Menu

Praktická funkce pro Android: Google představuje novinku pro čekání při hovoru

05.10.2020 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Praktická funkce pro Android: Google představuje novinku pro čekání při hovoru

Praktická funkce pro Android: Google představuje novinku pro čekání při hovoru | foto: Edar/Pixabay

Pro svůj mobilní operační systém Android Google neustále přináší nová vylepšení, a také Google Asistent se stává stále více univerzálním pomocníkem. Nejnovější funkce může být užitečná pro každého uživatele.

Při současném rozšíření WhatsApp a dalších komunikátorů jsou telefonní hovory stále vzácnější. V některých případech se jim ale nevyhneme. O to nepříjemnější je, když se nemůžeme dlouhé hodiny dovolat, případně nám automat neustále opakuje abychom nezavěšovali, protože jsme v pořadí.

Google nyní představil novou funkci pro svého Asistenta, která by měla podobný scénář ukončit. Nazval ji "Hold for Me".

Google Asistent: co nová funkce "Hold for Me" vlastně umí

holdforme1

Takto vypadá nová funkce na obrazovce smartphonu. | Zdroj: Google blog

Téměř každý se s podobnou situací už setkal. Potřebujete si něco zařídit a místo rychlého řešení čekáte na lince nekonečně dlouho, než budou vyřízeni zákazníci, kteří se dovolali před vámi. Místo toho, abyste seděli u smartphonu, poslouchali hudbu v pozadí a poslouchali odpočítávání vašeho pořadí než se konečně ozve pracovník služby, se v budoucnu této úlohy ujme Asistent.

Jakmile vytočíte bezplatné číslo pomocí aplikace Google Phone a budete na něm pozdrženi, pokud si to budete přát převezme za vás čekání na přihlášení operátora Asistent. Zatímco hovor bude vyčkávat tiše na pozadí, vy můžete smartphone používat k jiným aktivitám. A aby vám nic neuniklo, titulky na obrazovce vám zobrazují aktuální stav v reálném čase.

Pomocí technologie strojového učení Asistent rozliší, zda na druhém konci hovoru je stále automat, nebo už živá osoba. Jakmile se ozve operátor, Asistent vás upozorní a vy se můžete vrátit k hovoru a vyřídit potřebné záležitosti. Zároveň bude operátor po přihlášení na druhém konci linky požádán, aby na vás chvíli počkal.

Stáhněte si: Google Assistant

googleassistant-logo

APK Google Assistant - aplikace pro Android 0.1.274286557

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatný balíček APK „Google Assistant“ vám přináší inteligentního pomocníka na váš smartphone.

Stáhněte si

Nová funkce Google bude nejprve dostupná v USA

Funkce "Hold for Me" je v současnosti k dispozici pouze v USA a zatím pouze pro zařízení Pixel 5 a Pixel 4a (5G). Zpočátku jde pouze o Preview verzi. Před aktivací funkce pro další zařízení Google pravděpodobně podrobí nové rozšíření Asistenta rozsáhlému testování. Poté může začít tuto užitečnou věc uvolňovat i v dalších zemích. Doufejme tedy, že funkce "Verified Calls" a "Hold for Me" budou brzy k dispozici i pro české uživatele.

mohlo by vás také zajímat: dlouho očekávané vylepšení – google představil novou generaci chromecastu s google tv

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení