Menu

Mobily

Uživatelé Androidu mohou do budoucna více chránit svá hesla. Google zavádí novou funkci, která umožní jejich šifrování.

Uživatelé Androidu se musejí mít neustále více na pozoru před nebezpečným bankovním trojanem. Známý malware BRATA byl rozšířen o další funkce.

Mobilní telefony s operačním systémem Android a iOS ohrožuje nový špionážní malware, který se na svého hostitele přisaje přes odkaz zaslaný SMS zprávou či WhatsAppem a pak se jej těžko zbavuje. Informovala o tom mateřská společnost Googlu – Alphabet.

Každému občas zazvoní neočekávaný telefon. Může jít o kurýra, důležitý kontakt, který jste si zapomněli uložit, anebo také vychytralého podvodníka. Jak jednoduše zjistíte, kdo vám volá?

Huawei představil nové notebooky, telefony, tablet s e-ink displejem a nástupce špičkových TWS sluchátek.

Komunikace, organizování času, hledání informací – chytré telefony se staly nedílnou součástí našich každodenních životů. Americká bezpečnostní agentura NSA doporučuje několik praktických tipů, jak nejlépe mobil ochránit před útoky hackerů. A jeden z nich vás možná překvapí svou jednoduchostí.

Huawei Watch Fit 2 spojují klasickou sportovní výbavu fitness hodinek s GPS, snímačem tepu a okysličení krve s řadou funkcí známých z klasických chytrých hodinek a pohledným designem.

 

Zejména u levnějších mobilů se systémem Android dosáhne interní paměťové úložiště rychle svého limitu. Pokud byste poté chtěli instalovat nové aplikace, máte bez SD karty smůlu. Přitom spousta paměťové kapacity se dá uvolnit jediným klepnutím. A to i v případě operační paměti. Málokdo to ale používá.

Poslední školní den je za rohem a pokud vaše dítko přinese domů samé jedničky, určitě není od věci motivovat jej pro budoucí úspěchy nákupem nového telefonu. Jaké smartphony můžete nakoupit s cenou kolem 5 tisíc korun?

Mapy od společnosti Google jsou zdaleka nejpoužívanější navigační službou pro pěší i pro automobilisty. Každý měsíc si aplikaci v mobilu či ve webovém prohlížeči otevře na 154 milionů lidí po celém světě. Doporučíme vám pár zajímavých triků a funkcí, které byste určitě měli znát.

Vývojáři WhatsAppu připravují další inovaci. Do budoucna chtějí všem uživatelům zaručit ještě větší bezpečnost a soukromí. Jak to bude fungovat a o co vlastně jde?

WhatsApp je oficiálně nejpoužívanější aplikací pro chatování. Služba překonává každý měsíc hranici 2 miliard aktivních uživatelů. Jak se ale ukazuje, málokdo zná tyhle skryté funkce, které vám dnes ukážeme.

Složitá ekonomická situace ovlivňuje také evropský trh se smartphony. Aktuální průzkum ukazuje, že čísla Apple, Samsungu a dalších výrobců klesla, celkově ve srovnání s předchozím rokem o 12 %. Ze silného růstu se může radovat pouze jediná značka.

Léto začalo nekompromisně, uplynulý víkend se nesl v duchu teplot vyšších než 30 °C a na to trpíte často nejen vy, ale i váš telefon. Nabízí se tedy otázka, jak správně nabíjet telefon v extrémních vedrech a čemu se rozhodně vyvarovat?

Společnost v druhé dekádě 21. století začala vnímat novou civilizační chorobu – závislost na technologiích, především na té nejosobnější, kterou máte – telefonu. Bohužel, týká se pravděpodobně i vás. Podle jakých hlavních znaků to poznat?

S pozvolným startem léta se roztáčí také každoročně očekávaný maraton dovolených. Ať už vyrazíte na dovolenou po vinných sklípcích jižní Moravy, anebo se proletíte k moři, určitě byste na cestu měli připravit svůj telefon. Jaké aplikace by vám před cestou na dovolenou neměly chybět?

Google představil novou funkci pro svou mobilní verzi prohlížeče Chrome. Jde o tlačítko, které má zjednodušit jeho používání. Co se změní pro uživatele a k čemu vlastně slouží?

Cena prémiových telefonů v roce 2022 se pohybuje kolem hranice 30 tisíc korun. Pro mnohé je zbytečnost utrácet za mobil tolik peněz, vždyť se dají pořídit zajímavé stroje i za čtvrtinu této částky. I zmíněných 30 tisíc korun je ale “jen čajíček”, příští dekádu totiž experti očekávají růst cen až 5,5násobně.

WhatsApp se časem etabloval na chatovací službu, kterou používají 2 miliardy lidí po celém světě. Za tímto úspěchem stojí jednoduché uživatelské prostředí a ovládání, které je snadno k pochopení. Nejnovější aktualizace přidá funkci, která je orientovaná na opravdu velké skupiny.

Mnoho uživatelů iPhonu se už těší na další velkou aktualizaci iOS 16 pro smartphone Apple. Ukážeme vám 16 nejzajímavějších nových funkcí v iOS 16.

<< <   1 2 3 ...   >>

Huawei Watch Fit 2 spojují klasickou sportovní výbavu fitness hodinek s GPS, snímačem tepu a okysličení krve s řadou funkcí známých z…

Bluetooth reproduktory mají různé tvary, funkce a velikost. Toshiba TY-ASC51 patří s výškou 50 cm a hmotností okolo šesti kilogramů k těm…

Spolu s větší 46mm verzí Titan uvádí Huawei na trh i menší 43mm variantu, vyrobenou ne z titanu, ale z vysoce kvalitního keramického materiálu.…
Komerční sdělení