Menu

OnePlus: revoluční technologie kamer bude u všech smartphonů

17.01.2020 08:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
OnePlus: revoluční technologie kamer bude u všech smartphonů

OnePlus: revoluční technologie kamer bude u všech smartphonů | foto: CHIP

Začátkem roku představil OnePlus na veletrhu CES v LasVegas revoluční kamerovou technologii. Výrobce nyní oznámil, že technologie skrývání kamer bude použita ve všech vlajkových modelech značky.

OnePlus se v LasVegas pochlubil smartphonem Concept One. Mimo jiné je vybaven novým řešením uspořádání kamer, které se skrývají za stmívacím sklem. Výrobce nyní potvrdil, že řešení brzy použije u vlajkových modelů své značky.

Nové vlajkové modely budou vybaveny inovací u kamer

V nedávno zveřejněném rozhovoru pro The Verge generální ředitel OnePlus, Pete Lau, potvrdil, že výrobce plánuje aplikovat novou koncepci kamer i u nejnovějších vlajkových modelů své produkce. Termín, kdy se tak stane, nebyl upřesněn. Nicméně podle slov ředitele relativně brzy.

S ohledem na složitou povahu aplikované technologie potřebuje OnePlus provést více testů a získat dostatečnou zpětnou vazbu. To se týká především elektrochromního skla, které je hlavní technologickou inovací zapřičiňující skrývání kamer, nejsou-li aktivní. Zde bude nejvíce testování.

Stmívací sklo je řízeno elektrickým napětím, čímž dojde k jeho zatmavení a tím i skrytí kamer. Bez elektrického napětí zprůhlední a umožní tak využití kamer jako v jiných případech, kde je použit čirý kryt.

Optické funkce umožňují ostřejší snímky

onepluscamera2

Elektrochromní sklo nejen skrývá kamery, ale zároveň umožňuje pořizovat ostřejší snímky.

Použitá technologie, jejíž přizpůsobení a aplikace na těle mobilu trvalo osm měsíců, je založena na jednoduché optické funkci. Kromě skrývání čoček kamer může také pomocí s fotografováním a výslednou kvalitou snímků. Elektrochromní sklo slouží také jako vestavěný polarizační filtr, který umožňuje uživateli fotografovat za extrémních světelných podmínek. Jde např. o pořizování snímků přímo proti slunci.

Je málo pravděpodobné, že se tato technologie objeví u řady OnePlus 8. Později v tomto roce by se však mohla objevit jako součást řady OnePlus 8T.

O novince se můžete dočíst také zde.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení