Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nový iPhone se prodává pomalu: Apple nyní omezuje výrobu

Jiří Palyza 07.04.2022

Apple vkládal do nedávno představeného iPhonu SE velké naděje, které se mu zřejmě prozatím nepodařilo naplnit. Z toho důvodu bude jeho výroba pravděpodobně omezena. Poptávka je výrazně nižší, než se očekávalo.

Levnější verze iPhonu SE 2022 je na trhu k dispozici teprve krátce. Jeho prodejní čísla jsou zřejmě natolik neuspokojivá, že výrobce prudce omezuje jeho výrobu.

Podle vždy dobře informovaného zasvěcence, Ming-Chi Kua, se očekává, že za celý rok 2022 se prodá namísto očekávaných 20 milionů kusů o čtvrtinu méně. V následujících třech měsících se proto sníží výroba o tři miliony kusů.

Na rozdíl od většiny ostatních nových iPhonů je v Apple Shopu model SE 2022 také zpravidla rychle k dispozici. V minulosti se v případě nových modelů zákazníci obvykle museli připravit na dlouhé dodací lhůty, což také naznačuje, že poptávka po novém modelu je nižší.

Výroba iPhonu 13 je zřejmě také přiškrcena

iphonesewhite

Prodejní čísla iPhonu SE 2022 zřejmě zatím nedokázaly naplnit očekávání společnosti Apple. | Zdroj: AB/Unsplash

Informace serveru Nikkei Asia naznačují, že Apple nesnižuje pouze výrobní objem nového modelu SE. Podle všeho se oproti původnímu plánu vyrábí také méně kusů čtyř modelů iPhonu 13 a sluchátek AirPods. Minimálně u iPhonů je to ale normální. Apple každoročně mírně upravuje výrobu chytrých telefonů. Reaguje tak na sezónní vlivy.

Nedávno se také na internetu objevily informace o tom, že příznivci značky budou moci platit za iPhony formou předplatného, namísto plné ceny. Více jsme o tom psali v příspěvku "iPhone za předplatné: Apple plánuje změny v systému prodeje svých oblíbených smartphonů".

Zdroje: TwitterNikkei Asia


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud