Menu

Hromadné propouštění v Microsoftu: omezí to i herní divizi – je střílečka Halo na pokraji zániku?

27.01.2023 15:15 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Hromadné propouštění v Microsoftu: omezí to i herní divizi – je střílečka Halo na pokraji zániku?

Hromadné propouštění v Microsoftu: omezí to i herní divizi – je střílečka Halo na pokraji zániku? | foto: Diego Marín/Unsplash

Technologické firmy redukují počty svých zaměstnanců, včetně Microsoftu. Lidé z oboru se obávají, že hromadné propouštění postihne i jeho aktivity v oblasti her; oblíbenou řadu stříleček Halo nevyjímaje.

Zástupci Microsoftu oznámili výraznou redukci pracovních pozic, která se dotýká i jeho herní divize. Postihne to také vývojáře herních hitů, mezi které patří Starfield a Halo.

Výrobce konzole Xbox v polovině ledna oznámil, že zruší deset tisíc pracovních míst ve snaze snížit náklady v době globálního zpomalování ekonomiky. Podle zasvěcenců se to dotýká i některých zaměstnanců v Bethesda Game Studios, což je tvůrce hry Starfield, a také 343 Industries, firmy stojící za Halo Infinite 2021.

Někteří z dotčených zaměstnanců už byli na seniorních pozicích a pracovali pro Xbox přes deset let.

Jaké jsou další plány se střílečkou Halo v souvislosti s redukcí zaměstnanců

haloinfinite

Budoucnost oblíbené hry je v těchto chvílích dost nejasný. Pravděpodobně budou utlumeny nebo zcela zastaveny aktivity, týkající se dalšího vývoje single playeru. | Zdroj: Microsoft

Rozsah redukce v herní divizi není úplně jasný. Microsoft uvedl, že stále plánuje přijímat lidi do strategických a konkurenčních oblastí jako je umělá inteligence. To je nakonec i v souladu s jeho masivními investicemi, které v této oblasti realizuje.

Mnoho jiných oddělení ale o zaměstnance přichází. Je to například divize brýlí HoloLens a některé inženýrské divize.

V e-mailu zaměstnancům šéf studia 343 Industries, Pierre Hintze, uvedl, že firma bude i nadále podporovat multiplayerové prvky a "živé" služby hry Halo Infinite.

Po restrukturalizaci ale pravděpodobně už nebude dostatek kapacity pro novou hru typu "single player". O dalších plánech se hrou ale nebylo nic známo ani před zveřejněním redukce počtu pracovníků.

Zatím poslední díl stříleček Halo vyšel s názvem Halo Infinite v prosinci 2021.

Zdroj: Bloomberg

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení