Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Rozflákané Apple Watch Ultra za 25 tisíc: youtuber si omylem zničil i stůl

Jakub Fišer 26.09.2022

Minulý pátek vešla do prodeje bezdrátová sluchátka AirPods Pro 2. generace a také chytré hodinky Apple Watch Ultra. Ty mají jít proti výrobcům jako Garmin a nabízí ultimátní outdoorový zážitek. Kolik toho ale vydrží v drsném testu odolnosti?

Kapitoly článku

Nové Apple Watch Ultra si vzal na paškál youtuber z kanálu TechRax s více jak 7,5 miliony odběratelů. Než se pustí do destrukční činnosti, představuje nám, že hodinky mají tělo z titanu, dýnko z keramiky a displej je překryt safírovým sklíčkem.

Nejprve hodinky upustí z výšky zhruba 1,2 metru na tvrdý chodník, kde předtím upustil standardní Apple Watch. Ty se ihned rozbily, Ultra ale drží a kromě pár oděrek na těle se nic nestalo. Pak hodinky vhodí do pixly s hřebíky a šroubky, zašroubuje víko a pořádně s krabičkou zamíchá. Překvapivě ale nejsou poškrábané ani odřené.

Apple Watch Ultra pod kladivem

Na poslední – nejtěžší – zkoušku vzal youtuber TechRax na hodinky kladivo. Pořádné, těžké ruční kladivo s kovovou hlavou. Na začátku jen položil hodinky displejem nahoru a ze zhruba 30 centimetrů na ně pustil kladivo. Na hodinkách se objevily odřeniny, ale žádný prasknutý displej.

 

| Zdroj: TechRax / YouTube kanál

Pak to ale přišlo. Test odolnosti bušením do displeje. Po pátém silnějším nárazu do hodinek se prorazila deska stolu a objevila se v něm prohlubeň. A co Apple Watch? Vydržely v pohodě netknuté, displej pořád bez větších škrábanců a hlavně stále celistvý.

Po 11 úderech už hodinky zhasly a odmítaly se znovu zapnout. Po 15 silných ranách už safírové sklíčko na displeji povolilo a prasklo. Nutno také dodat, že skleněné očko se senzory na spodní straně, stejně jako keramické dýnko, prasknou při prvním úderu.

I tak jde ale o výborný výkon, hodinky Apple Watch Ultra vydrží víc jak 10 těžkých ran kladivem, což z nich dělá odolné hodinky v pravém slova smyslu. V Česku je již můžete pořídit s cenou 24 990 Kč včetně DPH a ve třech variantách rozdílných ve stylu řemínku.

Zdroj: Apple, TechRax


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud