Menu

Tip pro Windows 10: konfigurace automatického opětovného přihlášení

24.01.2022 09:30 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip pro Windows 10: konfigurace automatického opětovného přihlášení

Tip pro Windows 10: konfigurace automatického opětovného přihlášení | foto: geralt/Pixabay

Pokud počítač po určitou dobu nezaznamená žádnou vaši aktivitu, vypne se jeho monitor, aby se šetřila energie. U zařízení typu 2-v-1,  vybavených systémem Windows 10, dojde po vypnutí displeje k uzamknutí počítače, takže se po jeho opětovné aktivaci musíte opět přihlásit svým heslem.

Prakticky to funguje úplně stejně jako u smartphonů, které musíme po zhasnutí displeje také opět odemknout. A podobně jako u chytrých telefonů si i ve Windows 10 můžete nastavit interval, po kterém se zařízení po zhasnutí displeje uzamkne.

Stisknutím kláves [Windows] + [R] otevřete dialogové okno „Spustit“, zadejte do něj příkaz „regedit“ a stiskněte klávesu [Enter]. Po potvrzení v okně „Řízení uživatelských účtů“ se otevře Editor registru, kde musíte přejít do složky „HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Desktop“. V pravém sloupci pak najdete klíč „DelayLockInterval“, jehož hodnota je ve výchozím nastavení nastavena na „0“, což znamená, že ihned po vypnutí displeje bude vyžadováno nové přihlášení. Pokud změníte hodnotu klíče třeba na „30“, oddálí se uzamknutí počítače o 30 sekund.

A pak je tu ještě jedna možnost. Když výše zmíněný klíč registru smažete, nemusíte se po zhasnutí obrazovky přihlašovat vůbec. Ale pozor, takové nastavení představuje nezanedbatelné bezpečnostní riziko – zejména u přenosných zařízení se systémem Windows 10.

lockinterval

Prodleva zámku obrazovky: po zhasnutí displeje počítače se musíte znovu přihlásit k uživatelskému účtu. V registru lze nastavit i delší prodlevu opakovaného přihlášení. | Zdroj: Windows 10

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení