Menu

Tip: Používejte smartphone s Androidem jako webovou kamerku

22.08.2020 13:39 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: Používejte smartphone s Androidem jako webovou kamerku

Tip: Používejte smartphone s Androidem jako webovou kamerku | foto: CHIP

Klasické stolní počítače většinou nemají vestavěnou webovou kameru. Jako náhradu můžete použít svůj smartphone s Androidem. Vše, co k tomu potřebujete, je vhodná aplikace.

Na to, abyste ze smartphonu udělali webovou kamerku doporučujeme například bezplatnou aplikaci DroidCam Wireless Webcam, kterou najdete v obchodě Play. Nejprve nainstalujte aplikaci do svého smartphonu. Následně si musíte stáhnout a nainstalovat příslušeného klienta i do svého počítače.

Najdete ho na stránce www.dev47apps.com, kde kliknete na »Download Windows Client«. Ujistěte se, že je váš počítač i smartphone připojen ke stejné Wi-Fi síti. Poté spusťte klienta v počítači a také mobilní aplikaci. V okně klienta pro PC se následně zobrazí vstupní maska, která vás vyzve k zadání IP adresy zařízení (»Device IP«) a také tzv. »DroidCam Portu«. Odpovídající údaje jsou zobrazeny v aplikaci. Jakmile zadáte IP adresu a příslušný port, můžete si na svém počítači zvolit, zda chcete přenášet pouze video, nebo i audio. Za tímto účelem zaškrtněte příslušné volby. Poté spusťte přenos kliknutím na tlačítko Start v aplikaci počítače. Po navázání spojení, tak jak jsme ho popsali, pak můžete snadno vybrat DroidCam jako webovou kameru například v nastavení programu Skype nebo jiného programu pro videochat. Fotoaparát vašeho mobilního telefonu bude fungovat jako webová kamera.

droidcam2

Pokud nemáte k dispozici webovou kameru, nevadí. Můžete místo ní použít smartphone | Zdroj: CHIP archiv

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení