Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nový balík CorelDRAW Graphics Suite 2018

Pavel Trousil 11.04.2018

Corel přichystal největší aktualizaci za několik posledních let a vylepšil aplikace ze svého balíku grafických programů CorelDRAW Graphics Suite.

Nejnovější verze nástroje pro grafické úpravy CorelDRAW Graphics Suite 2018 je nabita výkonnými funkcemi a aktualizacemi, které pomáhají profesionálním grafikům převést kreativní nápady na profesionální a vizuálně působivé návrhy. Sada nabízí nové možnosti návrhů a úpravy fotografií spolu s vylepšením pracovních postupů, které urychlují tvorbu výstupů, od velkoformátových tisků až po online grafiku. 

Mezi novinky a hlavní výhody balíku CorelDRAW Graphics Suite 2018 patří:

 

 • Režim kreslení Symetrie : v reálném čase lze vytvářet širokou paletu symetrických obrazců, od těch jednoduchých až po složité kaleidoskopické efekty. Nástrojem automatizuje dříve zdlouhavé a náročné pracovní postupy.
 • Efekt Přidat perspektivu : Svým projektům můžete dodat iluzi vzdálenosti a hloubky s použitím perspektivy rastrů nebo vektorových objektů přímo v okně kreslení. Nástroj je vhodný pro tvorbu modelů a návrhů a získání představy o výsledném vzhledu uměleckého díla.
 • Nástroj Dynamika, Pointillizer a PhotoCocktail : Pomocí nástroje Dynamika, který je nyní zahrnut přímo v sadě CorelDRAW, můžete dodat pohyb nebo zaostřit na prvek kresby. Nástroj Pointillizer vyzkoušejte při tvorbě vektorové mozaiky z vektorových a rastrových objektů a experimentujte s nástrojem PhotoCocktail při návrzích fotografických koláží.
 • Nástroj Blok stínu : Interaktivní funkce výrazně zkracuje čas přípravy souboru k výstupu, umožňuje přidávat syté vektorové stíny k objektům a textu.
 • Zarovnání a rozmístění uzlů : uzly můžete zarovnat pomocí obdélníkového pole výběru, okraje nebo středu stránky, nejbližší čáry mřížky nebo určeného bodu. Mezi uzly lze snadno přidávat i rovnoměrné vodorovné nebo svislé mezery.
 • Zjednodušený proces návrhu : Aplikace CorelDRAW 2018 nabízí širokou škálu aktualizací, včetně přizpůsobených náhledů křivek, aktualizovaných vektorových náhledů, přepracovaných nástrojů Výplň a Průhlednost a nového nástroje Přepnutí přichycení, které podpoří kreativitu a usnadní každodenní úlohy.

 

 27495913898-34aef2f852-o-nahled

Další možnosti práce s fotografiemi a obrázky díky novým funkcím v aplikacích PHOTO-PAINT 2018 a CorelDRAW 2018 a přidanému výkonu produktu AfterShot 3 HDR:

 • Interaktivní narovnání fotografií: umožňuje interaktivní otáčení křivých obrázků.
 • Interaktivní přizpůsobení perspektivy fotografií : Interaktivní nástroj Korekce perspektivy umožňuje přizpůsobení perspektivy budov, orientačních bodů nebo objektů na fotografiích.
 • Použití obálek na rastry: Vytvarujte rastr interaktivně jeho umístěním do obálky a přetažením uzlů. Pomocí předvoleb obálky nebo vytvoření vlastních obálek lze snadno a plynule prolnout rastr do ilustrace.
 • AfterShot 3 HDR : Umožňuje profesionální a nedestruktivní opravy a vylepšení fotografií ve formátu RAW nebo JPEG a vytvářet obrázky HDR (High Dynamic Range).

 40653379544-27391541b5-o-nahled

Inovace navržené pro pracovní postupy:

 • Nástroj LiveSketch : LiveSketch je nástroj pro kreslení, který využívá výkonu umělé inteligence a umožňuje se zvýšenou přesností kreslit na počítači stejně přirozeně jako na papír.
 • Podpora zařízení s perem a stylusem : Při práci s perem a tabletem nyní můžete používat tlak k ovlivnění velikosti hrotu gumy, pomocí sklonu a směru nastavit plochost i otočení a otočením pera aktivovat nástroj Guma. Sada CorelDRAW Graphics Suite 2018 nabízí i nejmodernější podporu zařízení Microsoft Surface Dial.
 • Publikování do WordPressu : práci je možné posílat přímo do knihovny médií WordPress. Navíc můžete převést objekty nebo celý projekt na soubory JPEG, GIF nebo PNG a nahrát je na účet WordPress.
 • Časovač projektu : Nástroj, který nabízí přesný a přirozený způsob sledování času projektu a který uživateli pomůže s organizací, účtováním klientům a získáním přehledu o využití času.

 27495911228-729b380bb3-o-nahled

Obsah sady CorelDRAW Graphics Suite 2018:

 • CorelDRAW 2018 – Vektorové ilustrace a stránkový zlom
 • PHOTO-PAINT 2018 – Úpravy obrázků
 • Font Manager 2018 – Nástroj pro správu a zkoumání písem
 • PowerTRACE 2018 – Převod rastrů na vektorovou grafiku (zahrnuto jako součást aplikace CorelDRAW 2018)
 • CONNECT 2018 – Program pro vyhledávání obsahu
 • CAPTURE 2018 – Nástroj pro tvorbu snímků obrazovky
 • AfterShot 3 HDR – Editor fotografií ve formátu RAW
 • BenVISTA PhotoZoom Pro 4 – Modul plug-in pro zvětšení digitálních obrázků

Sada CorelDRAW Graphics Suite 2018 dále zahrnuje : 10 000 klipartů a digitálních obrázků, 2 000 digitálních fotografií ve vysokém rozlišení, přes 1 000 druhů písem, 350 profesionálně navržených šablon, 2 000 šablon vozidel, přes 500 interaktivních rámečků a fotorámečků a více než 600 přechodových, vektorových a rastrových výplní. Umožňuje okamžité započetí práce díky přepracované úvodní obrazovce, odborným vysvětlivkám a radám k produktu, výukovým videím a dalším pomůckám.

Na produkt CorelDRAW Graphics Suite můžete získat trvalou licenci za jednorázovou platbu, nebo si můžete zaplatit předplatné. Plná verze je k dostání za 19 000 Kč a registrovaní uživatelé kterékoli předchozí verze sady CorelDRAW Graphics Suite mohou získat upgrade za 9 500 Kč (neplatí pro verze NFR, OEM a Academic). Předplatné činí 6 626 Kč za rok. Další informace a bezplatnou 15denní zkušební verzi ke stažení (bez nutnosti platebních údajů) najdete na adrese www.coreldraw.com.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud