Menu
CHIP Speedtest

Mobily

Systém iOS boduje u mnoha uživatelů díky svému elegantnímu a promyšlenému designu. Zvlášť oblíbené je Ovládací centrum, které jednoduše integruje různá nastavení.

Rychlý telefon s velkým úložištěm, prostorným displejem, vysouvací kamerou a velmi dobrým fotoaparátem za vynikající cenu. Jen služby od Googlu chybí.

Poté co byl Samsung v posledních několika měsících z trůnu světově největšího výrobce smartphonů sesazen, patří tentokrát koruna opět jiné značce. Překvapivě je to Huawei, i když to bylo jen o chlup.

On-line bankovnictví je čím dál oblíbenější. Chytré zařízení, se kterým platíme, by mělo být adekvátně zabezpečené. Experti doporučují před dovolenou zkontrolovat jeho stav.

Nová vlajková řada smartphonů Galaxy Note 20 by se měla objevit už za pár měsíců. Podle nejnovějších informací ale mohou zákazníci standardní verze Galaxy Note 20 zažít zklamání ve srovnání s modely Plus nebo Ultra.

Antivirová společnost Avast varuje před vtíravými aplikacemi z oficiálního obchodu Googlu a přináší tipy, jak se adwaru bránit. Poznáte je často podle negativního hodnocení. Těžko se jich ale zbavíte.

OnePlus zveřejnil, že připravuje novou řadu smartphonů, které budou k dispozici za dostupné ceny. V minulosti výrobce v segmentu nízkých až středních cen plánovaného úspěchu nedosáhl.

Český telekomunikační úřad patrně příští rok už neuloží povinnost provozovat veřejné telefonní automaty. Jedná o tom s veřejným ochráncem práv. Hovory z budky totiž nahrazují mobilní telefony.

Další aplikace z dílny Adobe pro smartphony je k dispozici k bezplatnému stažení. Photoshop Camera je aplikace pro fotoaparáty mobilních telefonů, která nabízí celou řadu filtrů a efektů.

Za atraktivní cenu nabízí kromě ANC i průměrnou výdrž na baterii, pohodlný design a hlavně slušný zvuk.

Výrobce Huawei inovuje v souvislosti s šířením koronaviru své výrobky. Její dceřiná firma Honor představila zařízení s teploměrem. Nový smartphone má prostřednictvím infračerveného senzoru měřit tělesnou teplotu uživatelů mobilu.

České Mapy.cz rozšiřují své zaměření od turistiky také k navigaci a informacím z dopravy. Upozorní řidiče na uzavírky, nehody, radary, nebo kolony. Plánovač tak vyhledá nejrychlejší cestu s ohledem na aktuální dopravu. Do společného vytváření dopravní mapy se můžete zapojit i vy.

Huawei zjevně pracuje na nové technologii fotoaparátu, která používá senzory skryté pod displejem smartphonů. Výrobce zaregistroval dva patenty na technologii "Under Display Camera".

Galaxy A51 se ukázal jako celkově dobře vybavený smartphone s přesvědčivým displejem, prostorným úložištěm a dlouhou výdrží akumulátoru. Dobrá volba pro kupující, kteří chtějí prostě funkční mobil.

Doposud byly telefony iPhone vždy dodávány s příslušenstvím, a to především se sluchátky, které patří ke standardní výbavě uživatelů milujících hudbu. Podle nových informací by ale Apple mohl být u iPhonu 12 šetřivý a sluchátka ze základního balení odstranit.

Ať už jde o zařízení s logem Samsung, Huawei nebo Xiaomi, každý rok se prodávají stovky milionů smartphonů s Androidem. Jen za první kvartál 2020 to bylo přes 230 milionů. Závod o nejprodávanější smartphone ale není otázkou vlajkových lodí, jako spíš produktů střední třídy.

Už v roce 2014 jsme měli mít možnost nosit na svých zápěstích smartphone Rufus Cuff. Mezitím však zprávy ohledně připravované kuriozity utichly. Nyní se výrobce opět hlásí o slovo: Rufus Cuff má být na trhu ještě letos.

Mnoho uživatelů produktů Huawei z kategorie "wearables" v současné době hlásí, že chytré hodinky a další zařízení už nejsou kompatibilní se smartphony jiných výrobců. Podle Huawei by uživatelé měli nyní nainstalovat příslušnou aplikaci prostřednictvím AppGallery výrobce.

Každý, kdo dostává větší množství hlasových zpráv, se může rychle dostat pod tlak. Odesílatel přesně vidí, že zpráva dorazila a očekává rychlou reakci. Pokud jste ale na cestách a nemáte zrovna po ruce sluchátka, je obtížné udržet soukromí.

WhatsApp chce do budoucna nabídnout svou vlastní platební funkci. Byla intenzivně testována od roku 2018 a nyní už se velmi přiblížilo její spuštění.

<< <   1 2 3 ...   >>

Rychlý telefon s velkým úložištěm, prostorným displejem, vysouvací kamerou a velmi dobrým fotoaparátem za vynikající cenu. Jen služby od Googlu…

Při nákupu nového mobilu je důležitým hlediskem délka výdrže na akumulátor. Ne každý současný model smartphonu lze bezproblémově používat po…

Bezdrátová sluchátka jsou zajímavá hned v několika ohledech. Z hlediska stylu použití jde o model s vlastním zvukovým procesorem, který se po…

Komerční sdělení