Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Placka do klopy namísto telefonu: firma Humane ukázala svůj Ai Pin

Jakub Fišer 02.10.2023
Zdroj: Humane / Ai Pin X Coperni press kit

Celá řada lidí se domnívá, že smartphone ve formě mobilu, placky nebo ohebného zařízení do kapsy, postupně zmizí. Funkci mobilních telefonů – ať už jde o komunikaci, nebo přístup na internet – nahradí nositelná zařízení. Jedním takovým může být i Ai Pin od start-upu Humane.

Kapitoly článku

Pokud vám Humane nic neříká, jde o technologickou firmičku sestavenou z ambiciózních lidí, kteří mají v životopise solidní kariéry v Apple, Motorole, Qualcommu nebo v softwarových projektech. Na začátku projektu stáli inženýři Imran Chaudhri a Bethany Bongiornová, oba původně z Apple.

Chytrá placka do klopy

Několika svěžími nápady přispěli již během léta, například svým prvním hmatatelným přístrojem Ai Pin. Jedná se vlastně o placku, kterou si umístíte na oblečení, do klopy nebo do náprsní kapsy košile. Pin pak pomocí senzorů umožňuje různé interakce.

Výrobce tento produkt označuje jako „samostatné zařízení bez obrazovky“ a „softwarovou platformu vytvořenou od základu pro umělou inteligenci“. Není jasné, jaká umělá inteligence je v Ai Pin obsažena, vnitřnosti však obstaral americký Qualcomm. Tvůrci uvádí, že na první místě je i bezpečnost, proto nebude Ai Pin neustále odposlouchávat, jako to dělají běžní hlasoví asistenti.

Zdroj: TED / YouTube

Nahradí klasické mobily?

A co tedy Ai Pin umí? Část funkcí představil již předseda představenstva Chaudhri v dubnu na konferenci Ted Talk. Tehdy ukázal možnost promítat si obsah (telefonní číslo nebo SMS zprávu) na ruku pomocí miniaturního projektoru. Zařízení také umí jednoduše překládat rovnou mluvený projev, bez nutnosti cokoliv kamkoliv psát.

Nyní, po téměř půl roce, se Ai Pin představil světu znovu. Tentokrát na pařížském Fashion Weeku, kde mohli návštěvníci vidět přístroj od Humane na kolekci návrháře Coperni, kterou vedla britská topmodelka Naomi Campbell.

Dozvíme se v listopadu

Podle snímků je patrné, že zařízení je velké jako tělo větších chytrých hodinek (bez řemínku) a lze jej připnout do klopy nebo na jakýkoliv svrchní oděv. K mání bude v černé i bílé barevné variantě. Cena zatím nebyla zveřejněna, více informací by se však zájemci měli konečně dozvědět již 9. listopadu, kdy bude produkt oficiálně představen včetně všech funkcí.

Zdroj: Humane, Engadget


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud