Menu

Tip: Snadné vyhledávání na konkrétním webu

21.01.2023 16:35 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: Snadné vyhledávání na konkrétním webu

Tip: Snadné vyhledávání na konkrétním webu | foto: Zdroj: Clker-Free-Vector-Images z Pixabay

Vyhledávač DuckDuckGo klade velký důraz nejen na soukromí, ale má i jiné zajímavé funkce. Například pomocí něj snadno něco vyhledáte na konkrétním webu.

Alternativní vyhledávač DuckDuckGo, který funguje od roku 2008, byl vždy propagován jako anonymní a bez sledování uživatelů. Jeho cílem je oproti Google nabídnout možnost vyhledávání bez souvisejícího sledování aktivit uživatelů. Kromě bezpečnosti ale nabízí i řadu dalších funkcí.

duck-nahled

Omezte snadno vyhledávání na konrétní web. | Zdroj: rozhraní vyhledávače DuckDuckGo

Napříkald na něm pomocí takzvaných „bangů“ můžete rychle vyhledávat přímo na některých webových stránkách, jako je Wikipedie, Amazon, nebo dokonce na zpravodajských webech. Princip je jednoduchý: otevřete v prohlížeči stránku duckduckgo.com a zadejte například „!w“, za kterým následuje mezera a hledaný výraz pro vyhledávání přímo v mezinárodní Wikipedii. Chcete-li omezit vyhledávání na českou Wikipedii, použijte „!wcz“. Podobně pomocí „!tw“ můžete vyhledávat pouze na Twitteru, nebo pomocí „!wsj“ ve Wall Street Journal, nebo pococí !aktualne na Aktualně.

Zdroj: DuckDuckGo Banks

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Podobne fungujú aj národné domény, napr. site:sk.

    Reagovat na komentář

    Site

    Myslim, ze i v DDG funguje site:webovyportal mezera hledanyvyraz

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení