat ze zákazníků přihlašovací údaje do mobilní samoobsluhy, případně i údaje k platební kartě. Neklikejte na odkazy v podezřelých SMS zprávách

Ukážeme vám zajímavý trik a specifický nástroj, který vám umožní rychle zjistit, které aplikace nebo soubory zabírají mnoho místa v malé paměti vašeho smartphonu, a také se jich zbavit.

Oproti minulým rokům by letošní letní dovolená strávená v zahraničí měla být téměř bez omezení. Přesto se nějaká omezení stále najdou, a to překvapivě i co se týče používání mobilních telefonů v jednotlivých zemích. Seznamte se s nimi, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením.

Chytrý telefon se systémem Android na přání uživatele automaticky ukládá jím pořízené fotografie do služby Google Fotky. Můžete je snadno stáhnout všechny do počítače, prohlížet, nebo zálohovat.

U rodičů nebo na chalupě určitě máte stovky starých diapozitivů, které léta plánujete převést do digitální podoby. Jenže nemáte speciální skener ani kvalitní podsvícení. Máte-li dobrý smartphone a ideálně čtečku, obejdete se i bez nich.

Jihokorejská úspěšná společnost se pochlubila novou technologií pro displeje chytrých telefonů. Mnozí znalci z branže ji považují za revoluci. 

Samsung zřejmě plánuje představit levnější verzi modelu Galaxy S23 a podle zvěstí by k jeho uvedení na trh mohlo dojít již za několik týdnů.

Menší verze válečkového Bluetooth reproduktoru JVC XS-E322B je velmi podobná nedávno testovanému modelu XS-E622B a vyznává stejnou filozofii praktického a jednoduchého designu v kombinaci s velmi dobrým zvukem.

Chytré telefony a tablety jsou často vybaveny celou řadou předem instalovaných aplikací, které nejde jednoduše odstranit. Bezplatný nástroj ADB AppControl se toho ale nebojí a během okamžiku zbaví Android zbytečného softwaru.

Síť pro „Najdi moje zařízení“ chce Google do budoucna značně rozšířit a bude také podporovat více lokátorů a dalších zařízení. Snadno pak najdete sluchátka, nebo třeba klíče, či peněženku s Bluetooth trackerem, pokud kolem nich projde někdo s Android telefonem.

Létáte často nebo se jen chystáte na dovolenou? Cestující v letadlech si nyní mohou označit kufry sledovacími zařízeními, jako jsou AirTag od Applu nebo SmartTag od Samsungu. Některé aerolinky dosud tvrdily, že by to mohlo narušit letecký provoz.

Vývojáři zneužívají humbuku kolem umělé inteligence a jazykových modelů a nabízejí uživatelům aplikace pro Android a iOS s předplatným za služby, které jsou jinak zcela zdarma. Bezpečnostní firma Sophos označuje takovýto software jako FleeceGPT. Vydělává na tom ale i Google a Apple.

YouTube obsahuje nespočet hudebních klipů, mnoho uživatelů ale obtěžuje reklamami a dalšími nepříjemnostmi. Nicméně existuje alternativní aplikace, která to dokáže obejít, a stáhnout si ji můžete i vy.

Program Parental Control - Kids Place pro Android smartphony a tablety má několik zranitelností, které mohou útočníkům umožnit nahrávání libovolných souborů na chráněná zařízení, krádež uživatelských pověření a také umožňuje dětem obejít nastavená omezení, aniž by si toho rodiče všimli.

Na konferenci Black Hat Asia zástupci TrendMicro vystoupili s informací, že podle výsledků svých průzkumů došlo k infikování milionů androidových smartphonů ještě před tím, než opustily brány výrobních závodů.

Měli jste ji také? Pokud ano, je to už pěkných pár let. Někdejší finský výrobce mobilů uvedl na trh model Nokia 3310 a stal se z něj bestseller.

Možná si řeknete, co má společného Windows Update s iPhony. Přesto je možné, že zneužitím bezpečnostní zranitelnosti Windows lze špehovat telefony od Apple.

Prvním uživatelům WhatsApp zpřístupňuje novou praktickou funkci, která umožní dodatečnou editaci zpráv. Je to dlouho očekávané rozšíření a podle náznaků v nejnovější androidové beta verzi už je na spadnutí.

Přenos kontaktů z jedné platformy na druhou často není zrovna snadný. Přenést je z Androidu do nějaké freemailové sužby je ještě relativně jednoduché, ale v případě Thunderbirdu je to už složitější proces.

Na stahovací platformě Google Play se opět objevily aplikace, které obsahují malware. Pokud je máte na svém smartphonu, je nanejvýš vhodné je co nejryhleji odstranit.

Všudypřítomný mobil dnes už těžko někoho překvapí. Na stole v práci, při obědě, v dílně: ať už děláte cokoliv, svůj mobil máte stále na očích. Proč to není úplně dobrý zvyk a jak se přítomnost mobilu v naší blízkosti může projevit do budoucna?

Týká se to náhodného ukončování aplikací, které běží na pozadí. Nové pokyny Google pro nejnovější verzi Androidu řeší lepší funkci služeb v pozadí, ale také by měly přispět ke zlepšení výdrže běhu na akumulátor.

Málokterá řada mobilních telefonů je tak legendární jako modely Huawei P. Historicky nabízí jedny z nejlepších fotoaparátů a uvedení nových modelů vždy posunulo mobilní fotografii o kus dál.

Oblíbenou a šikovnou funkci Sdílení nablízko (Nearby Share) už lze používat i mezi chytrým telefonem a počítačem s Windows. Nově si mohou čeští uživatelé příslušný nástroj v betaverzi stáhnout ze stránek Googlu a jednoduše bezdrátově posílat například fotografie a videa mezi PC a telefonem.

Už s vámi nemluví? V aplikaci WhatsApp na první pohled nevidíte, zda si vás náhodou váš kontakt nezablokoval. Vysvětlujeme, jak přesně to v oblíbené aplikaci funguje.

Jistě to sami znáte, hovor se protáhne a smartphone držíte u hlavy desítky minut. Většinu uživatelů po delším telefonátu bolí ruka, ale citlivější jedinci mohou pociťovat bolest hlavy. Nemusí to být jen obsahem hovoru, ale vyzařováním telefonu.

Po letech odkladů je skládací telefon Pixel Fold od Googlu konečně oficiálně potvrzen. Po všech únicích už ovšem nebude pro nikoho překvapením. Teď se na něj ale můžete podívat na stránkách Googlu.

Smartphone se stal naším každodenním průvodcem a život bez něj už si dokážeme jen těžko představit. Často se ale k telefonu chováme tak, jakoby měl vydržet úplně vše, a pak se divíme, že nefunguje. Podíváme se na pět klasických chyb při používání mobilu.

Celkový objem přenesených mobilních dat za rok 2022 dosáhl dle odhadu Českého telekomunikačního úřadu hodnoty 926 PB a jeho meziroční nárůst lze odhadnout na 60 %.  Průměrná měsíční spotřeba dat na datovou SIM kartu dosáhla přibližně 7 GB.

Android je nejrozšířenější operační systém pro smartphony a tablety, ale ne všechny verze jsou stejné. Některé už mohou být zastaralé a bez podpory bezpečnostními aktualizacemi.

Podle nejnovějších zjištění procesory chytrých telefonů údajně předávají soukromé informace o uživatelích svým výrobcům. A to v nešifrované podobě.

Společnost T-Mobile spouští 2. května ve svém e-shopu možnost digitálního ověření totožnosti prostřednictvím bankovní identity (Bank iD). Zákazníci si tak budou moct objednávat hlasové mobilní služby online bez nutnosti návštěvy prodejny nebo čekání na kurýra.

Během jediného roku Google zakázal přes 173 000 vývojářských účtů a 1,43 milionu aplikací z Obchodu Play. V boji proti nekalostem pomohl také jeho proces kontroly aplikací pomocí strojového učení. Google se také pochlubil, že za poslední tři roky zabránila půl milionu aplikací zbytečně si nárokovat různá oprávnění.

Podle nejnovějších informací od uživatelů Google v současné době zavádí novinku, která je mírně řečeno kontroverzní a ne všem po chuti. Týká se platformy pro stahování aplikací.

Funkce, po které uživatelé už dlouho volali, tedy možnost používat jeden WhatsApp účet na více smartphonech, je tu. Doposud bylo možné jeden účet používat jen na různých zařízeních, tedy například na telefonu, počítači a tabletu.

Všechny androidové smartphony obsahují ve své základní výbavě celou řadu aplikací od Googlu, které všichni dobře známe. Mimo to ale Google vyvíjí i mnoho dalších aplikací, o kterých jste možná zatím neslyšeli.

Řada smartphonů Galaxy S23 se ještě ani nestačila pořádně ohřát na trhu a na internetu se začínají množit zaručené zprávy o nadcházející S24. Model Ultra by mohl mít akumulátor s technologií, zaručující delší výdrž.

Xiaomi 13 přináší oproti minulému modelu řadu vylepšení a některými funkcemi, které jsme postrádali. K jeho nejlepším vlastnostem patří superjasný OLED displej, špičkový procesor, odolnost vůči vodě a velmi slušná výdrž na baterii.

Smartphone Xiaomi 13 Ultra má fotoaparát s jednopalcovým snímačem a můžete s ním pořídit skvělé snímky. Pokud to s fotografováním myslíte vážně, můžete si dokoupit i kit a dovybavit ho gripem s baterií a ovládacími prvky, tedy spouští a zoomem. Na objektivy lze také nasadit 67mm filtr. K zrcadlovce pak už telefon nemá daleko.

Obrazovky, které jsou osazené u některých modelů smartphonů Galaxy, mohou být škodlivé pro oči a způsobovat bolest hlavy. Jakou to má příčinu?

Bezpečnostní experti objevili v nabídce Obchodu Play šedesát androidových aplikací, které obsahují nebezpečný malware. Raději zkontrolujte, zda je nemáte také a pokud ano, urychleně odstraňte.

Také máte hluboko ve své paměti uloženo, že jedním ze základních prvků ochrany je nastavení PIN? Nedávný případ ukázal, že PIN v mobilním telefonu může představovat velké bezpečnostní riziko. Proč najednou tak zásadní obrat?

Telefony Google Pixel jsou jakousi výkladní skříní Androidu. Nabízí většinou to nejlepší z hardwaru i aktuální OS. Navíc ještě úložiště zdarma a nástroj pro úpravu fotografií s podporou umělé inteligence. Něco z těchto exkluzivních funkcí můžete mít v telefonu i vy díky CustomROM PixelExperience .

Vývojáři WhatsAppu se snaží vyvíjet nové funkce pro zajištění další vrstvy ochrany soukromí a větší kontroly nad zprávami uživatelů. Na svém blogu představili některé chystané funkce zabezpečení, které budou v nadcházejících měsících zavádět. Jde například o ověření zařízení a automatické bezpečnostní kódy.

<< <   1 2 3 ...   >>

65palcový OLED televizor Philips 65OLED907 nabízí celkově vyrovnanou kombinaci perfektního obrazu, skvělého zvuku, plné výbavy a hlavně…

Ať už pracujete s mnoha zároveň otevřenými okny, nebo se rádi noříte do světa her a simulátorů, z tohoto monitoru budete nadšeni. Kromě…

Pohodlná a přesná klávesnice je základem efektivní práce. Kvalitní klávesnice a myš dokáží urychlit psaní, minimalizovat únavu uživatele a…
Komerční sdělení