Tip: jak vyčistit mobil od největších žroutů paměti – skoncujte s nepotřebnými soubory
Ukážeme vám zajímavý trik a specifický nástroj, který vám umožní rychle zjistit, které…
Po dilematu s Androidem: další velká rána pro Huawei | foto: Janitors/Foter.com
Americká vláda dále zpřísňuje omezení pro výrobce smartphonů, Huawei. V důsledku nového nařízení už nesmí čínskému koncernu prodávat čipové sady a displeje ani Samsung. Kromě Samsungu ukončily obchodní vztahy s Huawei i další společnosti z oblasti polovodičů a displejů. Co bude dál?
Poté co v polovině srpna vyšlo najevo, že od 15. září 2020 bude zastaven prodej čipových sad od TSMC výrobci Huawei, se situace ještě zhoršila. Podle informací z korejských zdrojů přeruší k tomuto datu své dodávky i technologičtí giganti Samsung a SK Hynix.
Ačkoliv ani jedna z těchto společností není americkou korporací, obchodní omezení vůči Huawei se vztahuje i na jejich dodávky. Platí totiž pro produkty, které obsahují americké technologie. A to jsou v těchto případech čipy. Vláda USA zpočátku neomezila obchod s polovodičovými výrobky. Nyní se ale omezení směrem k Huawei opět zpřísňují, a proto s čínským výrobcem musí přerušit obchodování i společnosti jako Samsung, TSMC a další.
Pro Samsung by ukončení dodávek polovodičů společnosti Huawei mohlo mít výhody i nevýhody: na jedné straně výrobce oblíbených smartphonů Galaxy přijde o důležitého zákazníka pro čipové sady, na druhou stranu to ale oslabí významného konkurenta na trhu smartphonů.
Samsung, LG a další: Huawei by v příštích dnech mohlo opustit mnoho důležitých dodavatelů hardwarových komponent. | Zdroj: THAM YUAN YUAN/Pixabay
To ale ještě není vše. Podle informací korejského portálu Chosun Biz (píše o tom SamMobile) Huawei ztrácí i podporu dvou hlavních hráčů v oblasti displejů. Výrobci Samsung a LG už nebudou v budoucnu dodávat čínskému výrobci displeje OLED. Například modely Huawei P40 a P40 Pro aktuálně používají displeje od Samsungu.
I v tomto případě jsou důvodem zpřísněná omezení, nařízená vládou USA. Displeje totiž obsahují čipy, které používají americké technologie. Jakákoliv polovodičová technika či zařízení, pocházející od amerických společností, by musela být před realizací prodeje společnosti Huawei schválena vládou USA.
Zatím není jasné, jak hodlá takové výpadky v dodávkách hardwaru Huawei řešit. Pokud chce i nadále hrát důležitou roli na trhu smartphonů, bude se muset spolehnout především na výrobce a dodavatele z Asie, a to zejména z Číny.
Ukážeme vám zajímavý trik a specifický nástroj, který vám umožní rychle zjistit, které…
Filmová klasika, která není nikde jinde k dispozici: na webu digitální knihovny archive.org…
Pomocí PowerShellu si můžete nechat vygenerovat zprávu o stavu baterie vašeho notebooku,…
Tento levný a praktický doplněk vyřeší většinu problémů, které ztěžují život majitelům…
Stačí objekt nebo okolí natočit chytrým telefonem či dronem a model umělé inteligence…
Na začátku května internetem prolétlo video, ve kterém se mladá žena snaží natankovat palivo…
Šok, který způsobila umělá inteligence, se pomalu dostává i do hudebního světa. První…
Superpočítač DGX GH200 AI v sobě spojuje 256 superčipů Grace Hopper do jednoho gigantického…