Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Pojmenování externích disků ve Windows 7

redakce 28.09.2016

Pokud do počítače připojíte paměťovou kartu nebo USB flash disk, Windows je automaticky rozpoznají a v průzkumníku Windows jsou zobrazeny jako diskové jednotky. 

Jejich pojmenování je ale obecné, takže jsou buď označeny jako „USB disk“, nebo jménem výrobce disku. Jestliže často pracujete s více podobnými zařízeními, může obecné pojmenování zbytečně způsobovat  zmatek. A přitom je to úplně zbytečné – každé výměnné médium má své identifikační číslo (ID), podle kterého je systém rozlišuje. Pokud si například pojmenujete svou kartu „hudba“, ihned po jejím zasunutí do počítače víte, co na kartě je, a nemusíte hledat na jiných USB flash discích. A jak výměnné médium pojmenovat?

Připojte ho k počítači a otevřete průzkumníka Windows. Klikněte na disk pravým tlačítkem a z nabídky, která se objeví, zvolte příkaz »Možnosti«. V kartě obecné máte k dispozici políčko, do kterého můžete zapsat jméno disku (maximálně 11 znaků dlouhé). Vše potvrďte kliknutím na příkaz »Použít« a »OK«. Kdykoliv poté připojíte disk k počítači, zobrazí se vámi zadané jméno.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud