Menu
CHIP Speedtest

Mobily

Čínský výrobce smartphonů Oppo představil novou technologii, pomocí které lze zařízení nabíjet bezdrátově na větší vzdálenost. Pokud by se podařilo tuto technologii prosadit, mohla by způsobit revoluci v nabíjení mobilních telefonů.

Samsung chce prodloužit podporu své modelové řady Galaxy. Výrobce nyní slibuje pro celou řadu smartphonů a tabletů aktualizace po dobu čtyř let.

Jeden meeting střídá druhý a mezitím bezpočet urgentních e-mailů – zní vám to povědomě? V podobných situacích může pomoci bezplatná aplikace Make Time, která slouží k plánování času.

Pokud hledáte kvalitní sluchátka, ani není třeba sahat hluboko do kapsy. Nezřídka ale mají cenově výhodné modely problém s nevyváženou reprodukcí hudby. V takových případech může pomoci dobrý ekvalizér. Bezplatná aplikace Wavelet pro Android má výhodu, že nabízí optimalizaci zvuku pro celou škálu modelů.

Ode dneška přichází do České republiky nová značka smartphonů. Společnost vivo patří k největším výrobcům chytrých telefonů na světě a přináší hned na začátku cenově velmi zajímavé nabídky.

 

PocketBook přichází s novou barevnou čtečkou e-knih. Je osazena 7,8” displejem s inovovaným displejem E Ink new Kaleido, který zvládne zobrazit 4 096 barev.

Na Google Play jsou rozporuplné názory – často se na něm objevují aplikace obsahující malware a pokud nemáte Google účet, je to bez šance. Lepší alternativou se zdá být Aurora Store, která je vybavena elegantním designem a dalšími funkcemi, a je nezávislá na Google.

Motorola Moto G9 power je cenově výhodný a dobrý smartphone nižší střední třídy, který nás zaujal především enormně dlouhou výdrží na baterii.

Čínský výrobce si podal neobvyklý patent. Jde o "režim opilosti" pro mobilní zařízení, který uzamkne některé aplikace. Na rozdíl od jiných řešení je tento režim už integrován do smartphonu.

Na internetu se objevily screenshoty, zobrazující novou verzi mobilního operačního systému Android 12. Uživatelé se mohou těšit na zajímavé nové funkce. Google vydá novou verzi Androidu 12 s největší pravděpodobností na podzim 2021.

Pro budoucí ochranu uživatele před sledováním prostřednictvím aplikací a služeb smartphonů pracuje Google na anti-trackingu pro mobilní telefony s Androidem. Myšlenka není nová. Apple ukázal už dříve, jak se dá sběr dat od uživatelů omezit.

Google zahájil uvolňování nejnovějšího bezpečnostního updatu pro únor 2021, který opravuje řadu bezpečnostních chyb.

Na internetu se objevily informace o patentu Samsungu, které ukazují nový inovativní přístup k řešení fotoaparátu smartphonu. Zobrazují možnost využít hlavní objektiv fotoaparátu i ve funkci čelní čočky pro pořizování selfie.

Vysílače se zastaralou 3G (UMTS) technologií začnou v letošním roce u nás nahrazovat modernější 5G sítě. Rychlost internetu v mobilu se zvýší. Operátorům umožní technologická inovace poskytnout kvalitnější služby zákazníkům a významně zvýšit datové rychlosti a objem přenášených dat.

Mapy.cz nově zobrazují úroveň upravenosti běžkařských tras. Novinka je v aplikaci dostupná jak na počítači, tak i v mobilních zařízeních pro operační systémy Android a iOS.

Rychlá revize PDF dokumentů na mobilním telefonu? To, co na první pohled vypadá jako špatný vtip, je možné pomocí vhodné aplikace. Na platformě Google Play je dočasně zdarma k dispozici prvotřídní editor s mnoha užitečnými funkcemi.

Jednou z nejdůležitějších součástí smartphonu je akumulátor. Většina výrobců mu ale nevěnuje dostatečnou pozornost. Společnost Xiaomi to nyní chce změnit a rozšířit své smartphony o funkci, která bude poskytovat souhrnné informace o akumulátoru v zařízení.

Snad ještě víc než špičkové drahé produkty nás potěší produkty s výborným poměrem mezi výkonem a cenou. Přesně takové jsou bluetooth špunty Honor Choice Earbuds.

Mnoho výrobců smartphonů funguje v současné době v úsporném režimu. Protože na samotných zařízeních žádné náklady neušetří, některé společnosti se stále více soustředí na příslušenství.

Přijdou smartphony Huawei brzy o další aplikaci Googlu? V kódu služby Zprávy Google jsou jisté náznaky, že necertifikované telefony Android už nebudou moci tuto službu v budoucnu používat. To by ovlivnilo i nová zařízení Huawei.

<< <   1 2 3 ...   >>

Motorola Moto G9 power je cenově výhodný a dobrý smartphone nižší střední třídy, který nás zaujal především enormně dlouhou výdrží na baterii. …

Snad ještě víc než špičkové drahé produkty nás potěší produkty s výborným poměrem mezi výkonem a cenou. Přesně takové jsou bluetooth špunty…

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G nevykázal v naší testovací laboratoři prakticky žádné slabé stránky. Obzvláště nás potěšil vynikajícím displejem,…