Menu
CHIP Speedtest

Vzdálené ovládání smartphonu s Androidem z PC: s šikovným freewarem hračka

07.07.2020 13:30 | Jiří Palyza
Vzdálené ovládání smartphonu s Androidem z PC: s šikovným freewarem hračka

Jednoduché ovládání chytrého telefonu z počítače, kopírování obrázků a textu? Mnoho aplikací to vše slibuje, ale skutečnost bývá jiná. Díky malému freewaru Scrcpy je to však možné u každého smartphonu s Androidem.

Na PC se operační systém Android od Google doposud nedostal. Samozřejmě existují emulátory, jako například MEmu a experimentální systémy, jako je Bliss OS. Pokud ale chcete ovládat smartphone na PC, musíte obvykle použít některou z desktopových aplikací nebo se uchýlit k nějakému triku. V podobných případech pomáhá malý freeware Scrcpy, který jednoduše zrcadlí obrazovku smartphonu s Androidem v počítači.

Nejenže můžete používat všechny aplikace pro Android podle vašeho výběru a spouštět je z počítače, ale můžete také přenášet text a soubory, nebo rychle a jednoduše něco na svém smartphonu udělat, aniž byste jej museli držet v ruce.

Stáhněte si: Scrcpy

scrcpy-logo

Scrcpy 1.14

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí malého nástroje Scrcpy (Screen Copy) zrcadlíte obrazovku smartphonu Android v počítači.

Stáhněte si

 

Výhody
snadné nastavení
práce se schránkou
Nevýhody
funguje pouze přes USB

Scrcpy: zrcadlení obrazovky chytrého telefonu s Androidem v počítači.

scrcpy1

Pomocí jednoduše chytrého, opensourcového programu můžete snadno ovládat svůj smartphone z PC.

Používání nástroje je velmi jednoduché, jen musíte na smartphonu aktivovat Vývojářské možnosti. Nakonec musíte aktivovat Ladění USB a smartphone propojit s PC prostřednictvím USB. Bezdrátově to prozatím nefunguje.

Aktivace Vývojářských možností na smartphonu s Androidem

1. Otevřete "Nastavení" systému Android.
2. Podle verze Androidu zvolte "Další", "Systém" nebo "Možnosti". 
3. V zobrazené nabídce zvolte možnost "O zařízení". U některých modelů se položka může také nazývat "Informace o telefonu" nebo "Informace o zařízení".
4. V zobrazeném seznamu hledejte položku "Číslo sestavení".
5. Nyní poklepejte na položku "Číslo sestavení" sedmkrát za sebou.
6. Poté se zobrazí zpráva "Vývojářský režim byl zapnut"
7. V "Nastavení" v části "Další" se zobrazí nová položka "Vývojářské možnosti".

Po spuštění a propojení se zobrazí displej telefonu a možná překvapí extrémně vysoká rychlost přenosu. Aplikace používá protokol USB ADB. Vzhledem k velmi nízkému zpoždění je přenos téměř stejně rychlý, jako v reálném čase.

Program také nabízí několik užitečných doplňkových funkcí. Pomocí programu můžete používat clipboard chytrého telefonu z PC. Nedají se tak sice přenášet obrázky, ale s textem to funguje. Technologie přetažení myší, tedy drag & drop, funguje na přenášení souborů mezi oběma zařízeními.

Malý, ale šikovný

Pokusů o vytvoření plně funkčního řešení zrcadlení obrazovky Android telefonu na PC existuje celá řada. Jedním z neslibnějších je zdá se všestranný Váš telefon od Microsoftu, ale aplikace Windows 10 je při zobrazování obrazovky omezena pouze na vybrané smartphony s Androidem od verze 7.0 a vyšším. Podobné je to i u mnoha aplikací přímo od výrobců: často jsou pohodlné, ale kompatibilní pouze s jedinou značkou. S freewarem Scrcpy získáte malé, ale výkonné řešení, které funguje s jakýmkoliv smartphonem Android a nabízí některé praktické doplňkové funkce.

mohlo by vás také zajímat: ne každý je zná – nejlepší tři skryté aplikace ve Windows 10


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení