Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Pocketbook Ultra – čtečka která umí i číst

Pavel Trousil 20.05.2014

PocketBook představuje jako první čtečku elektronických knih s elektronickým papírem a vestavěným fotoaparátem, který otevírá nové zajímavé možnosti – PocketBook Ultra. Například si můžete jakýkoli tištěný text vyfotografovat a číst a podporován je i převod textu do editovatelné podoby.

650-ultra-white-en-front-bottom-left-photo-nahled

Nová čtečka elektronických knih PocketBook Ultra boří mýty. Tato kompaktní čtečka spojuje výhody dotykového ovládání, fotoaparátu, možnosti převodu nafoceného textu do editovatelné podoby a nasvícení.

Díky velmi tenkým okrajům a novému provedení bylo při zachování velikosti displeje dosaženo kompaktních rozměrů. S vestavěným 6 palcovým displejem jsou její rozměry pouze 162,7×106,7×7,9 mm (je jen nepatrně větší, než papír formátu A5) a váží jen 175 gramů. Tlačítka pro otáčení stránky na zadním panelu umožnily využít celý povrch přístroje a dát uživateli více možností při jeho držení.

Nové uživatelské rozhraní, které je poprvé použito právě v této čtečce, bylo navrženo tak, aby použití čtečky bylo intuitivnější a čtení pohodlnější. Hlavní strana, která je načtena při zapnutí čtečky, je zároveň knihovnou. Knihy jsou logicky seřazeny tak, že jako první uvidí uživatel graficky zobrazené obálky titulů, které měl naposled otevřené a pod nimi potom knihy, které byly do čtečky staženy jako poslední. Aktivní zóny v dolní a horní části obrazovky umožňují rychlý přístup do menu.

Do zadní strany čtečky PocketBook Ultra byl vestavěn fotoaparát s LED bleskem, automatickým ostřením a rozlišením 5 MP.  Pořízené obrázky lze použít buď jako spořiče obrazovky čtečky, lze je přenést do počítače a dále zpracovávat v plných barvách. Hlavním benefitem spojení čtečky elektronických knih a fotoaparátu však je možnost vyfotit text studijních či jiných materiálů, převést ho díky předinstalovanému softwarovému vybavení do editovatelné podoby a následně číst ve čtečce jako elektronickou knihu. Možnost fotografování a rozpoznávání tištěného textu je užitečná také při práci s dokumenty. Kamera v kombinaci s předinstalovaným softwarem dokáže přečíst také čárové a QR kódy.

20140515-160650-nahled

Čtečka čte vytištěný text, který následně můžete číst a převádět pomocí OCR do editovatelného textu.

Další inovací je použití displeje nové generace E Ink Carta s rozlišením HD 1024×758 bodů a 212 dpi. Za špatných světelných podmínek mohou čtenáři využít možnosti nasvícení displeje s pomocí LED. Úroveň nasvícení lze regulovat v novém rozhraní velmi jednoduše.

Nová čtečka podporuje více než 20 textových a obrazových formátů a obsahuje řadu předinstalovaných slovníků ABBYY Lingvo. 4 GB vnitřní paměti a slot pro microSD karty umožňují mít celou knihovnu na dosah ruky. Výkonný 1GHz procesor a 512 MB operační paměti zajišťuje rychlé otáčení stránek.

Nová čtečka PocketBook Ultra je vybavena také audio konektorem pro připojení sluchátek nebo reproduktorů. Přes něj je možné nejen poslouchat hudbu uloženou ve formátu MP3, ale také nechat čtečku s využitím nástroje Text-to-Speech předčítat elektronickou knihu. Tato funkce podporuje celou řadu jazyků. Přístup k internetu přes vestavěné Wi-Fi rozhraní otevírá možnosti pro přenos knih do čtečky a využití služby ReadRate na sociálních sítích. Knihy a další obsah lze nahrávat do čtečky buď po připojení k počítači kabelem, nebo také mnohem pohodlněji bezdrátově s využitím služby „Send To PocketBook“ nebo pomocí předinstalované aplikace Dropbox.

Při vstupu do knihkupectví přímo ze čtečky se uživatelé dostanou na stránky Palmknihy.cz, na kterých mohou vybírat z tisíců knih a také přímo nakupovat lokální obsah s možností automatického stažení do čtečky (s využitím služby „Send To PocketBook“. PocketBook Ultra bude k dispozici ve třech barvách – smaragdové, bílé a tmavě hnědé. Čtečka bude v prodeji v červnu tohoto roku.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud