Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Objevil se nový patent: Samsung pravděpodobně plánuje trojitý smartphone Galaxy

Jiří Palyza 29.12.2021

Na webu se objevil nový patent Samsungu, který naznačuje trojitý smartphone Galaxy. O modelu se dvěma panty, který se skládá podobně jako Z Fold ale má o jeden díl víc, se hovoří už dlouho. Nyní se zdá, že plány výrobce nabývají jasnějších obrysů. 

Už nějakou dobu se objevují náznaky, že Samsung pracuje na novém skládacím zařízení. Jeho displej má dva pohyblivé panty, kterými jsou spojeny tři části. Nový patent nyní naznačuje, že firma zřejmě své plány konkretizuje.

Podle informací serveru LetsGoDigital (nl.letsgodigital.org) podal jihokorejský výrobce u Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO) obsáhlý patent, který obsahuje podrobnosti o novém skládacím smartphonu. Už v roce 2020 se objevily první informace o řadě patentů, týkajících se skládacího trojitého smartphonu od Samsungu. Píše se o tom v příspěvku "Samsung Galaxy Tri-Fold smartphone met sub-display".

Všechny tyto dokumenty naznačují, že Samsung se zjevně do výroby trojitého skládacího zařízení hodlá pustit. Smartphone a tablet v jednom má tři samostatné obrazovky, které lze rozložit do jednoho velkého a celistvého displeje.

V segmentu skládacích smartphonů je Samsung lídrem trhu

samsungtrifold

Server LetsGoDigital také ukázal renderované snímky patentovaného smartphonu, které naznačují, jak by novinka mohla vypadat. | Zdroj: LetsGoDigital

Smartphone je vybaven dvěma panty, z nichž jeden se sklápí dovnitř a druhý ven. Při skládání tak zařízení tvoří tvar písmene Z podobně, jako u některých předchozích patentů. Tento model by údajně měl být vybaven podporou dotykového pera S Pen, objektivem fotoaparátu, skrytým pod displejem, portem HDMI, snímačem otisku prstu v displeji a mnoha dalšími funkcemi.

V současnosti je jihokorejský výrobce lídrem na trhu skládacích smartphonů. Proto není divu, že chce i nadále rozšiřovat svůj vliv, aby si udržel své dominantní postavení. Zatím není známo, zda Samsung skutečně na tomto novém zařízení pracuje, ale při pohledu na počet patentů, souvisejících s tri-foldem, můžeme spekulovat, že alespoň jeden s nich se velmi pravděpodobně přetaví v reálný produkt.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud