Menu

Tip: Překládejte texty v prohlížeči anonymně

15.03.2023 16:17 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: Překládejte texty v prohlížeči anonymně

Tip: Překládejte texty v prohlížeči anonymně | foto: Pixabay

Pro překlad textů můžete použít Google Překladač, DeepL a mnoho dalších nástrojů. Pokud si však chcete zachovat soukromí a překládat anonymně, pomůže vyhledávač Startpage. Umí toho ale mnohem víc.

Startpage je považován za jeden z nejlepších vyhledávačů, který neshromažďuje žádná data o svých návštěvnících. Nově tato služba nabízí také funkci překladu textů do 500 znaků. Překladač se nejen snadno používá, ale podle provozovatele neukládá vaši IP adresu ani žádné jiné osobní údaje. Podporuje asi 109 jazyků, včetně českého.

startpage-nahled

Pomocí anonymního vyhledávače Startpage si můžete také nechat přeložit text. | Zdroj: screenshot webu Startpage.

Pokud chcete anonymní překladač použít, přejděte na stránku www.startpage.com a do vyhledávacího pole zadejte „translate“. Tím se překladač spustí. Zkopírujte požadovaný text v jiném jazyce do levého pole. Krátce poté se překlad objeví v pravém poli. Pokud stránka Startpage automaticky nevybrala požadovaný cílový jazyk, vyberte z rozbalovací nabídky nad pravým polem například „Czech“. Případně je možné zadat vlastní text přímo do levého pole a nechat jej okamžitě přeložit. To je praktické například na dovolené, když chcete komunikovat s místními obyvateli v cizím jazyce.

Mimochodem, stránku Startpage můžete použít také jako převodník měn. Do vyhledávacího pole zadejte požadovaný převod, například „100 USD v Kč“. Výsledkem je, že vám Startpage ukáže, kolik korun byste dostali za 100 amerických dolarů.

Zdroj: Startpage

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení