Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Rozšiřte si obzory s Alcatelem 3X

redakce 18.05.2018

Stejně jako všechny letošní novinky značky Alcatel sází i model 3X na FullView displej s moderním poměrem stran 18:9.

Používá se 5,7palcová IPS obrazovka s rozlišením HD+ zabírající téměř 80 % přední strany telefonu. Smartphone je vybaven duálním fotoaparátem na zadní straně, přičemž sekundární kamera je širokoúhlá. Nechybí ani funkce Face Key pro rozpoznání obličeje a snímač otisků na zadní straně. Obě autentizační technologie slouží k rychlému a bezpečnému odemčení telefonu. Alcatel 3X se v České republice a na Slovensku prodává za 4390 Kč, resp. 169,99 euro s DPH v metalicky černé nebo metalicky modré barevné variantě.

Dominantou modelu Alcatel 3X je FullView displej, který nabízí oproti tradičním displejům s poměrem 16:9 více prostoru při surfování na internetu, prohlížení sociálních sítí, sledování oblíbených filmů či hraní her. Displej kryje 2.5D sklo při okrajích zaoblené. Díky tenkým rámečkům odpovídá telefon velikostí standardním smartphonům s úhlopříčkou 5,2 palců, pohodlně se ovládá a drží v jedné ruce. Alcatel 3X zaujme také elegantními zády s kruhovou texturou.

Výkon telefonu, který postačuje i k hraní náročnějších her, zajišťuje čtyřjádrový procesor v kombinaci se 3 GB operační paměti. Pro ukládání dat je k dispozici integrované úložiště s kapacitou 32 GB.

Alcatel 3X je vybaven hlavním duálním fotoaparátem SmartCam DUO, který se skládá z primární 13Mpx kamery, již doplňuje 5Mpx sekundární kamera s úhlem záběru 120 stupňů. Druhá jmenovaná dokáže pořizovat širokoúhlé snímky, na které zachytí více lidí nebo širší pohled na krajinu než primární objektiv. Pořízené momentky můžete navíc pomocí Sociálního režimu upravovat a sdílet ihned po zachycení. Přední fotoaparát s vlastním bleskem nabízí 5Mpx kameru, která zvládá interpolovaně až 8Mpx snímky.

Vedle snímače otisků prstů, umístěného na zadní straně, umožňuje telefon odemykání i pomocí funkce rozpoznání obličeje (Face Key). Ta detekuje 106 významných bodů na obličeji a zajistí bezpečný přístup do telefonu během půl sekundy. Díky kombinaci čtečky a Face Key se snižuje riziko, že se k datům, fotografiím či videím dostane kdokoli nepovolaný.

Chytrý senzor otisků kromě uchování soukromí umožňuje otevírat často používané aplikace pomocí až pěti různých otisků prstů. K mailům se tedy můžete dostat např. pomocí palce, zatímco na svou oblíbenou sociální síť se připojíte dotykem jiného prstu.

Alcatel 3X podporuje všechna evropská LTE pásma a nabízí sloty pro dvě nano SIM karty, z nichž jeden je hybridní a může místo druhé SIM karty obsahovat paměťovou microSD kartu o kapacitě až 128 GB. Celodenní energii telefonu dodává baterie o kapacitě 3000 mAh.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud